Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser HJ61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Toyota Land Cruiser HJ61

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Така е, разбира се, Руси..Ама някой видял, "прочел", и сметнал, че за 5 лева ще стане и де ли де...Още повече, ще се внасят конструктивни изменения, възглаввици /!!!!!!/ и т.н...Работата се бърка с мусо-лего..И изобщо не намирам смисъл от подобни дебати за такъв автомобил от уж стари и предполагаемо що-годе запознати участници в този форум !
    Еееехе, разсъждаваш от твоя гледна точка, а и явно на повечето собственици на нещо, кой каквото има и си мисли, че неговото е върха на сладоледа щото е негово.
    Не виждам смисъл и да правиш сметки вместо мен, но пак от твоя гледна точка.
    Не знаеш аз колко ще дам за това което ще намеря, нито после.
    Относно възглавниците, Яро да каже дали е доволен.

    ... абе хубаво си мислех въобще да не споделям що питам ама ...
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Toyota Land Cruiser HJ61

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ... Относно динамиката, предполагам, че бензиновите имат достатъчна...
      3F е много интересен двигател, с доста прилична тяга (за бензинов двигател) в ниските. Във високите обороти дава толкова, колкото можеш да очакваш от двигател с долен разпределтелен вал и повдигачи. В този смисъл динамика и 3F е като боксьор и дипломат. Не че не може да са в едно, но не е типично.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ...Относно автомата, той е същият като при 80-ката, и ако взема автомат ще му се случи същото като това което причиниха на техния братята Петрови, както и купето ще бъде звуко и термоизолирано по подобен начин...
      Автомата преди фейслифт в 80 е същия, след това са други. Чудесни планове, дотук сумата е почти 5-цифрена. За автомобил на тези години и освен ако продавача вече не се е погрижил (възможно е, но винаги е отразено в цената) - аз бих планирал и ново окачване, независимо, че ще го доработваш и с възглавници. Още 3-4К лв.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ...P.S. TLC100 също ми харесва за возене, но бих предпочел Лексуса, като ако минавам на вариант автомобил без ТНТМ GL бие всичко, а и цените им станаха по-нормални, но пак всички изброени техники ако са читави са си доста скъпи за мен.
      Фейслифтовата 100ца, каквато според моето скромно мнение си заслужава да се купи е все още скъп автомобил в контекста на хоби джип, поне от това, което виждам по обяви.
      Последно редактирано от Yaro; 19-03-19, 08:15.

      Коментар


      • #33
        От: Toyota Land Cruiser HJ61

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ... Относно възглавниците, Яро да каже дали е доволен.
        Възглавници досега съм имал само на задният мост на предишна 80тка, на PolyAir (Австралия). Аз харесвам тази концепция, и ако запазя сегашната си кола, ще си сложа пак, имам ги нови. Целта на възглавниците е да спомогнат окачването при по-голямо натоварване на автомобила. В класическият случай тази задача се решава с окачване с плюсови килограми, което е съобразено с планираните постоянни и при нужда товари в колата. Но когато автомобилът е празен, окачването с много плюсови кг е далеч от комфортното (за мен). Затова, за моите цели, възглавниците са добро решение при смесена екслоатация на автомобила.

        Коментар


        • #34
          От: Toyota Land Cruiser HJ61

          Сумата е разтегливо понятие. Зависи за колко ще го купиш и в какво изходно състояние. Доработките могат да глътнат, колкото глътнат. Аз нямах амбиции да е точно в оригинален вид - просто исках да няма никъде ръжди и да ми върши работа безпрекословно. Заводските изолации от кокосови влакна, даже съм махнал, щото абсорбираха доста вода, като я вкарам някъде на по-дълбоко. Само на гумени стелки съм. Нивото на шум е поносимо. Имам лебедка, печка, инвертор, силови брони, горен багажник и куп още убавини, като оползотворяване на всяка кухина в която да слагам разни неща. Колата е боядисана само със сив епокси грунд, който засега държи. Сменил съм и седалките с такива електрически от ЛР П38, защото оригиналните не ме кефеха особено. Сложено е и пневматично централно заключване от Мерцедес. Шасито е направено както трябва и също няма ръжда. Единственото неоригинално нещо по колата, като изключим добавяните неща е хидравличната помпа за волана, която е от някакъв камион Мерцедес, която пасна точно и работи идеално. Като взех колата хидравлика имаше само на високи обороти. Системата беше пълна с отработено моторно масло и оригиналната помпа беше приключила курса. Това от което се нуждая е от читав диференциален клапан (кантар) за задните спирачки, защото не искам да го махам а сегашният тече и има язви по буталата. Мисля, че на 7 серия е същият.
          Последно редактирано от Scrapheap; 19-03-19, 08:52.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Toyota Land Cruiser HJ61

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Възглавници досега съм имал само на задният мост на предишна 80тка, на PolyAir (Австралия). Аз харесвам тази концепция, и ако запазя сегашната си кола, ще си сложа пак, имам ги нови. Целта на възглавниците е да спомогнат окачването при по-голямо натоварване на автомобила. В класическият случай тази задача се решава с окачване с плюсови килограми, което е съобразено с планираните постоянни и при нужда товари в колата. Но когато автомобилът е празен, окачването с много плюсови кг е далеч от комфортното (за мен). Затова, за моите цели, възглавниците са добро решение при смесена екслоатация на автомобила.
            Само да уточня и допълня за широката публика, щото от поста на Яро остават съвсем различни впечатления.
            Става въпрос за възглавниците на кемпера му които са бутиково производство с възглавници на Rubena.
            Със системата за джип общото е начина на изработка и марката на възглавниците, всичко друго е различно.

