Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

    Тази седмица май сме монтирали всички без да се наговаряме

    Ето и резултати от монтаж на по-тесните 60мм (70мм оригинално) ресьори на бертоне:

    1. От предната страна се наложи добавяне на две шайби по 5,5мм от двете страни на ресьора. Това си беше ясно и съответно прилежно подготвено . Не съм фиксирал шайбите към ухото на рамата, надявам се да не се въртят. Ако забележа в последствие ще го мисля.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:resor-rama.jpg
Прегледи:1
Размер:193.5 КБ
ID:5267627
    2. Захващането към моста. Между ресьора и болтовете остана разстояние по ~5мм от двете страни. Ресьора си се законтря към планката на моста, така че разстоянието което остава между ресьора и болтовете няма никакво значение. Стягане на U-болтовете здраво и не мисля че ще има проблем там.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:resor-most.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5267626
    3. Зхващането към шекела. Ясно е че оригиналния шекел се сменя с новия от комплекта. Малък проблем беше, че горните тампони бяха с ~1мм по-дебели от тръбата в която трябваше да влязат. Престъргах ги на струг.

    В крайна сметка, имам повдигане с 4см отзад (очаквам да падне на 3см като се покара малко). Возията е по-добре - точно както я очаквах. Като пример мога да дам следното - стария ресьор като го свалих можех да го сгъна с поне 5см на ръка, с новия това упражнение не е много лесно
    Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

    Коментар


    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1486.jpg
Прегледи:1
Размер:171.1 КБ
ID:5267727

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1487.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5267728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1488.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5267729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1489.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5267730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1490.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5267731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1491.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5267732


      Вчера направих малко снимки на Ферозката с новите ресори. Ходих и да я поразчекна малко. Според мен супер се получиха нещата. Благодарности на Спарки.
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

        Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
        Днес смених външния маншон.Става от форд фиеста,но най-добре с карето в магазина,че изхвърлих кутията и забравих да прочета точния модел.
        А днес видях,че целия се е напукал(маншона) и е въпрос на дни да се скъса.ПЪЛНО МЕНТЕ.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

          Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
          А днес видях,че целия се е напукал(маншона) и е въпрос на дни да се скъса.ПЪЛНО МЕНТЕ.
          Вземи си силиконови/полиуретанови или там каквито бяха. Полупрозрачни са, бели. До сега май не съм чул оплаквания от тях.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

            Аз бях скептично настроен, към силиконовите, защото ми изглеждаха прекалено евтини. Предлагаха ми универсални.
            В крайна сметка, купих гумени. По спомен едните, май вътрешните бяха за някакъв Нисан.
            Сега и четирите са силно напукани, все едно са на по 10 години, а единия външен, дори се е закъсал.
            Пак ще трябва да се сменяват...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

              Здравейте колеги. От няколко месеца съм собственик на DAIHATSU ROCKY 2.0. След известен брой разходки из горите вече съм горе-долу наясно с нещата, които трябва да се сменят по возилото . Едно от належащите неща са именно задните ресори, защото са доста "изморени". Спирам се на варианта за поръчка на нови, защото не чувам добри отзиви за шпренговането или подлагането на листове. За съжаление съм изпуснал миналата групова поръчка и предполагам, че сега трудно ще се съберат хора за нова. Но все пак искам да попитам дали има желаещи, а ако няма дали е проблем за колегата sparky да направи единична поръчка.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                Пресни снимки от днес. Ето какво могат милнеровите 4+1.
                Не знам точно колко е товара, но въпреки че са изправени, не опира на тампоните на равно и в покой.
                Според мен е над половин тон.
                Това е съдбата на мойта короза и според мен най-правилното приложение на подобен род джипка, а не каране градско като ежедневна кола. Или Fat boy изпълнения
                Много съм доволен! Върви като булдозер, въпреки че гори като самолет.Ама е много корава
                Това са КАМИОНСКИ ресори и не очаквайте возия с тях!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06498.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5290915Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06503.jpg
Прегледи:1
Размер:220.3 КБ
ID:5290916Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06499.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5290917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06500.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5290918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06504.jpg
Прегледи:1
Размер:194.4 КБ
ID:5290919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06505.jpg
Прегледи:2
Размер:247.0 КБ
ID:5290920
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Малееее,то като гледам и задните гуми,и те са се по-озорили....На теб май,една хеви дюти Тойота 73 по-ще ти върши работа.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Щото ги карам всичките на 1,6, че иначе много друса. То не че и така не друса, де.
                    Така натоварена, се опитва да ми докарва возията на Ксантията
                    Иначе си прав, ама 73-ка хеви дюти струва и една хеви дюти сума, дет' нямам
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                      А,с пари всеки може...
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Моля, ако пазите спецификацията за поръчка на ресори за Фероза 300
                        напишете я за да мога и аз да поръчам!
                        Стоил Стоилов, Плевен, факс 064/801 679
                        0887/933 324

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Каква спецификация?

                          3+1 се водят в сайта задни за фероза, 4+1 се водят задни за роки. Друго няма. Ако не товариш често ферозата, вземи си 3+1. Ако я товариш често и по много, вземи си 4+1.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                            Благодаря за отговора!
                            Става въпрос за спецификация на болтове, скоби, втулки.
                            Може би всичко се продава комплект!
                            От Бирмингам ли ги доставихте и как уредихте плащането?

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Влез в сайта на Милнер и виж за Daihatsu Sportrack leaf springs, shackles, bushes, U-bolts...
                              По спомен, комплекти се продаваха само 3+1.
                              Спарки ги знае по-добре.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                                И 4+1 се продават в комплект. На същата цена. Просто ги водят за роки в сайта им.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X