Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект за любителско мотокрос трасе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект за любителско мотокрос трасе

    Здравейте!
    Знае ли някой има ли някаква нормативна база свързана с проектирането на писта за мотокрос?
    Става въпрос за една любителска писта на равен терен с дължина 350м. Въпроса ми е има ли някакви изисквания за минимална ширина, размери на препятствията (трапец, ролетка и т.н.), сервитутната зона за зрители и др.?
    Молбата ми е за помощ, защото виждам, че повечето от вас са "вряли и кипяли" по темата.
    Ето как изглежда приблизително трасето:

  • #2
    До: Проект за любителска мотокрос писта

    Здравей,
    За съжaление не мога да съм ти много полезен, но понеже ми се струва, че реално не са много хората, които наистина разбират от дизайн на трасета, да ти кажа каквото знам..., пък се надявам все пак да има кой да ти помогне наистина...

    Наскоро MG Racing си направиха свое мотокрос трасе в Лесново на абсолютно равно място и се е получило доста добро според мен. Доколкото ми казаха, са гледали от съзтезания, (примерно в началото на всяко суперкрос съзтезание има схеми на трасетата), в нета са ровили, мислили са си го на място и просто сами са си направили дизайна, но най-важното е, че всички, които го правят са карали по такива фигури и могат да си представят ефекта...дори и човека с фадромата си е моторист. Отнело им е около седмица. Незнам дали знаят разни стандарти. MM може да ти каже най-добре.

    Доколкото разбирам нещо, виждам , че терена е малък 350 м. и е на някакъв стадион, значи трябва да е суперкрос трасе ....

    Къде ще се намира? имате ли екип? нужда от помощ?...
    Последно редактирано от Тануцо; 13-12-09, 21:20. Причина: по молба на автора:)

    Коментар


    • #3
      До: Проект за любителско мотокрос трасе

      И ние това сме намислили , но първо ще трябва да вземем разрешение от кмета . Ние ще го направим по образец на това в Бистрица , защото нашия терен е подобен .

      Успех в правенето на пистата и пускайте снимки
      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

      Коментар


      • #4
        До: Проект за любителско мотокрос трасе

        Относно ширината на трасето трябва да бьде 10-12 метра понеже с Богдан Николов наскоро говорихме за новите изисвания от FIM а за самото трасе зависи от много работи как мислите да го правите любителско или професионално

        Коментар


        • #5
          До: Проект за любителско мотокрос трасе

          При нас със сигурност за сега ще е любителско , след време може да стане и профисионално . Ако може да кажете и каква подръжка иззисква едно такова трасе .
          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

          Коментар


          • #6
            До: Проект за любителско мотокрос трасе

            От днес почна констроирането на нашата пистата
            http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

            Коментар


            • #7
              До: Проект за любителско мотокрос трасе

              Това ще рече Сливница нали? Пусни снимки като стане или по време на строежа. То си е доста близо до София... ако давате ще идваме да въртиме и да сложите повечко скокчета
              По пистите около София липсва такава поредица от еднакви скокове и ако имате празна права и желание пистата може да стане уникална с това... я да пробвам да го нарисувам : /\_/\_/\_/\_/\ хехе , малко острички се получиха....все едно голяма ролетка. Много забавен елемент,защото ако са 5 може да се взимат като двойка-тройка или само по двойки или тройка-двойка и не писва...

              А поддръжката... доколкото разбирам нещо...най-важното е да не влизат тежки машини , когато е кално, от време на време да минава багера да заглажда коловозите и да заостря ръбовете на скоците и да прави плавни попивките, да се насипва смес от пръст и пясък или трици на местата , на които се образуват локви..общо взето багер или фадрома под ръка трябва да има. Вече зависи и почвата каква е и дали има наклони и се образуват вади при дъжд, камъни да се чистят...

              Успех!
              Последно редактирано от iassen; 07-07-09, 05:48.

