Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Универсални разширители за калници.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Универсални разширители за калници.

    Колеги пускам нова тема за разширителите,защото виждам ,че има интерес от ваша страна.Мога да ги направя но ме интересува вашето мнение относно твърдост,размери и начин на прихващане към калника.Каучука е за предпочитане пред пласмасата това е ясно но вариянтите за закрепване стават други.Първоначално мислех да ги проектирам със жлеб във,който да вкарам шина от стъкломат.По този проект захващането ще е само от долната част на калника където са технологичните отвори но крие риск от отваряне при по големи извивки на калника и нагърчване на гумата което от естетична гледна точка е недопустимо.Всъщност идеята ми е да избегнем сраничното дупчене на калника,което за монтажа ще ме улесни но не зная как ще го възприемете вие.Все пак не е приятно да правиш дупки по калника.В общи линии питането ми е следното.Мога да изработя разширители само с долно захващане но те ще бъдат по къси и по тънки а другите,които ще бъдат с двойно прихващане може да са по масивни и естествено ще изглеждат и по добре според мен.Но това ще кажете вие скъпи колеги.Поздрави на всички.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

  • #2
    До: Универсални разширители за калници.

    Колега не може ли горния край да се залепи със силикон към калника естествено качествен по принцип силикона хваща много здраво върху лака на боята и върху супер гладки повъхности. Щото едно пробиване на калника и го "обричаш" на смърт чрез корозия.Иначе подкрепям начинанието ти с две ръце щот знам какво става в калта и закона на Мърфи.Лично аз съм ти потенциален клиент.

    Коментар


    • #3
      До: Универсални разширители за калници.

      Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
      Колега не може ли горния край да се залепи със силикон към калника естествено качествен по принцип силикона хваща много здраво върху лака на боята и върху супер гладки повъхности. Щото едно пробиване на калника и го "обричаш" на смърт чрез корозия.Иначе подкрепям начинанието ти с две ръце щот знам какво става в калта и закона на Мърфи.Лично аз съм ти потенциален клиент.
      Точно за това ви питам колеги,всички ваши мнения и забележки ще ми помогнат за този проект.Ще бъда благодарен за вашите идеи по темата.
      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

      Коментар


      • #4
        До: Универсални разширители за калници.

        Виж как са направени. Според мен е важен вертикалния ръб. Нещо като оребрение се явява. Стандарта сякаш са най удачни. Е ако можеш да вкараш и по една пръчка от плажан чадър в ръба ще е чудно.
        Прикачени файлове
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Универсални разширители за калници.

          Според мен нещо такова е удачния вариант



          На патрула ми в момента уширителите се хващат отдолу на калника което обаче на мен лично не ми допада много

          Би ли дал някаква ориентировъчна цена

          ПП - стъкломатът не е ли много трошлив за такива цели?
          все пак уширителите отнасят доста удари
          Последно редактирано от turtey; 21-05-09, 00:00.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            До: Универсални разширители за калници.

            Не всеки е готов да си дупчи калниците отстрани и поради това закрепването отдолу е най-удачно. Такива като на Дифендъра не могат да са от гума, защото ще виснат и ще те е яд да ги гледаш. В момента имам точно такива в гаража. А и на колко джипки ще им отиват толкова широки разширители?



            ПП, Стъкломата наистина не е за там. Освен за пред кафето.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Универсални разширители за калници.

              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
              ...
              но крие риск от отваряне при по големи извивки на калника и нагърчване на гумата което от естетична гледна точка е недопустимо...
              Извивката на калника е горе-долу еднаква за машините които те интересуват. Тия с по заоблените извивки, лифт, рязане, големи гуми и минусови джанти няма да си сложат, а и да си сложат, уширитела няма да е стандартен и от гума.

              Коментар


              • #8
                До: Универсални разширители за калници.

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Не всеки е готов да си дупчи калниците отстрани и поради това закрепването отдолу е най-удачно. Такива като на Дифендъра не могат да са от гума, защото ще виснат и ще те е яд да ги гледаш. В момента имам точно такива в гаража. А и на колко джипки ще им отиват толкова широки разширители?



