Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разговорни устройства

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разговорни устройства

    Вчера се сдобих разговорни CARDO TEM SET . Бях се загледал в сайта им http://www.cardowireless.com/ .Разбира се се разрових из www.Ebay.com и малко се пообърках - намерих този комплект на цени от ~150$ до ~270$ бая се замислих и накрая рискувах и си поръчах ефтинките от http://cgi.ebay.com/Cardo-Scala-Ride...3A1%7C294%3A50 треперих около 8 дена, но...
    Като Интерком работи безупречно.Има два режима на работа ръчно активиране и автоматично ( Vox) .Дават го да работи до около 120 км/ч . При 200 км/ч няма никави смущения в слушалките .Силният шум от вятъра в каската затруднява разговора , но проведохме съвсем смислен разговор. Интересното е че при +160 км/ч , жената стана доста мълчалива . Приятно ме изненада автоматичното регулиране на силата на звука.Работи абсолютно адекватно.Вероятно се ,,ориентира'' по фоновия шум.
    При работа с мобилния телефон се възхитих от кристалния звук .,,Отсрещната страна'' не разбраха ,че съм на мотор ,докато не им казах.Машинката ,,не прави разлика'' ,дали съм с отворена или затворена каска до около 100км/ч.Чува се перфектно.В режим на Интерком ,при входящо обаждане гласово приемам разговора,като изключва интеркома.Обаждането е само до водача ,но с натискането на едно копче включвам и пътника в конферентен разговор.По книга издържа 7 часа разговор.Днес цял ден не съм спрял да си играя с него и още даяни.Има и вход за МР3 ,но не ми допадна как се чува.Възможно е вината да е в моята МР3ка.
    Монажа е елементарен. Малко време ми отне докато залепя парченца фибран под слушалките , за да ги доближа до ухото.










    Извинявам се за лошите снимки
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    До: Разговорни устройства

    Да така е аз имах удоволствието да разговарям Churow Доста време и ако не ми беше казал че е на мотор нямаше да разбера

    Коментар


    • #3
      От: Разговорни устройства

      Случаино разбрах, че има такива устройства, може ли за ми кажеш на тебе колко ти излезе и кой е точно модела

      Коментар


      • #4
        От: Разговорни устройства

        РАзговорните ми са CARDO TEAM SET - преди 2 години ми излязоха около 190$ с доставката .За мен няма друга марка.Сега вече излязоха няколко нови модела на същата фирма и цените са май други... Поръчах си ги от Ебай
        Сега се чудя от къде да си намеря дунапренчета за микрофоните....
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          От: Разговорни устройства

          Не искам да разводнявам темата, но най- ефтино разговорно устройство между пътник и водач е като се използшат мобилните телефони. За целта ви трябват 2 андроид мобилни телефона и безплатна програмка "Motolky" . Използва се Bluetooth връзка и работи като локи-талки, няма нужда от натискане на каквито и да е бутони . Работи перфектно.
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • #6
            От: Разговорни устройства

            Вероятно си прав,но надали телефона ще филтрира фоновия шум (вятър,двигател,други мпс..)Звукът при скорости над 140-160 е кристален.И може би ,не на последно място , на модела TEAM SEt , батериите (вече на 2 години ) изкарват повече от 5-6 дена!!! Когато бяха нови ,изкарваха по 10 дни...
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              От: Разговорни устройства

              Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
              ..., но най- ефтино разговорно устройство между пътник и водач е като се използшат мобилните телефони. За целта ви трябват 2 андроид мобилни телефона и ....
              Тази комбинация едва ли носи определението евтина. Да сега са достъпни, аз преди години много рових за Е серията на нокия, но нямаше. Освен двата телефона, предполагам ще са необходими слушалки с микрофон? Софтуера справя ли се с променящото се ниво на шума и вятъра?

              churov - Преди време си правих дунапренчета. Намираш дунапрен с подобна структура и замба с по-малък от микрофона диаметър правиш отвор. Предварително смачкваш дунапрена, или го поставяш м/у два листа картон. От изрязания "фитил" си правиш тапа за единия край.
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • #8
                От: Разговорни устройства

                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                Тази комбинация едва ли носи определението евтина. Да сега са достъпни, аз преди години много рових за Е серията на нокия, но нямаше. Освен двата телефона, предполагам ще са необходими слушалки с микрофон? Софтуера справя ли се с променящото се ниво на шума и вятъра?
                Ето какво е написал автора на програмката:
                In terms of functionality is similar to android intercom, but it also has the option to create a group of up to 7 phones to speak with, so besides talking to your passanger, you can also talk to motorcyclists that are in your bluetooth range.
                It has a voice detection feature, that tries to detect when you speak, and send only useful data, and leave out the noise.We are actively working on improving the voice detection and noise cancelation, and soon will come out with an update.(1.7.2011)
                https://play.google.com/store/apps/d....motolky&hl=en


                С други думи има филтриране и разпознаване на говор.Също така работи за група до 7 човека.Обсега зависи от телефона.
                И да има нужда от слушалки с микрофон, което обикновено идва с телефона. Има подобни програми и за iPhone
                http://www.henshall.com/stuart/2010/...ers-excellent/.

