Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Групова поръчка на ресори за фероза

    Sparky, аз също се интересувам. Тези ресьори какво производство са? Мен ме интересуват ресьори 4+1, защото отзад съм тежичък поради газовата бутилка. Това, за което тук говориш е комплект ресьор 3+1 за 55 лири. Милнер отделно предлагат гол ресьор 4+1 за 50 лири. Отделно предлагат и всичките джаджи сумарно за 32,5 лири. Така 4+1 комплект ще излезе 82,5 лири.
    Погледнах и в ebay.uk. Там 4+1 топ качество шведски ресьор гол, за 2бр е 148 лири. Отделно всичките джаджи сумарно за 57 лири. Така комплект от 2 ресьора с всичко излиза 205 лири.
    Или накратко за вариантите 4+1,за 2 бр.с всички джажи :
    Милнер - 165 лири без ДДС
    ebay.uk - 205 лири, топ качество. Не разбрах за ДДС-то

    Дали варианта ebay.uk няма да е по-добър?

    Коментар


    • #32
      До: Групова поръчка на ресори за фероза

      Първоначално публикуван от Сабин Цонев Преглед на мнение
      Ако поръчваш от Милнер оффроуд, изрично ги попитай колко са дебели листите, че съм чувал недобри работи за техните ресори. Мой познат от Англия е купувал от тях ресори за Роки и ги е изтърпял няколко седмици, защото листите са били дебели по 10 мм и е возел като влак.
      Да де, ама пича говори за предни, 2 листови. Задните няма как - 4+1 са. Има и 3+1.

      Първоначално публикуван от Delcho Преглед на мнение
      Sparky, аз също се интересувам. Тези ресьори какво производство са?...
      Незнайно. Всичките са така.

      Ония в ebay.uk - питах ги тия. Доставката им е мани-бегай - колкото ресорите. Излизат 600 и кусур.

      55 лири са задни 4+1 листа, пълен комплект за роки. Те са същите. Погледни в раздел Fourtrack (което е Роки F70) и ще ги видиш

      Остава да пратя пак запитване до ония англичани, дето така и не ми отговориха.

      Иначе, единствените NONAME, пробвани, бяха тия, дето си бях поръчал за мен, но дадох на Жоро (lz1gvt), че беше на зор. Изглеждаха досущ като оригинални. Купих ги от eBay.de но в последствие установих че са вдигнали цените. Утре и това ще проверя. Изобщо, ще направя всичко възможно, отново. Те бяха само ресори с тампони в ушите. Нищо повече.

      Ей ги:
      http://cgi.ebay.de/Blattfeder-fuer-D...4.c0.m14.l1262

      За това гарантирам че е читаво - пробвано. Жоро кара вече няколко месеца с тях.

      Иначе Явор VROMOS-а каза че може да внесе, но за 600 и кусур. От него ще са читави със сигурност, ама цената е неприятна.

      ПП: Сега погледнах фактурата. Излезли са ми 266 евро. Това за 2 ресора с тампони в ушите + 2 U болта. Дойдоха за около 5 дена. Аз съм навит и на тоя вариант по принцип. Поне са пробвани.

      ППП: От milner мога да поръчам и само джаджите, без ресорите. Така или иначе ще поръчвам и друго от там.

      ПППП: Пратих отново запитване до japanese4x4spares.co.uk. Надявам се тоя път да ми отговорят. Предния нещо не се получи.

      ППППП: Макар нещо силно да се съмнявам че milner, japanese4x4spares и http://www.ks-international.com май продават абсолютно едни и същи части. Каталозите им са с поразително еднакво съдържание (тоя или оня си е решил че не ще да продава това или онова, визирам KS-а), и поразително близки цени. От KS съм си поръчвал ръчни хъбове и други дреболии. Никакъв проблем. Дойдоха навреме и безпроблемно.
      Последно редактирано от sparkybg; 24-09-09, 02:24.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Групова поръчка на ресори за фероза

        Много станаха П-тата...

        Тия от англия - шипинг до Лондон - 20 лири, значи 170 общо. Шипинг от там по еконт - 100 лева, като проверявах последно. Стават 540 лева само за ресори. Не е добре според мен. Пък тия също са в Бирмингам, до колкото помня. japanese4x4spares и те са там. Това че в описанието пише нещо, не значи че е вярно Най-много да е едно и също, с различни лепенки. Дори ако питате мен - твърде вероятно.

        Вече съвсем не знам какво да правим.

