Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уважаеми колеги, Моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

    Направо ако питаш мен Питагор ме направиха наистина е красавец ,но абсолютно не ни е по силите нито финансови ,нито физически ,нито като умения

    Коментар


    • #17
      До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

      Добре де , колегите те опътиха много правилно какво да направиш и премислиш , но аз ще ти дам една идея.....например защо трябва да е автомобил , а не мотоциклет. Според мен много по-лесно и с по-малко детайли и харчене ще трябва да се занимаваш. Пък и повечето стари мотоциклети в България имат добра стойност , ако са направени както трябва. Говоря за наистина стари , например около 60-те , защото има модели и след тях които са ретро , но са доста разпространени.
      Примери за марки много (Ява , Мз , АВО , ДКВ , Панония , Балкан , НСУ , БМВ , ИЖ , М-71 и други ) , даже може и някоя по раритетна да се намери. Така ще понатрупате поне опит и постепенно ще може да си позволите и нещо по-сложно откъм изпълнение и евентуално по-рядко и скъпо...

      И един съвет , орташката работа не е хубаво нещо от мен да го знаеш , че хора различни и мнения много .

      Коментар


      • #18
        До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

        Напълно подкрепям казаното от Начев.
        За тези пари с които разполагате е по-добре мотор. По затънтените селца все още се намират стари Иж-ета по за 200-300 лева. А и части има, и бояджийската работа не е много.
        Като за начало опитайте с мотор, да добиете опит, иу да разберете какво ви очаква ако захванете реставрацията на кола.

        А относно съдружниците-нали знаеш, че трима българи са "чета с предател". Дано вашата да не е, но се съмнявам. В началото всичко върви идеално, но постепенно започват дрязгите, кой колко бил работил по колата, кой колко пари е дал, "Аз не работя, щото съм дал пари, вие не сте дали колкото мен..."
        Още преди да започнете си изяснете финансовите отношения, и задълженията по работата по машината. Така имате по-голям шанс да не се изпокарате накрая.

        Поздрави, и силно се надявам да успеете.
        И да снимаш, и пишеш как вървят работите
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

          Непременно ще бъдете уведомени за взетите решения.Надявам се да не стана някой гаф с екипа който сме се събрали.А пък някой един път даде ли пари ,после няма да се откаже току-така