            Относно сметките, до тук само Скрапа разбира какво имам предвид, като мисля, че предмет на подобни теми би трябвало да е крайният резултат, а не кой колко бил дал, щото един може, а друг си плаща, и цената за едно и също нещо може да бъде доста различна според възможностите и ситуацията.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Toyota Land Cruiser HJ61

              Аз точно щях да питам какви възглавници с какво управление ползвате?

              Коментар


              • #37
                От: Toyota Land Cruiser HJ61

                Не знам дали ще ти е от полза, но в Пловдив има една фирма, която монтира възглавници на бусове без да се махат ресьорите и един колега сложи на 5-6 буса преди няколко години и е много доволен. Имат си и управление в кабината. Мога да разпитам повече ако нещо те интересува.


                Коментар


                • #38
                  От: Toyota Land Cruiser HJ61

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Само да уточня и допълня за широката публика, щото от поста на Яро остават съвсем различни впечатления.
                  Става въпрос за възглавниците на кемпера му които са бутиково производство с възглавници на Rubena.
                  Със системата за джип общото е начина на изработка и марката на възглавниците, всичко друго е различно...
                  Пак да кажа - по мое скромно мнение, възглавниците за бус/ кемпер и тези за джип нямат общо по между си като вид. Най-малкото възглавниците на рубена, голдшмит, континентал и т.н. за бус/ кемпер са чисто гумени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota Land Cruiser HJ61

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Пак да кажа - по мое скромно мнение, възглавниците за бус/ кемпер и тези за джип нямат общо по между си като вид. Най-малкото възглавниците на рубена, голдшмит, континентал и т.н. за бус/ кемпер са чисто гумени.
                    Пак да уточня, с изключение начина на изработка, системата няма общо с бусовата.

                    ... иначе, според по-задни писаници, със сигурност някой може да си вкара от някъде "истинска", "специално за джипове", от сайт "само за джипове" за 5-10$ или €, след което да се похвали, а и да спи по-спокойно.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 19-03-19, 11:19.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota Land Cruiser HJ61

                      Ето една хубавица. Както е видно цената е 61 000 швейцарски франка . Дали е възможно да се постигне близко състояние на автомобил без липси за половината цена, всеки да прецени

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota Land Cruiser HJ61

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Ето една хубавица. Както е видно цената е 61 000 швейцарски франка . Дали е възможно да се постигне близко състояние на автомобил без липси за половината цена, всеки да прецени
                        Баси циганията е с този волан ... и други цигании има но се търпят.

                        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #42
                          От: Toyota Land Cruiser HJ61

                          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                          Баси циганията е с този волан ... и други цигании има но се търпят.

                          Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                          Ох за волана не мислех да подигам темата, че ми се повДигнА като го видях. Ама иначе бива поне по видео.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Toyota Land Cruiser HJ61

                            Шапката е на швейцарския кравар който е ходил с колата само неделя на църква ли?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Toyota Land Cruiser HJ61

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              С...
                              Относно сметките, до тук само Скрапа разбира какво имам предвид, като мисля, че предмет на подобни теми би трябвало да е крайният резултат, а не кой колко бил дал, щото един може, а друг си плаща, и цената за едно и също нещо може да бъде доста различна според възможностите и ситуацията.
                              От такива теми тип "искам да направя нещо си ама друг път и за без пари, щото съм по-умен от вас и вие не ме разбирате" няма смисъл.
                              Купи кола, започни да я правиш, споделяй и показвай какво правиш и искай съвети или не искай.
                              Другото са фантасмагории и то големи в твоя случай. Дори и да ти подари някой самарянин такава кола нищо няма да направиш или ще я развалиш.

                              Скрапа има кола и си я прави както го намира за добре. Започнал е да я стяга от почти безнадеждна ситуация. Даже мисля, че ако споделя повече ще е по-добре, защо не и в отделна тема.

                              Новия колега с Стотицата е пример как се споделя- така гледаме, учим се и даваме акъл а не малка част от четящите псуват гадния богаташ дето има пари да купува коли и части. Все пак това е основната полза от форума за тях.
                              Знаем за форумната теория , че с пари всеки може, но когато започнете да правите нещо ще ви се изясни, че само с кинти не става.

                              Въпреки, че се занимавам с Тойоти и съм понатрупал опит винаги в такива теми намирам нещо ново и интересно. Например вчера от на Спарки поста научих за сайт за продажба на части за Тойота оригинал, веднага го проверих и се убедих , че информацията не отговаря на истината...А пък от бай Мето научих нещо полезно. И така...
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #45
                                От: Toyota Land Cruiser HJ61

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Моите няколко стотинки по темата.
                                ...търси в Щатите, където шанса да намериш екземпляр в отлично здраве са в порядъци по-голям оттук и наоколо. Съответно бъди готов с добра сума. Преди 2-3 месеца, в тема тук убедено се обясняваше, че хубава 80 там струва около 5000 долара, на което се смях с глас.
                                Аз си помислих, че големия смях падна коато обсъждахме разхода на 4.5 карбураторния бензин в 2.2 тона коруба който беше ако не се лъжа ..... 17 газ градско. Иначе да прав сте, за 5000 долара абсурд да се намери 80 в щатите която да пали и да се движи както е описано по горублянските сайтове. Там в България цените са х3 минимум на горепосочената сума, а ако е докарана на ход може и х4, а ако има и тунинг цената вече е ехееее! В момента боря таблото на една 107ца от последните калифорнийска баба с купе право на конец никога не виждало влага, механика в безупречно състояние и салон на мекица, който е сравнително лесно поправим и това на цена два пъти по-ниска от най-ниската която има в мобилетата за такава кола.

                                Говорете си..
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X