Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser HJ61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota Land Cruiser HJ61

    J4 имат и дизели на 12V, но аз съм виждал на живо само такава с 6 цилиндров мотор.
    Което значи , че и J6 имат дизели на 12V.
    A бензин на 24V не съм чувал и виждал нито J4 нито J6.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: Toyota Land Cruiser HJ61

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Просто информативно.

      Относно това на какво напрежение работят, кои са на 24V ? Само дизеловите или някои дизелови, и как стои въпроса при бензиновите ?
      И 2F и 3F стават все по-големи екзотики. Не знам в какъв контекст е интереса, но разгледай и 1FZ-F/1FZ-FE. Компресира се с кит от Тойота. Рядко, но е и с чугунена глава.

      Коментар


      • #18
        От: Toyota Land Cruiser HJ61

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        J4 имат и дизели на 12V, но аз съм виждал на живо само такава с 6 цилиндров мотор.
        Което значи , че и J6 имат дизели на 12V.
        A бензин на 24V не съм чувал и виждал нито J4 нито J6.
        Има ли начин да се разбере за кой пазар са правени или друга причина поради която има 12 и 24V ?
        Какви биха били плюсовете и минусите при двата вида инсталации при съвсем регулярна ежедневна употреба примерно ?

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        И 2F и 3F стават все по-големи екзотики. Не знам в какъв контекст е интереса, но разгледай и 1FZ-F/1FZ-FE. Компресира се с кит от Тойота. Рядко, но е и с чугунена глава.
        При J6 (както го е написал rusev) има само 2F и 3F, така че 1FZ-F и 1FZ-FE отпадат като вариант, освен ако не се слагат допълнително.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Toyota Land Cruiser HJ61

          Ако интереса към 2F е в контекста на 60 серия, разбирам, аз бих предпочел 3F, ръчна кутия.
          Вероятно вече си разбрал, но да намериш жива 60тка, на нормални пари в днешно време, например по-евтина от хубава 80тка, чиито цени също отидоха където отидоха, е като да намериш похитителите на изчезналия кивот.

          Коментар


          • #20
            От: Toyota Land Cruiser HJ61

            Добре де, като съм почнал.

            Интереса ми е само към 60тка.

            Много ми харесва Класика и още ме е яд, че преди 11-12г изпуснах един изгоден дълъг осмак, но тогава не бях наясно с доста неща и не си дадох зор да го взема.
            Повечето които са наясно с марката знаят, че дългият Класик е на въздух, което е перфектно за извънградско, особено ако трябва да минеш 4-500км по нашите пътища.
            Първият ми сблъсък на живо със 60тка беше преди няколко години с тази на Скрапа, и още от пръв поглед ми хареса. Веднага след това цяла седмица четох всичко което успях да изровя за модела.
            60ката ми е достатъчно широка, което за мен е важно, щото в повечето МПСта не ми е комфортно.
            Дългият Класик е с база 108", 60ката е 107.5", а според мен всичко около 110" е перфектно за комфортно возене.
            Класика е фултайм, което за моите нужди е ненужно въртене на железа.
            60ката е парт-тайм на ресори, което е доста добра опция веднага да я метна на 4 възглавници, освен че е с по-яки железа по трансмисията.
            Интереса ми е към бензин-автомат, но както и Яро каза, това е тегава работа освен ако бюджета ми е неограничен, което за съжаление не е така.
            Понеже ме интересува за неофроудско возене, интериора ми е много важен, като този който ми харесва е при 61 и 62.
            Пак поради същото ме интересува бензин, а защо 2F е друга и все още далечна тема, като това ми виждане търпи развитие.
            Много е вероятно първо да взема печка, и ако 60ката не се окаже разочарование, тогава с изпарени розови мечти да търся точно това което искам и сега.
            Каквато и да (ако) взема, е ясно, че ще се реставрира, като всичко без кърпене и боя ще ми мине през ръцете, което пък в следващата година е невъзможно, та имам достатъчно време да се образовам по темата, а и да чакам да изпадне прилична оферта която да не е за скрап.