          Коментар


          • #20
            До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

            Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
            Виж сега, Ланд Ровера съвсем не е кола за начинаещи. Най-малкото купето му е алуминиево и работата по него не е лесна дори за по-напреднали. Реставрацията му ще е едни съвсем други пари, съответно знания и умения...
            Тук се почва от 2+2, пък ти ги прати във Висшата Математика...
            E- нищо лошо няма да вдигнеш мерника на младите мераклии. Не е толкова страшно - но , като финансите са други -съответно и мерника ще е по-ниско .
            Все пак трябваше да се уверя колко е мерната единица на момчетата.
            Днес ще отида да снимам реставрираните коли и ще ги покажа по-късно.
            Мисля , че става въпрос за вдигане на крака на някоя позанемарена кола , а не за реставрация на стариини или реликви .
            Аз слушах( от пряк участник ) за реставрацията на колата на принц Кирил - купена за 5000 лв и реставрирана 3 години. Исинска реставрация - от киселинна баня на ламарините до оригиналните оси на скоростите направени във Вазовските заводи и хромираните брони .
            Естествено - съдружниците се ..... сдърпаха и ..... нещата се размирисаха , но това си е нещо нормално. По-късно вече не знам какво се е случило ....
            За подкрепа на ентусиазма на момчетата - ето ви откъс от една статия за реставрацията и бизнесът с нея( хот-род). Хората са истински и може да се почерпи опит от тях !
            "....Началото с майсторенето на уникалните автомобили е през 1985 година, когато Брадата купува от Димитровград Мерцедес 170 V. Първоначалната му идея е да реставрира автомобила в оригинал. Работата обаче тръгва в друга посока, когато на майстора му хрумва да смени с по-мощен автентичния мотор на колата. Предизвикателството дошло оттам, че на Кирил Николаев много му се искало да разбере дали с подобренията оригиналната кола ще може да надскочи възможностите си. Да вложиш творчество и да я направиш такава, каквато искаш, казва майсторът. И както апетитът идва с яденето, така и веднъж пипнал оригинала и видял резултатите, Николаев се хвърля да експериментира. Подобрява дизайна и ходовата част на стария мерцедес и не след дълго машината придобива статут на уникат.
            Няма нищо по-хубаво от усещането, че никой друг в света не разполага с такава кола, казва Брадата. И обяснява, че тръпката е съизмерима единствено с удоволствието да режеш тенекиите на колата и да я оформяш, както е във фантазиите ти. Ръцете засърбели още повече автоманиака, когато дошло време за доработването на возилото. Не се спи по цели нощи, когато е време за малките подробности по дизайна, по избирането на цвета, споделя Киро. Мислил и рисувал върху всичко, което му било под ръка. В начинанието му помага Живко Матев. Двамата са перфектният екип. Кирил е по-импулсивният в тандема. Запалва се по идеята, започва работа по автомобила и когато почти му се вижда краят, я зарязва, издава Живко. Тогава идва неговият ред. Той е по-уравновесен и търпелив, хвали го Киро.
            В сервиза в село Сусам, където двамата правят колите, споровете им често огласят халето. Творческите търкания обаче екипът изглажда в приятелски разговор на маса след това. Често им се случва да обсъждат хрумките си по телефона посред нощ. Един хотрот се прави за около година и половина. Това е доста продължителен процес, през който всяка сутрин изваждаме на плаца колата да я погледаме, казват майсторите. В халетата на сервиза в Сусам са паркирани 3 ретро автомобила, останалите са хотрот. Зеленият мерцедес от 1956 г. е вдигнат на рампа. След като спечелили с него първа награда за най-добра реставрация и приза на техническия музей в София, майсторите дооправят ходовата му част. Ако не успеят, на ретро парада в Хасково ще се представят с най-новата си творба - червеният мерцедес от 1936 г., с 5000-кубиков мотор на шевролет "Кобра". Колекцията попълва още един овроуд, предназначен за състезания, мустанг от 1964 г. и клиентски Мерцедес 1700S от 1952 г. Единствената кола, излязла още преди години от халето в с. Сусам и отишла в друга колекция, е джип, сглобен от камион. Горд негов притежател сега е Александър Киримов, който е секретар на Ретро клуба в Хасково. Той съзрял причудливото возило в гаража в Сусам, когато дошъл да поправя колата си. "А, Сусамър" (от името на селото и прочутата марка джипове "Хамър"), възкликнал строителният бос и не си тръгнал, докато не договорил купуването на джипа. Когато го видя, забрави за какво е дошъл. Лепна му името и стана кръстник на измайстореното от нас превозно средство, спомня си Кирил...." край на цитата
            Ще продължим по-късно ! Не губете смелост , а вдигнете мерника !

            Коментар


            • #21
              До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

              Първият човек,който ми дава поне капчица надежда и мисли ,че не е непосилно за наш'то трио

              Коментар


              • #22
                До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                Не бе Белов, ние всички сме на твоя страна. Само искаме да ти покажем предварително трудностите. Така като си подготвен, по-лесно ще преодоляваш пречките, един вид ще си подготвен.

                Колегата хубаво препоръчва вдигане на мерника, но според мен като за начало е по-добре с нещо по-леко за работа, и с по-леки финанси. Че ако още отначало нещата се забатачат поради трудности един млад екип може да се разочарова, и да зареже всичко. Иначе мерника нека да е нависоко, това е много добре, но да е малко по-нататък във времето.

                Пак да кажа-силно се надявам да успеете.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                  Да разбрах те напълно,Кольо.Благодаря на всички за подкрепата.Все пак сме с ограничени финанси малко или много и не можем да вложим 15 000 лева в реставрацията.И затова ми е толкова труден изборът ,за да можем след като продадем автомобила да сме поне на 0,да не сме на червено