                ПП, Стъкломата наистина не е за там. Освен за пред кафето.
                На моята ще й отиват такива широки
                Сега гумите стърчат 3 пръста навънка и след време се очаква да щръкнат още малко

                Като се закрепи отдолу ако са широки уширителите увисва
                абе няма еднозначно решение.

                Но ако може да се изработят от еластична пластмаса ми се струва, че ще е най-добре
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Универсални разширители за калници.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  На моята ще й отиват такива широки
                  Сега гумите стърчат 3 пръста навънка и след време се очаква да щръкнат още малко

                  Като се закрепи отдолу ако са широки уширителите увисва
                  абе няма еднозначно решение.

                  Но ако може да се изработят от еластична пластмаса ми се струва, че ще е най-добре
                  Тия на Дифендъра са точно от мека и гъвкава пластмаса. За голяма ширина няма начин да са гумени. А и човека работи с гума. За пластмасови ще трябва да се включи някой колега с шприц.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Универсални разширители за калници.

                    Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                    Колега не може ли горния край да се залепи със силикон към калника ...
                    Не мисля, че това има особено отношение към проектирането и производството на разширители. Който иска да ги хваща с рапидки или нитове, а който иска да ги лепи със силикон. Лично аз съм скептичен към устойчивостта на последния вариант.

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    ... Е ако можеш да вкараш и по една пръчка от плажан чадър в ръба ще е чудно.
                    Много работи могат да се направят, ама въпросът е каква ще стане цената като се тегли чертата накрая.
                    Ако не ме лъже паметта, качествените разширители, които се продават сега, вървяха по около 50-на лв/метъра.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Универсални разширители за калници.

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Не мисля, че това има особено отношение към проектирането и производството на разширители. Който иска да ги хваща с рапидки или нитове, а който иска да ги лепи със силикон. Лично аз съм скептичен към устойчивостта на последния вариант.



                      Много работи могат да се направят, ама въпросът е каква ще стане цената като се тегли чертата накрая.
                      Ако не ме лъже паметта, качествените разширители, които се продават сега, вървяха по около 50-на лв/метъра.

                      Да, толкова се продават. Сещай се колко струва да се произведат на метър. Барабар с материала и някаква печалба за производителя . Ако се пуснат на 50 лв за 4 метра, пак ще има печалба (малка) ама сещай се какъв ще е оборота. Евреите да не са прости, че печелят от оборот, а не от диви надценки.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Универсални разширители за калници.

                        И аз имам интерес за витара V6 1996-1998 г. дълга база. Търсил съм доста, но не съм намерил. Веднага бих си купил, но все пак цената е много важна.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Универсални разширители за калници.

                          Може и да повлечеш крак, както се казва. Който има интерес да праща лични на Скорпиона. Да си направи човека сметката все пак. Премерете си дължината на арките и заявявайте метража. Според мен, това е правилния начин.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Универсални разширители за калници.

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Виж как са направени. Според мен е важен вертикалния ръб. Нещо като оребрение се явява. Стандарта сякаш са най удачни. Е ако можеш да вкараш и по една пръчка от плажан чадър в ръба ще е чудно.
                            Благодаря ти за снимките и аз мисля че стандарта е най удачен.Там от където ги свали имаше ли размери? Ако има ще ми трябват.Пръчката в края сигурно служи за подържане на линията в извивките и нея ще предвидим.
                            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Универсални разширители за калници.

                              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                              Благодаря ти за снимките и аз мисля че стандарта е най удачен.Там от където ги свали имаше ли размери? Ако има ще ми трябват.Пръчката в края сигурно служи за подържане на линията в извивките и нея ще предвидим.
                              Ако успееш да вкараш пръчката ще станат по-добри от тукашните. Размери няма, ама ако ги пишеш нещо към 6 до към 8 см ще е добре. От вертикалния ръб навънка.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X