Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Витара климатик

    Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
    Здравейте колеги,извинявам се,че нахълтвам така във темата,но искам да попитам:какво е това "дехидратор",за какво служи и най-вече,къде се намира в мойта "VITARA" ? Четох някъде,че докато работи климатика е нормално,под колата да капе от някакъв конденз.Сигурно е така и при мен,но вчера на паркинга при загасен двигател за не повече от 1час,под джипа имаше натекло около 100гр.вода(не антифриз).Възможно ли е този дехидратор,да се е запушил или нещо подобно и на паркинга да е изтекъл наведнъж насъбралия се конденз.
    По принцип дехидратора е филтър който улавя влагата във фреона и се сменя (препоръчително е) на всеки 2год.Трябва да се намира някъде до кондензатора(външен радиатор).Да може да е изтекъл наведнъж конденза ако има боклуци по тръбичката от която излиза.
    Subaru Forester 2.0t EJ205
    Автосервиз FLEXAUTO

    Коментар


    • #32
      До: Витара климатик

      Благодаря за информацията Iceman .Не вярвам жабарите да са го сменяли този филтър(дехидратор).Сега нямам време,но към края на седмицата ще залягам отдолу да го търся и да проверя търбичката дали не е запушена...Еех..ако можеше някой колега да качи снимка на това чудо...та да го открия по-лесно!А този филтър като "пита" ли е или като бензинов филтър(капсолован).Благодаря ви предварително!
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #33
        До: Витара климатик

        Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
        Благодаря за информацията Iceman .Не вярвам жабарите да са го сменяли този филтър(дехидратор).Сега нямам време,но към края на седмицата ще залягам отдолу да го търся и да проверя търбичката дали не е запушена...Еех..ако можеше някой колега да качи снимка на това чудо...та да го открия по-лесно!А този филтър като "пита" ли е или като бензинов филтър(капсолован).Благодаря ви предварително!
        Този филтър е отпред при радиатора,изхода на радиатора влиза във него.Без да работи системата не можеш да разбереш дали е запушен.
        FORD MAVERIK 2.7TD
        Тел.0898662817
        LZ1IID

        Коментар


        • #34
          До: Витара климатик

          Пичове не се занимавайте с глупости. Смяната на фреона от единия модел на другия става без проблем и без нда се сменя каквото и да било, освен накрайниците , ако е необходимо заради зареждащата машина. Не си пипайте дехидраторите , ако всичко работи. Това за смяната на две години са търговски трикове. Казвам ви го от опит. Преди три години си купих климатик втора употреба(при това системата стояла отворена не знам колко време, което предполага, че дехидратора трябва да е умрял отдавна щото би трябвало да се налапал яко с влага), монтирах го на двадесет годишна кола, при това сам. Преди е бил с R12, аз го заредих с R134 без нищо да сменям освен маслото(ама то от предното нямаше и помен, нищо не съм промивал). Вече три години жена ми като влезе в колата все търси нещо за загъване при 38 градуса навън. На изхода на въздуховода температурата е 2 градуса измерена с професионалния им термометър на сервиза за климатици. И при ниски обороти не съм имал никакъв проблем. Верно колата не е Витара, ама това няма никакво значение.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #35
            До: Витара климатик

            Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
            Този филтър е отпред при радиатора,изхода на радиатора влиза във него.Без да работи системата не можеш да разбереш дали е запушен.
            Мисля,че го открих този филтър,но ми се вижда доста сложно устройство и явно аз няма да пипам там! Но,все пак, по какво се познава ,че филтъра е запушен,когато работи системата,както казваш ILIIKA? Също така,не видях никакво маркучле за изтичане на водата(конденз),или то пък е на друго място...Тези два дена не съм включвал климатика и немога да видя от къде точно капе кнденз...
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • #36
              До: Витара климатик

              Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
              Мисля,че го открих този филтър,но ми се вижда доста сложно устройство и явно аз няма да пипам там! Но,все пак, по какво се познава ,че филтъра е запушен,когато работи системата,както казваш ILIIKA? Също така,не видях никакво маркучле за изтичане на водата(конденз),или то пък е на друго място...Тези два дена не съм включвал климатика и немога да видя от къде точно капе кнденз...
              ТАМ няма да го видиш,конденза изтича от кутията на изпарителя които е под таблото.Включваш климатика да работи на място ,може и да се возиш ,когато спреш на място ще видиш да тече конденза под джипа.
              Дехидратора не е нищо сложно,вътре има пакет от силикагел,само на машина може да се хване че е запушен.
              FORD MAVERIK 2.7TD
              Тел.0898662817
              LZ1IID

              Коментар


              • #37
                До: Витара климатик

                Първоначално публикуван от kappi Преглед на мнение
                Колеги може ли някои да ми каже колко фреон лови климатика на Витара 95г мотор Г16А
                фреона е R12

                Преди десетина дни зареждах с R-12. На табелката на маската пред радиаторите пише че събира максимум 650 милилитра, ама майстора успя да събере 750. Аз нищо не разбирам от климатици и за това го попитах за разликата м/у R-12 и 134 , а той каза че за този модел (VITARA 91 г.) разликата е около 1000/хиляда/ лева. Изреди ми толкова неща за смяна че и тия пари ми се видяха малко. Зареждането с R-12 ми струваше 100 лева.
                Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                Коментар


                • #38
                  До: Витара климатик

                  Първоначално публикуван от V69 Преглед на мнение
                  Преди десетина дни зареждах с R-12. На табелката на маската пред радиаторите пише че събира максимум 650 милилитра, ама майстора успя да събере 750. Аз нищо не разбирам от климатици и за това го попитах за разликата м/у R-12 и 134 , а той каза че за този модел (VITARA 91 г.) разликата е около 1000/хиляда/ лева. Изреди ми толкова неща за смяна че и тия пари ми се видяха малко. Зареждането с R-12 ми струваше 100 лева.
                  Кажи на майстора да пробва да събере още, та като строшиш компресора да има защо да му хвърлиш един бой.
                  FORD MAVERIK 2.7TD
                  Тел.0898662817
                  LZ1IID

                  Коментар


                  • #39
                    До: Витара климатик

                    Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                    Кажи на майстора да пробва да събере още, та като строшиш компресора да има защо да му хвърлиш един бой.
                    На моя напълнихме 800 гр и за сега работи ? Да изпусна ли малко или да го оставя така ?
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #40
                      До: Витара климатик

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      На моя напълнихме 800 гр и за сега работи ? Да изпусна ли малко или да го оставя така ?
                      Колкото е на 12,на 134 зареждаш 2\3 от количеството.
                      FORD MAVERIK 2.7TD
                      Тел.0898662817
                      LZ1IID

                      Коментар


                      • #41
                        До: Витара климатик

                        Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                        Колкото е на 12,на 134 зареждаш 2\3 от количеството.
                        Майстора зареди R12 800 гр . Така ли да го оставя ?
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #42
                          До: Витара климатик

                          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                          В Ямбол вземат по 500лв за монтаж или 1200 нов със всичко
                          да нанеса малко корекция днес получих инфо от извора и ми секнаха мерака за климатик 2700лв за нов и 1500 втора употреба
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #43
                            До: Витара климатик

                            Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                            да нанеса малко корекция днес получих инфо от извора и ми секнаха мерака за климатик 2700лв за нов и 1500 втора употреба
                            А какво ти пречи да си го монтираш сам ? Я погледни в мобилето, колко витари се продават на части ? Дали няма да спазариш някой за 300-400 лв ?
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #44
                              До: Витара климатик

                              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                              А какво ти пречи да си го монтираш сам ? Я погледни в мобилето, колко витари се продават на части ? Дали няма да спазариш някой за 300-400 лв ?
                              Аз точно така направих.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • #45
                                До: Витара климатик

                                Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                                Майстора зареди R12 800 гр . Така ли да го оставя ?
                                Колко е на табела,това е макс,иначе почва да вдига налягане.
                                FORD MAVERIK 2.7TD
                                Тел.0898662817
                                LZ1IID

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X