Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Примус от СССР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: До: Примус от СССР

    Да споделя нещо, колеги:
    Оня ден открих три туристически примуса работещи на газ/бензин. :bigsmile:
    Един оригинален немски Juwel, един оригинален съветски и един оригинален български
    производство на "Стомана" Силистра някъде през 80-те г. на миналия век.

    С Ювелът всичко е наред, работи перфектно, само му смених гьончето на помпичката, както и на другите, но с тях има проблем:
    българският е без дюза, а на съветския беше счупена - колко играчка беше докато развих на това кофти място отчупеното парче милиметър по милиметър - не е истина.
    И така - от три броя имам само един работещ.
    Намирането на дюзи за тях се оказва проблем.Не стават нито от котлон Янтра2,
    нито от бензинови лампи - големи са.
    Диаметърът на отчупеното парче отдюзата е 4.3мм - може би 4.25? - не зная какъв е стандарта, шублерът ми е с 10-ти само.

    Така че приемам всякаква помощ, идеи и съвети , за да мога да ги възстановя.

    А ето и малко снимки:

    Това е работещият Juwel:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image002.jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:5494880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image001.jpg
Прегледи:1
Размер:174.4 КБ
ID:5494879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image004.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5494881


    Tова е Made In USSR:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image009.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5494883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image008.jpg
Прегледи:1
Размер:190.4 КБ
ID:5494882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image011.jpg
Прегледи:1
Размер:179.4 КБ
ID:5494884

    Това е силистренският - има малко проблеми с краката:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image012.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5494888

    А ето ги заедно: ))

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image015.jpg
Прегледи:1
Размер:184.9 КБ
ID:5494887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image013.jpg
Прегледи:1
Размер:182.0 КБ
ID:5494885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image014.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5494886

    BTW, някой може ли да каже моделът на Ювел-а 41 ли е и от коя година приблизително е? ))
    Последно редактирано от Airborn; 21-06-13, 16:02. Причина: Неработещи линкове на снимките

    Коментар


    • #47
      От: Примус от СССР

      Така, имам питане към мотористите тук:
      Диаметърът на дюзата е 0.35мм, диаметърът на резбата е 4.25-4,3мм.
      Има ли жигльори за скутери с подобни параметри?
      На "Бабета" знам че има такъв 0.35, но не зная диаметъра на резбата дали ще е подходящ?

      Коментар


      • #48
        От: Примус от СССР

        На Хонда 125 кубика жигльора за празния ход е 0,36 .... вероятно и на китайките с подобна кубатура ще е там някъде ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #49
          От: Примус от СССР

          Благодаря, колега!
          Сега получих съобщение от един приятел, че на Лада е мерил жигльор с диаметър 4.3мм,
          за съжаление още не ми е казал размера на отвора му.
          Но ако е толкова масов модел, вероятно няма да е проблем да се открие подходящ такъв.
          Държа на автентичността единствено на Ювела (а той си работи), другите два ми е достатъчно просто да са в изправност,
          така че малко ТНТМ няма да им навреди.

          Коментар


          • #50
            От: Примус от СССР

            На една камара мотори жигльорите за празен ход са около този диаметър. Аз се сещам за поне три стандарта резби ... Тука извадени имам само главни жигльори с резби съответно 5/0,75 : 6/0,75 : 8/1 .
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #51
              От: Примус от СССР

              Ладата отпада като вариант - най-малкият жигльор по думите на моят приятел
              с тези размери на резбата е 1.07мм.
              А това широко гърло много ще качи разхода.
              Остава надеждата в мотоциклетите.

              Коментар


              • #52
                От: Примус от СССР

                Малко със закъснение, но хубавите работи стават бавно - да споделя развитието:

                Имах надежда, че в "Меркадо" ще могат да ми замерят размери и стъпки на резбите, но... греда!
                Оказа се, че руският и българският примус съществено се различават в подробностите.
                И така...
                Преди 10-ина дни намерих дюзи за туристически газов котлон с диаметър на резбата 5мм и отвор предполагам около 0,4мм.
                При едно поредно разчистване открих вкъщи плашки с незнаен размер на стъпка и различни диаметри - "леко" корозирали, достатъчно да се заличат надписите...
                но с малко творчество успях да пренавия резбите до подходящия размер, а стоманената глава свърши останалото
                с бронза.