        ПП: Ето и цитата на Явор:
        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Мога да ви доставя ресор на ДОБИНСОН с цена 325лв.
        Последно редактирано от sparkybg; 24-09-09, 02:46.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Групова поръчка на ресори за фероза

          От japanese4x4spares ако няма човек на место , съвет да не се поръчва. Имах неприятни преживявания със същите. Преведох му сума за части 3200 лв. ,и стана интересно. В редките моменти като вдигнеше телефона ( винаги имаше различна версия и оправдание защо ги няма частите). Бях му платил експресна доставка до Лондон (мой приятел трябваше да ги получи). След 4 дни се наложи да ходи до Бирмингам да го издирва . Оказа се пиян шваба в каравана - имаше липси по частите (които си бях поръчал) ,ама пари назад не. Та се наложи да избираме каквото има налично. Иначе ресьорите са му шведски , но цената е за ресьор с тампоните в него ,без ддс ,обици и У болтове се поръчват отделно.

          Коментар


          • #35
            До: Групова поръчка на ресори за фероза

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Да де, ама пича говори за предни, 2 листови.
            Просто ти цитирах разговор наш за предни ресори, но идеята му беше за пълен комплект от милнер. Броя на листовете е ясен. Много е важно колко са дебели. Като цяло в английския форум на дайхацу не се споменават добри неща за милнерските ресори. Според мен най-добри са ресорите на добинсонс - Австралия. Те са 7 листови, от тънки листи, но цената с доставката е доста висока.

            Коментар


            • #36
              До: Групова поръчка на ресори за фероза

              Спарки колко ти излизат с шипинга .. крайна цена за ресори като тези където ти ми даде? Щото те са читави и аз много съм доволен от тях. В гората се държът добре, а на асфалт не се чуствам некомфортно. Включвам окачването на софт и си карах 300 километра без да съм почуствал умора след това. Вече имам 3000 километра от как съм ги сложил повечето от които по черно, а още не съм забелязъл да са улегнали на долу.
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #37
                До: Групова поръчка на ресори за фероза

                266 евра с U болтовете.

                Не знам дали да не заложим на сигурно. Аз още като дойдоха видях че са читави. Ама U болтове и шекели ще си поръчам от Milner. Така или иначе от там излизат най ниско.

                Japane-зите явно и те отпадат. Все пак ще видя какво ще ми отговорят де. Останаха английските или немските от eBay засега.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не знам дали да не заложим на сигурно.
                  Ми аз лично не бих рискувал при положение, че немските са вече тествани ма ти решаваш де .....
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #39
                    Еми до тук сме трима - казвайте какво ви е по вкуса? Да поръчваме от тестваните немски? А който иска, другото ще поръчаме от Milner - шекели, тампони, болтове за ушите и U ботове.

                    Аз лично все повече клоня към тоя вариант.

                    Първоначално публикуван от lz1gvt Преглед на мнение
                    ...а още не съм забелязъл да са улегнали на долу.
                    Да не са за москвич, та да улягат. Улегнали са, Жоре. Но със съвсем малко. В началото - първите месец-два винаги улягат. Ако пък я караш празна и/или предимно по асфалт - още по-бавно. После се закротват. А някъде напред във времето започват да се морят, и тогава кляка още повече, но за тоя момент при нови ресори няма нужда да се притесняваме - твърде вероятно е да надживеят джипката.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Групова поръчка на ресори за фероза

                      Казвайте какво ще правим, иначе в понеделник поръчвам само за мен от немските.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Sparky, аз съм за. Как според теб ще изглежда цената, за доставка на 2бр ресьори 4+1 от немските и комплект джаджи от Милнер. Ако правилно съм разбрал, това е твоята идея.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Точно. От Milner си видал сам цените. Доставката за комплект джаджи предполагам ще е от порядъка на 5-6 лири, понеже както казах ще ги пусна и покрай други неща.

                          Немеца ей сега ще го питам за цена на 2 комплекта. Предполагам до довечера или най-много утре ще е отговорил.

                          ПП: По спомен доставката беше от порядъка на 50 евра за 2 ресора. Фактурата е вкъщи и не мога да погледна, а пък и може да се е променила цената. Пратих му запитване, ще видим какво ще отговори.
                          Последно редактирано от sparkybg; 25-09-09, 10:04.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Групова поръчка на ресори за фероза

                            sparkybg

                            аз да се обаждам ли или си ме включил в списъка на чакащите
                            за трансплантация на ресори
                            че вече моите като ги гледам са толкова изправени, че са успоредно на пътната настилка.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Еми не съм. Значи, с теб ставаме трима + един под въпрос.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Немеца отговори:

                                520 евра за 2 комплекта, доставени до тук. Или по 510лв. за комплект.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X