            Много ми се ще да намеря някой с бензинова да я видя, а и да си поговорим на маса за нея.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Toyota Land Cruiser HJ61

              Ако ще я ползваш за градска кола, не виждам смисъл да искаш j6.
              Аз я ползвам по предназначение и съм особено доволен от нея по всички показатели. Моята е 24V и това е предимство когато лебедката ти е електрическа. Освен това инверторите позволяват по-голяма мощност. Неприятно е да купуваш 2 акумулатора и крушки от Дом на камиона .
              Говоря за дизелова с мотор 2H, който освен че е изключително кретеноустойчив и непридирчив, няма кой знае какви достойнства. Трансмисията е ръчна 5-степенна. Не виждам причина да махаш ресорите и да слагаш възглавници. Общо взето автомобил с посредствена динамика, разход около 10/100, отопление средна хубост, което компенсирам с печка, отличен климатик, достатъчно ергономична, голямо багажно пространство, огромен ресурс и огромен запас от здравина. Учудващо проходима на фона на големина, тегло, големи диференциали и 31" гуми. Доста по-здрава е от 80.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: Toyota Land Cruiser HJ61

                Моите няколко стотинки по темата.

                Първо към Scrapheap - не виждам с какво 60та серия е 'доста' по-здрава от 80, освен, че има по-голям преден диференциал. Във всички останали агрегати двата автомобила са напълно равнопоставени, като изключим, че с по-новите (за годините си) двигатели при 80, втората върви много повече на път, ако това разбира се е приоритет за собственика.

                Към Extreme Joe -
                Аз не бих избрал автомат при този автомобил, по ред причини, но всеки с вкуса, нуждите и възможностите си. Но след като търсиш безнин и автомат, търси в Щатите, където шанса да намериш екземпляр в отлично здраве са в порядъци по-голям оттук и наоколо. Съответно бъди готов с добра сума. Преди 2-3 месеца, в тема тук убедено се обясняваше, че хубава 80 там струва около 5000 долара, на което се смях с глас.

                Въздух не виждам защо ще ти е необходим. За фул-тайм и парт тайм, очевидно сме на различно мнение, при равни други условия и за общо ползване винаги бих предпочел фултайм-а.

                В заключение, 6х серия, за да се возиш (доколкото разбрах) е скъпо, вече, удоволствие, говоря за най-чистият вариант - да купиш добър автомобил, да го обслужиш и след това да го поддържаш подобаващо. За проекти в стил старт от скрапа, не бих започнал да правя сметки дори. Разнението на actuals vs forecast там винаги е в тъмно червено.
                Последно редактирано от Yaro; 18-03-19, 18:30.

                Коментар


                • #23
                  От: Toyota Land Cruiser HJ61

                  Има ги за 5,и за 4 ги има,но са далеч от хубави,за бъги стават
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Toyota Land Cruiser HJ61

                    Ами освен по-здравият преден диференциал (взаимозаменим със задния) по-здраво е и окачването поради конструктивните разлики. (В никой случай не бих казал, че 80 е със слабо окачване.)
                    Намирането на читава 80 е несравнимо по-лесно. Аз лично около година си играх с 60, докато стане това, което е сега. Но не съм плащал за труд.
                    В немското мобиле се намират прилични екземпляри 60-61, но цените им са "повече от прилични".
                    Автоматите в конкретните модели са доста примитивни и също не съм им фен. Иначе и аз предпочитам бензинова, но карам дизелова...
                    За въздуха съм солидарен с Яро. За фултайма в голяма степен. В крайна сметка никой, освен Мастурбиши не слага суперселект, за да има пълно щастие.
                    Най-голямото предимство на тези коли е че са автомобили за след края на света. Много малко вероятна е повреда, която да те остави на пътя. Работят с почти всичко, което гори. Аз се замислям за турбина на 2H, който си е откровено слаб. 12HT е значително по-добър. Приликата между двата е само на пръв поглед. Различават се не само по турбината.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Toyota Land Cruiser HJ61

                      Самата идея да се използва J6 за пътуване по равните и бързи шосета на 2019г ми се струва странна.
                      Всичко след J6 е много по-подходящо за возене. Препоръчвам ТЛК100 като смислена от финансова гледна точка за момента.

                      Да се направи ТЛК60 на въздушно окачване - отново екзотична и дори еретична идея. Та ТЛК60 е синоним на идиотски здрав ресорен 4х4.
                      Ресорите при J6 играят и направляващ апарат. За да се сложат въздушните балони трябва ресорите да се премахнат. Значи трябва да се изобрети направляващ апарат, което за тези тежки мостове ще да е нещо тежко, евтино и държавно...