              Коментар


              • #8
                До: Проект за любителско мотокрос трасе

                [QUOTE=iassen;789345]ако имате празна права и желание пистата може да стане уникална с това... я да пробвам да го нарисувам : /\_/\_/\_/\_/\

                да колега точно това ще наравим ще има и ролетка а сигорно и един трапец.(става втпрос за пистата в Сливница).А всеки които е на близо и има желание да кара е добре дошъл

                Коментар


                • #9
                  До: Проект за любителско мотокрос трасе

                  До края на лятото, живи и здрави смятам че ще е готов и моя проект за любителско каране и мисля да създам традиция за традиционни състезания..Ще пиша тук в темата като започне проекта и ще качвам снимки.

                  пП. Успех колега и с вашата писта, ще се радвам да ме поканите да покарам. Поздрави
                  OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проект за любителско мотокрос трасе

                    Поздравления за тези колеги които не мранкат че няма писти а са решили сами да ги направят с собствени средства.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проект за любителско мотокрос трасе

                      Ще пуснем снимки , на проекта в процес на работа, а и като го завършим . След като завършим пистата ще организираме едно скромно откриване и всеки желаещ да я пробва е добре дошъл . За сега има няколко вариянта за изглед на пистата и още не се знае кой от тях ще бъде . Мога само ще кажа, че пистата ще е 3 в 1 : Ендуро , Крос и Ендуро-крос . Ще може да се кара и само мото крос и само ендуро препятствия. Обаче тук вече въпроса опира и до време , защото повечето от участниците в този проект са работещи хора и това усложнява работата на пистата . Искам да порчертая, че проекта е без поткрепата на общината, което също е пречка

                      iassen Благодаря за съвета ще го имам впредвид .

                      Пистата ще е отворена за всеки любител на мотоцикалетизма . След време даже сме намислили с един, двама приятеля да закупим и няколко мотоциклета за даване под наем .
                      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проект за любителско мотокрос трасе

                        Колеги имам един въпрос отностно "ролетката" . На какво разтояние се поставят бобунките една от друга , за да не е прекалено на гъсто , а и да не е прекалено на рядко .
                        http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проект за любителско мотокрос трасе

                          Поразучих малко, че и на мен ми е интересно...

                          На суперкроса всяка бабуна е с объл връх и висока по 50 см. и всяка от страните и е дълга по един мотор, като няма разстояние между тях-едната свършва, другата почва. Моторът като застане върху някоя бабуна рамката трябва да е на една педя от върха. Това го видях на схемата долу и на суперкроса, когато карат бавно по ролетката преди съзтезанието..Там се вижда, че лесно си минават седнали по ролетката с бавна скорост. Има правило да не са повече от 7 една след друга, но повечето са по 10 в шампионата по суперкрос. Тука на схемата пише да са наразстояние 5 м. от връх до връх, но на доста места пише по 2,5 м...явно се получават различни по трудност ролетки. Колкото повече са раздалечени, толкова с по-висока скорост трябва да се вземат. Може би 3м. е оптимално.

                          За скоковете има правило 1:3 - за скок висок един метър се прави 3 метра дълъг...Това е за аматьорски, за суперкрос са 1:2 и по-малко.

                          Попивката е винаги с един метър по-широка и с объл ръб, за да остави място за грешка на моториста.

                          Ширината на трасето трябва да е мин. 5 метра, на друго място пише "да могат три мотора да се движат едновременно един до друг"

                          Ето схема за някои елементи в метри:



                          Ето малко линкове:
                          http://www.dirtwurx.com/track_tips4.php

                          http://www.dirtwurx.com/tracks.php

                          http://www.famousbymorning.com/build...cross-jump.htm

                          Важно е да се смеси пръст със пясък, за да не става много кално!

                          Успех!
                          Последно редактирано от iassen; 14-07-09, 01:40.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проект за любителско мотокрос трасе






                            http://danielahlgren.blogg.se/2009/n...ross-2010.html
                            Последно редактирано от Chinela; 06-01-10, 10:21.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проект за любителско мотокрос трасе

                              Здравейте!
                              И аз имам идея да направя едно трасе, но се колебая между мотокрос и атв. Имам терен до кк. Албена 145/90м.
                              Дайте някакви идеи как най-добре да проектирам трасето, какви разрешителни и от кого се изискват за въвеждане в експлоатация?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X