                Относно цената, презумирам че хората имат вече всичкия хардуер / желязо . Успех

                PS: Ето и една друга програмка http://www.androidintercom.com/ ,работи и през wifi (на андроид може да се направи hotspot /tethering на телефона...). Не съм я пробвал
                Последно редактирано от gulemetov; 10-07-12, 10:30. Причина: Красоти и препратки
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • #9
                  От: Разговорни устройства

                  Вероятно си прав .Аз имам своя избор. Разговорните устройства са си точно за това .Ударо,прахо и водоустойчиви и нямам кабели от телефона до каската.Блутуут хендсфри също ми е крайно неудобно да нося в каската(вероятно са ми големи ушите ) . Някой карат със самоделки , с кабел между двете каски и пак им върши работа... Само да му се говори на човек
                  ПП Колко време би изкарала батерията на телефона в такъв режим ? Наистина нямам идея - сподели ,моля те.
                  Относно обсега - все пак е блутуут ,колко да е - не повече от 5-10 метра..
                  Фози ,извинявай ,не схванах техниката ,а наистина ми е зор
                  Последно редактирано от churov; 10-07-12, 14:20.
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разговорни устройства

                    Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
                    ....
                    Така или иначе информацията е полезна.

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    ....
                    Фози ,извинявай ,не схванах техниката ,а наистина ми е зор
                    Така или иначе ти трябва парче дунапрен Д/Ш/В 50/50/50мм. И през размера 50мм ти се налага да направиш отвор с 3-5мм по-малък от диаметъра на микрофона.
                    Понеже дунапрена се гъне е добре да го притиснеш м/у две парчета картонче защипани с щипки, кламери или каквото ти попадне;
                    бележиш центъра и със замбата пробиваш.
                    После без да отпускаш картончетата можеш да изрежеш външната форма за да стане поне цилиндър.
                    В замбата ще остане изрязаната част. От нея си отрязваш едно парченце, което може да ползваш за да затапиш свободното отворче след нахлуването в/у микрофона.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разговорни устройства

                      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                      Сега се чудя от къде да си намеря дунапренчета за микрофоните....
                      Провери в някое магазинче за компютърни компоненти. Има едни микрофони за компютър на CHIC , които са 1 към едно с твоя, нищо чудно да имат дунапренчета като резервна част.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разговорни устройства

                        Благодаря и на двама ви за идеите- ще проверя в магазина и после ще си произведа.За да няма сърдити и двамата печелите по бира
                        Информацията за телефоните ,разбира се е много полезна!!!
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разговорни устройства

                          Искам да изтупам малко тази тема, тъй май е единствената обособена за тези електроники.

                          Миналогодишния опит с китайка от ebay на скромната цена от 40 паунда комплекта беше следния: Сложих ги преди началото на адриатическата ни разходка и преди края(7 дена) на моето тотално му се разжлеби буксата и беше неизползваемо, на приятелката ми само прекъсваше все още, но и то беше на път... Та решихме тази година, да се сдобием, с по-истински. Бяхме решили Сена, тъй като нали уж са върха на сладоледа, обаче модела 20s, много течал и при каране в дъжд започвал, да си самонатиска разни копчета или тотално умирал. Сега като, че ли се насочихме към Cardo Scala Packtalk. Уж няма някакви често срещани оплаквания, ама ми беше любопитно дали някой от тук е ползвал или ползва такова, и ако ДА, да сподели мнение

                          Благодаря!
                          Subaru Impreza 2.0 '98
                          Honda Africa Twin RD07 '95
                          Honda Africa Twin RD07А '96

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разговорни устройства

                            Първоначално публикуван от nhadjinikolov Преглед на мнение
                            Искам да изтупам малко тази тема, тъй май е единствената обособена за тези електроники.

                            Миналогодишния опит с китайка от ebay на скромната цена от 40 паунда комплекта беше следния: Сложих ги преди началото на адриатическата ни разходка и преди края(7 дена) на моето тотално му се разжлеби буксата и беше неизползваемо, на приятелката ми само прекъсваше все още, но и то беше на път... Та решихме тази година, да се сдобием, с по-истински. Бяхме решили Сена, тъй като нали уж са върха на сладоледа, обаче модела 20s, много течал и при каране в дъжд започвал, да си самонатиска разни копчета или тотално умирал. Сега като, че ли се насочихме към Cardo Scala Packtalk. Уж няма някакви често срещани оплаквания, ама ми беше любопитно дали някой от тук е ползвал или ползва такова, и ако ДА, да сподели мнение

                            Благодаря!
                            Аз ползвам това Cardo Scala rider Q1 и понеже нямам впечатления от други модели и производители , мога само да кажа че много добре работи с телефона ми и с навигацията ми Том Том .Имам само две забележки , едната е че когато съм свързал телефона с навито и ползвам навито за да си управлявам телефона не мога да си слушам музика по блутут . Втората е че доста сложно се управляват настройките на разговорното и винаги трябва да ги правя с ръководството . Иначе за почти две години употреба нямам никакви забележки относно качеството на изработка или по външният им вид .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разговорни устройства

                              Първоначално публикуван от nhadjinikolov Преглед на мнение
                              ... Сега като, че ли се насочихме към Cardo Scala ....
                              Благодаря!
                              И аз имам скала от 6 г. Модела ми Cardo Scala Rider Team Set Pro, разбира се е по стар от споменатия. Има нещо вярно за сетването с ръководство, но е лесно разрешимо. Мога да дам почти отлична оценка.
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X