Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Примус от СССР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Примус от СССР

    Бензин. Е, става и газ за горене. Но моят беше с доста спецефичен "характер". Примуса, не газта. На няколко пъти лумваха пламъци от по половин метър и затова го пратих в пенсия. Ако сте с кола, най-удобно си е с газов котлон според мене. Руските примуси, хвала им и осанна дето толкова пъти са ме спасявали от глад и студ, са си доста спецефична антика в момента....

    Коментар


    • #17
      До: Примус от СССР

      Първоначално публикуван от Krisyto Преглед на мнение
      Моята баба беше тръгнала да хвърля един такъв и аз естествено й се накарах и го прибрах . Още не съм го пробвала, но си мисля няма ли да стане на светилна газ или спирт за горене?
      На спирт става, проверено. Но има една подробност: спирта на дребно е по-скъп от бензина
      Внимателно с експериментите, че процеса на подряване си е малко нещо опасен.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        До: Примус от СССР

        Ако някой има цистерна краден спирт, мога да му дам даже двоен спиртен котлон. Но силно рискува да го пребият някои случайно минаващи пияници.

        Коментар


        • #19
          До: Примус от СССР

          Аз пък вчера на Богров на пазара в Неделя, видях стар военен "примус". Представлява нещо като консервена кутия (малко по-малко) вътре пълно с азбест и с капак на винт. Има си и стойка за съд.
          Продавача каза, че вътре се напоява със спирт и се пали.
          Има ли някой идея дали това чудо на техниката върши някаква работа, защото почти всяка неделя минавам от там и мога да си взема.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #20
            До: Примус от СССР

            Става за топлене на консерви.

            Коментар


            • #21
              До: Примус от СССР

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              Аз пък вчера на Богров на пазара в Неделя, видях стар военен "примус". Представлява нещо като консервена кутия (малко по-малко) вътре пълно с азбест и с капак на винт. Има си и стойка за съд.
              Продавача каза, че вътре се напоява със спирт и се пали.
              Има ли някой идея дали това чудо на техниката върши някаква работа, защото почти всяка неделя минавам от там и мога да си взема.
              Имам три-четири такива в гаража чисто нови навремето ги купих по няма и левче бройката от вече съборения магазин за продажба на военно имущество на ул "Попова шапка". Върши работа за притопляне на консерва сваряване на кафе и други по дребни неща.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                До: Примус от СССР

                И аз имам едно мъниче за туристи. В хромирана двуделна кутийка 100х100х60 мм. има малко резервоарче и горелка. Едно зареждане с бензин сварява тенджерка боб.
                Естествено, "Издялано в СССР"

                Коментар


                • #23
                  До: Примус от СССР

                  На мен ми попадна един,пак от военните,обаче не е работил въобще и се беше сгазил от стоене.Направих му пълна реставрация - и най-важното за тоя уред - направих му нова камбанка от гьон за помпата.Работи и с газ за осветление,дето баба и викаше "видело",но не ме кефи и аз като краен екстремист го напълних с бензин/разбира се го подгрях със спирт преди това/.Трябва да ви кажа,че е по-голяма хала от мен - представете си бензинова лампа надута на макс и обърната вертикално.Пробвах го с консервена кутия от 0,5 л пълна с вода - точно за 3 минути и половина изкипя.Това е много полезна джаджа,но иска поддръжка - да му се изпуска налягането ако няма да се ползва скоро и веднъж месечно една капка масло на кожената камбанка на помпата.
                  Тия уредчета са си много добри даже,само че не става да си свършиш работа,да го метнеш на тавана и след две години да се сетиш за него.Тогава вярно е проблемен.
                  Последно редактирано от Hala; 31-08-09, 20:47.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Примус от СССР

                    На следващото излизане на палатка ще го пробвам нае газ или спирт. Разбира се с поне един пожарогасител до мен
                    [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

                    Коментар


                    • #25
                      До: Примус от СССР

                      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                      И аз имам едно мъниче за туристи. В хромирана двуделна кутийка 100х100х60 мм. има малко резервоарче и горелка. Едно зареждане с бензин сварява тенджерка боб.
                      Естествено, "Издялано в СССР"
                      Точно е "издялано". Ако се експлуатира прецизно си е почти вечен. Темата ме накара да изровя от един скрин същото малко "Шмел"-че, да го изчистя, изпробвам .... и да го ръгна за зорзаман в багажника на "Астра"-та. Тенджера боб на надморска височина от 1000 м. нагоре си е направо постижение. То и на морско ниво пак си е постижение с това миниатюрно резервоарче.
                      п.п. От СССР-изделията имам и една самобръсначка с пружина, зер в гората ток няма. Да мзема и нея да нося, що ли Последния път едни хора за малко не ме сбъркаха с попа в един манастир.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Примус от СССР

                        Първоначално публикуван от Kent Преглед на мнение
                        От СССР-изделията имам и една самобръсначка с пружина, зер в гората ток няма.
                        И аз имам една такава Харков един път реших да се пробвам да се обръсна с нея е нема по добър уред за самоизмъчване не бръсне а скубе косъм по косъм . Ако си се загубил в гората това е решението почваш да се бръснеш с нея виковете ти ще ги чуят от километри и със сигурност ще те намерят .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          До: Примус от СССР

                          Тя не бръсне даже руските бради, а ние сме живи мандрили в сравнение с тях. Обаче ме е много яд че нямам такова чудо, понеже подозирам че от него може да се направи динамо за зареждане на акумулаторчета.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Примус от СССР

                            На тези "Шмель" не им ли викаха руснаците смъртта на туриста
                            Истинный ариец. Характер - нордический, отважный, твердый. С друзьями и коллегами по работе открыт, общителен, дружелюбен. Связей, порочащих его, не имел.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Примус от СССР

                              Има цели сайтове за използването и поправянето им

                              Коментар


                              • #30
                                До: Примус от СССР

                                изпробвал съм го с газ за горене/осветление/ Трябва да загрее обезателно!Работи безотказно! Използвам го по риболовни излети от 5-6 год. и работи мн.добре!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X