                Проба и... оказа се, че това не е единствения проблем :
                Българският губи налягане от гърловината, а и двата имаха нужда от ремонт на клапанчето на помпичката.
                Странно - пак подчертавам, привидно еднакви на вид, а много различни като изпълнение.

                И така в резюме: вече имам три работещи примуса.
                Остава да избера кой... и дали въобще ще ползвам.

                Коментар


                • #53
                  От: Примус от СССР

                  И при мен излезе един съветски "примус"
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a1.JPG
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5555476
                  Оглеждам го от всякъде - всичко си има. Напълних го с газ за осветление помпя, помпя, нищо... Развих капачката на помпата, намокрих уплътнението с газ, завих буталцето, като помпя се получава съпротивление, даже много голямо. Но от дюзата не хвърля... Мъча се да помпя, и развивам пробката на резервоарчето - не се усеща да е имало налягане... Накрая налях в легенчето малко газ и го запалих и о чудо, след малко взе да си излиза газчица и да гори горелката,но много слабо, все едно е на 1. Почаках го малко, пак пробвах да напомпя, но без ефект. Угасих го и го оставих на една маса да се охлажда. На сутринта гледам - газта се е изтеглила от някъде и е напълнила легенчето и е преляла по масата...
                  ... къде е проблема.... ще го бъде ли туй чудо или ще е за "музея" ?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Примус от СССР

                    Запушена дюза.
                    Налягането трябва да се изпуска след употреба.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Примус от СССР

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Запушена дюза.
                      Налягането трябва да се изпуска след употреба.
                      Бих казал: "Блокирал клапан на помпата"
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • #56
                        От: Примус от СССР

                        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                        Бих казал: "Блокирал клапан на помпата"
                        И на мен това ми се струва да е... Дали може да се оправи? Така като го гледам няма от къде да се бръкне.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Примус от СССР

                          Със тез Съветските върви нарочен ключ (поне моя има) с него се развива дюзата и клапана дето се нахожда в дъното на помпата. С таз техника се получава така, когато се остави много време без гориво в резервоара.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #58
                            От: Примус от СССР

                            След няколко месечни размисли "за" и "против" и аз се сдобих с таквоз чудо на съветското туристическо оборудване. Произведено през 1991г, неизплзвано. Смених му гумичките, запалих го и въпреки очакванията ми не се взриви Работи си с син пламък, както си го е описал братушката, но... Усилва се до едно положение, след което пламъка гасне - чувам че работи, но не мога да го запаля. Като го намаля успявам да го запаля. Не съм наясно много с горивните свойства на бензина, но ми казаха, че А-95 идва силен и затова пламъка гасне Ако е така, ако се добави към бензина спирт за горене дали ще се реши проблема. А ако не е вярно каква може да е причината?!
                            Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                            Коментар


                            • #59
                              От: Примус от СССР

                              Можеш да добавиш към бензина керосин или газ за горене.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Примус от СССР

                                Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
                                След няколко месечни размисли "за" и "против" и аз се сдобих с таквоз чудо на съветското туристическо оборудване. Произведено през 1991г, неизплзвано. Смених му гумичките, запалих го и въпреки очакванията ми не се взриви Работи си с син пламък, както си го е описал братушката, но... Усилва се до едно положение, след което пламъка гасне - чувам че работи, но не мога да го запаля. Като го намаля успявам да го запаля. Не съм наясно много с горивните свойства на бензина, но ми казаха, че А-95 идва силен и затова пламъка гасне Ако е така, ако се добави към бензина спирт за горене дали ще се реши проблема. А ако не е вярно каква може да е причината?!
                                Не го усилвай до край. То няма и нужда - тез котлони са доволно силни.
                                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X