Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Витара климатик

    Моят майстор каза, че R12 ще го прехвърли тегловно към 134 и ще зареди такъв. За целта трябвало само да се смени маслото на компресора. Така ли стават нещата за съжаление съм бос в тази наука.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      До: Витара климатик

      Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
      Моят майстор каза, че R12 ще го прехвърли тегловно към 134 и ще зареди такъв. За целта трябвало само да се смени маслото на компресора. Така ли стават нещата за съжаление съм бос в тази наука.
      Не само че трябва да се смени маслото,но и да се измие системата с чист алкохол и да се смени дехидратора задължително.
      Последно редактирано от Iceman; 27-05-09, 18:06.
      Subaru Forester 2.0t EJ205
      Автосервиз FLEXAUTO

      Коментар


      • #18
        До: Витара климатик

        Първоначално публикуван от Iceman Преглед на мнение
        Не само че трябва да се смени маслото,но и да се измие системата с чист алкохол и да се смени дехидратора задължително.
        Блаgодаря, а иначе 600гр. ли е последно R12
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #19
          До: Витара климатик

          сменял съм на няколко коли фреона от R12 на 134 като съм сменял само маслото на компресора и не е имало проблем до сега единственото нещо което е разлика е че започва да охлажда на по високи обороти заради дюзата на пресостата

          Коментар


          • #20
            До: Витара климатик

            Първоначално публикуван от kappi Преглед на мнение
            сменял съм на няколко коли фреона от R12 на 134 като съм сменял само маслото на компресора и не е имало проблем до сега единственото нещо което е разлика е че започва да охлажда на по високи обороти заради дюзата на пресостата
            Чувствителна ли е разликата в оборотите и въобще става ли с 134
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #21
              До: Витара климатик

              става с 134 разликата не е толкова фрапираща около 800-1000 оборота това е по мои наблюдения

              Коментар


              • #22
                До: Витара климатик

                Първоначално публикуван от kappi Преглед на мнение
                сменял съм на няколко коли фреона от R12 на 134 като съм сменял само маслото на компресора и не е имало проблем до сега единственото нещо което е разлика е че започва да охлажда на по високи обороти заради дюзата на пресостата
                Колега пресостата е датчика които следи за /наличие на налягане ,налягане за втора скорост на вентилатори ако има такава или свръх налягане да изключи компресора.
                Дюзата се нарича ТРВ/термо реголиращ вентил/ двата фреона работят на различно изпарение,ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ който си правите са лично за ваша сметка.
                FORD MAVERIK 2.7TD
                Тел.0898662817
                LZ1IID

                Коментар


                • #23
                  До: Витара климатик

                  извинявам се почти винаги бъркам пресостат с трв
                  грешката е моя ?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Витара климатик

                    Сега тук е редно за да не се подвеждат колегите, този който предлага смяна на 134 да каже и каква е процедурата и какви са разликите в експлоатацията . Аз не съм на ясно и не бих еспериментирал при положение че все още се намира R12 и то без проблем но съм чувал от майстори, които се занимават с климатици че смяната със всички презостати, клапани, гумички и др. излиза около 200 лв и качеството не е по добро . Ако някой знае повече, нека сподели ...
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #25
                      До: Витара климатик

                      Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                      Колко долу-горе вървят втора употреба за тоя модел и въобще имам ли някакъв шанс да намеря?
                      Колега поради това че сложих лебедка махнах моя климатик а и мниго несъм им фен,със фреон R12 е от 92 г ако
                      ти трябва може да го спазарим.
                      За бърза помощ,полиция и пожарна тел. 112.
                      За ядене и пиене - 0876 74 99 88 - Михаил Рашков

                      Коментар


                      • #26
                        До: Витара климатик

                        Първоначално публикуван от крем карамел Преглед на мнение
                        Колега поради това че сложих лебедка махнах моя климатик а и мниго несъм им фен,със фреон R12 е от 92 г ако
                        ти трябва може да го спазарим.
                        Здравей,
                        Ако колегата Лъчезар не прояви интерес драсни 1 лични, че аз съм заинтересован. Поздрави.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Витара климатик

                          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                          Сега тук е редно за да не се подвеждат колегите, този който предлага смяна на 134 да каже и каква е процедурата и какви са разликите в експлоатацията . Аз не съм на ясно и не бих еспериментирал при положение че все още се намира R12 и то без проблем но съм чувал от майстори, които се занимават с климатици че смяната със всички презостати, клапани, гумички и др. излиза около 200 лв и качеството не е по добро . Ако някой знае повече, нека сподели ...
                          Нека да нахвърлям набързо.За тези пари,трудно.Само дехидратор е на цена 70-100 лв.Миене на цялата система ,сваляне и разглобяване на компресора и измиване,зареждане със масло и фреон,смяна на щуцерите за зареждане и тн. R12 е по добър агент,и все още се намира.НО ако решите да излезете със колата извън страната и ви направят проверка и сте със стария фреон, могат да ви направят проблем.Водят го опасен товар.
                          FORD MAVERIK 2.7TD
                          Тел.0898662817
                          LZ1IID

                          Коментар


                          • #28
                            До: Витара климатик

                            Първоначално публикуван от Joe_Buda Преглед на мнение
                            Здравей,
                            Ако колегата Лъчезар не прояви интерес драсни 1 лични, че аз съм заинтересован. Поздрави.
                            Още ти е рано за Л.С номера ми е 0888 06 22 53 Мишо
                            За бърза помощ,полиция и пожарна тел. 112.
                            За ядене и пиене - 0876 74 99 88 - Михаил Рашков

                            Коментар


                            • #29
                              До: Витара климатик

                              600гр. R12 или както моя майстор ми сложи 440гр 134. Това е при мен и за сега е добре няколко дни.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • #30
                                До: Витара климатик

                                Здравейте колеги,извинявам се,че нахълтвам така във темата,но искам да попитам:какво е това "дехидратор",за какво служи и най-вече,къде се намира в мойта "VITARA" ? Четох някъде,че докато работи климатика е нормално,под колата да капе от някакъв конденз.Сигурно е така и при мен,но вчера на паркинга при загасен двигател за не повече от 1час,под джипа имаше натекло около 100гр.вода(не антифриз).Възможно ли е този дехидратор,да се е запушил или нещо подобно и на паркинга да е изтекъл наведнъж насъбралия се конденз.
                                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X