                      Но стига критика.
                      Аз лично приветствам купуването на такава кола и привеждането и в оригинален вид. Удоволсвието да се кара такава кола ще е голямо.
                      Готов съм да помагам в подобно начинание според възможностите си.

                      Поздравявам Scrapheap за желанието му и упоритоста при въстановяването на неговата Тойота 60! Бих се радвал да се запознаем. Също и с бъдещият колега Джоу!

                      Моето желание да се присъединя към собствениците на J6 се увеличава с всеки изминал ден! Лошото е, че колкото повече се умуваме, цените през това време вървят рязко нагоре...
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: Toyota Land Cruiser HJ61

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        ... За въздуха съм солидарен с Яро. За фултайма в голяма степен. В крайна сметка никой, освен Мастурбиши не слага суперселект, за да има пълно щастие...
                        Тойота също имат такава раздатка, но не в Крузър, а при 4-Runner.

                        Иначе, сравнително бюджетен и много приятен автомобил за возене е примерно 4-Runner, от трето поколение насам. С преден диференциал, автомат (и в по-късните версии и мотор) от ТЛК 100 но с около 700--800кг по-лека. Кара се като лека кола, харчи малко повече от такава и става за дай-хард пикници.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Toyota Land Cruiser HJ61

                          Отговарям общо на всички без да се конкретизирам, че постовете стават дълги и скучни за четене.

                          За градско и горско си имам магаре на което размерите му за в града са малко над разумните за паркиране в центъра, но поне много завива та до някъде се компенсира, ама аз и гледам да бягам от там.
                          J6 се предвижда за извънградски работа и разходки със забежки на по-интересни места, като калищаци и коловози са изключени.
                          Просто искам нещо удобно което да си доработя по мой вкус и за мои нужди.
                          Възглавниците са задължителни и ресорите няма да се махат, а ще ги доработя за целта, но това е друга тема и не искам да и отделям/е внимание.
                          Почти всичко концептуално е изчистено от мен, и до някой месец като направим един джип само на възглавници може да пусна отделна тема.
                          В момента и аз, и Гого си имаме много лични неща за вършене и джиповата система е заебана, а приятел ни чака, но добре, че не му е спешно.
                          Относно динамиката, предполагам, че бензиновите имат достатъчна, а да дърпам голфове по кръстовищата като Гагич не мисля, като скорости повече от 120 за такъв тип дърти бордюри по магистрала намирам за безсмислени - за тях си има друг тип автомобили.
                          Предвид идеята за ползване, парт-тайма е системата която ме устройва, а и според развитието на лични ситуации, по-натам може да се ползва за доста по-дълги преходи.
                          Лебедка не се предвижда, като идеята е за запазване на вид максимално близък до оригиналният, до колкото е възможно при подобренията.
                          Относно автомата, той е същият като при 80-ката, и ако взема автомат ще му се случи същото като това което причиниха на техния братята Петрови, както и купето ще бъде звуко и термоизолирано по подобен начин.
                          Това ми се върти в главата, но какво ще изпадне и какво ще стане от него ще видим по-натам според моментното състояние и вида на машината.

                          P.S. TLC100 също ми харесва за возене, но бих предпочел Лексуса, като ако минавам на вариант автомобил без ТНТМ GL бие всичко, а и цените им станаха по-нормални, но пак всички изброени техники ако са читави са си доста скъпи за мен.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-03-19, 21:28.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Toyota Land Cruiser HJ61

                            Хм...Струва ми се, че са грешни изначално бюджетните изчисления...Преди година се продаде тук у нас добра стокова 62-ка с 3FE за 12 евро...Сметки за купуване в момента, тунинг на кутия, анти-всякаква вибро и звуко и дрън дрън изолации и потягане, за да е кола на която се разчита...,Това са мноооого пари, ако се финишира на 15 евро е огромен късмет...Другото са празни приказки и дрънканици.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #29
                              От: Toyota Land Cruiser HJ61

                              За 15 евро мама е болна...
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #30
                                От: Toyota Land Cruiser HJ61

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                За 15 евро мама е болна...
                                Така е, разбира се, Руси..Ама някой видял, "прочел", и сметнал, че за 5 лева ще стане и де ли де...Още повече, ще се внасят конструктивни изменения, възглаввици /!!!!!!/ и т.н...Работата се бърка с мусо-лего..И изобщо не намирам смисъл от подобни дебати за такъв автомобил от уж стари и предполагаемо що-годе запознати участници в този форум !
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X