                  Коментар


                  • #24
                    До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                    Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
                    Да разбрах те напълно,Кольо.Благодаря на всички за подкрепата.Все пак сме с ограничени финанси малко или много и не можем да вложим 15 000 лева в реставрацията.И затова ми е толкова труден изборът ,за да можем след като продадем автомобила да сме поне на 0,да не сме на червено
                    Както е ясно на всички - нещата си идват на мястото винаги !
                    Дългия път се извървява само с малки крачки . Вие сте направили първата - продължавайте напред !
                    Ето няколко коли , възстановени от такива като вас :
                    Дано ви харесат и скоро и вие да сте в тази група !
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                      Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
                      Колега bgbul,
                      Като пари за закупуване на съответния автомобил можем да заделим 1500 лева. Аз имам бегла представа относно автомобилите,не е без хич.
                      Първото момче от групата е автомонтьор,братовчед му също така държи автосервиз.Като инструменти мога да се обърна към баща ми -те не са ми проблем. Автомобила ще се съхранява на платен паркинг с канал в едниният му край (там ще е и нашата красавица).За евентуална цена за продан не можем да говорим още-всичко зависи от качеството на изходния продукт ,така да го наречем.
                      Ако не те затруднявам ,би ли качил тези коли за продан в Пловдив с ценитее за които спомена
                      Като вече знаем сумата с която ще започнете - ето ви идеи :
                      Само за кураж и просто за поддържане на темата :
                      Всички колеги ви подкрепят - бъдете сигурни. Ако се наложи и помощ ще ви окажат , така че сте в правилния Форум и сред съмишленици !
                      Успех !

                      Последната снимка е само като мерник за в бъдещето !
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от bgbul; 25-05-09, 21:50.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                        Аз бих предложил да се загледате по тая тема :

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60145

                        смятам че ще се справите.А и си мисля че всички колеги ще помагат,както и аз.
                        И финансите ще стигнат,като начало.
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                          Колега bgbul по предложенията ти -първата волга най ме грабна имали сме 2 такива и имам купища чаркалак за нея ,че и сега продават една до нас -същата ,само че кафеникава.А по въпроса с реставрираните-да наистина са големи красавици.
                          Огняне-човека е писал ,че се отказва да ги продава а пък и плюс това 1000 лева да дадем само за купе при положение че не работим дори малко неприемливо ми се вижда пък и с какво ще я докарам до Варна

                          Коментар


                          • #28
                            До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                            Вярно , не бях се сещал за Варела , той ще стане много хубав автомобил ако се пипне тук-таме , пък и двигателя е почти същия като на 353-ката така , че няма да видите трудност с намирането му. Пък и хубавото е , че е двутактов и ако има нужда от ремонт ще е по евтино и лесно. Има един ремък за водната помпа и генератора и това е...
                            Още нещо , че е на рама и без проблем може да се свали купето , да се огледа хубаво и ако има нужда от ремонти и кърпежи да се извършат..а през това време може да се огледа рамата , трансмисия , спирачни маркучи , ала бала.. да не изпадам в подробности

                            Коментар


                            • #29
                              До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                              Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
                              Колега bgbul по предложенията ти -първата волга най ме грабна имали сме 2 такива и имам купища чаркалак за нея ,че и сега продават една до нас -същата ,само че кафеникава.А по въпроса с реставрираните-да наистина са големи красавици.
                              Огняне-човека е писал ,че се отказва да ги продава а пък и плюс това 1000 лева да дадем само за купе при положение че не работим дори малко неприемливо ми се вижда пък и с какво ще я докарам до Варна
                              Волга може да се намери за около 500 лв в движение с газова уредба . За тях все още има части и са евтини .
                              Ще си захраните мерака за работа и времето ще си уплътните , но не знам как ще е с продажбата после.
                              Аз съм имал две Волги ГАЗ 24 - и от стария и от по-новия модел ( с новото табло ) И двете ги купиха търговци , които ходят с цирка , за влачене на караваните. Така , че вероятно и при вас така ще се получи . Но дано да попаднете на и на някой ценител на руската Волга !
                              Ако искате - може да докарате и новаторския вид на Волгата . Ето как изглежда : Малко мерника високо с Волга :
                              http://photofile.name/users/yutel/2159510/36260474/

                              Коментар


                              • #30
                                До: Уважаеми колеги, Моля за съвет

                                хехееее то това по-скоро ще го взема за някое Бентли бе брачед .
                                Да ,знам до нас има една дет я продават утре ще звънкам да са уточня с човека пък и няма много гнило,на 4,5 места има малко ръждичка ,но да видим отдолу как ще е.Но въпроса е дали ще има ценител да я купи в напълно реставриран вид.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X