Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Миризлива" тема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: "Миризлива" тема

    Първоначално публикуван от tihomir7 Преглед на мнение
    моето решение на проблема-"ламизил",паста,спрей,по аптеките за около 10-14лв.,едноседмично третиране и ....повече от година РАЙ,с едни съшти чорапи няколко дена,като нови.
    Мерси за съвета. Ще пробвам още утре.

    Коментар


    • #32
      До: "Миризлива" тема

      В казармата как се избавих от гъбичките и 90% от миризмата-оцет в обувките.Маи с киселинността си ги убива.Наскоро се сетих и пак сипах в кубинките(понякога ги нося 24 часа)-миризмата намаля значително
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #33
        До: "Миризлива" тема

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Маи с киселинността си ги убива.
        Едни убива, а за други е направо рахат.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: "Миризлива" тема

          Ужас,маи ще бера гъби
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #35
            До: "Миризлива" тема

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Имах го тоя проблем преди време, макар и не от най-сериозните.

            Установих че просто с някои видове чорапи, и с някои видове обувки, миришат, а с други - не. Краката по принцип ми се потят зверски, но в момента не миришат изобщо. Нося предимно маратонки лятото, а зимата - зимни обувки. Ползвам изключително само памучни или с голям процент памук, или вълнени, чорапи.

            Смея да твърдя че проблема при мен вече не съществува.
            Спарки правилно си установил-дерматолозите препоръчват само естествени тъкани и материали.Това важи и за хастара на обувките.Много от кожните заболявания се причиняват от дрехи от изкуствен произход които алергизират кожата и нарушават естествените и механизми на защита.Що се отнася до миризмата -тя се дължи на естесвени сапрофитни бактерии и гъби,които нормално ги има ,но кожата ги подрължа в минимални количества.При нарушаване на нормалния локален имунитет те вземат превес.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #36
              До: "Миризлива" тема

              По-ефтиния вариант на Ламизила е Exoderil. За една седмица мазане - един път вечер, гарантира геноцида на милиарди гъбки.

              Формалина в обувките е добър вариант, ама от къде ще го намерите. То вече и в болниците забраниха да се ползва.

              Друго - внимателно с мазането с Йод-Аспирина от горната рецепта, че по-дебело мазане=изгаряне от Йод. Иначе има резон в тая рецепта. То изобщо какъвто и антисептик да е, все ще има ефект, защото избиването на дребните гадинки те отървава от миризмата.
              Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
              MB W124 200TE 801-
              TLC LJ70 2,4TD 364

              Коментар


              • #37
                До: "Миризлива" тема

                Колега,в химическите магазини не може да няма,.Моя го вземахахме преди 4-5 години от една аптека,съда е бяла туба,с етикет,3литра по онова време е бил 24лв.
                Иначе провери химическите магазини-другото му име е формалдехид,да не би затова да не намираш

                Коментар


                • #38
                  До: "Миризлива" тема

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  ...формалдехид...
                  Това по принцип е канцерогенно!
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #39
                    До: "Миризлива" тема

                    Затова го и забраниха....като подушиш от 5метра падаш

                    Коментар


                    • #40
                      До: "Миризлива" тема

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      Колега,в химическите магазини не може да няма,.Моя го вземахахме преди 4-5 години от една аптека,съда е бяла туба,с етикет,3литра по онова време е бил 24лв.
                      Иначе провери химическите магазини-другото му име е формалдехид,да не би затова да не намираш

                      Формалина е водният разтвор на формалдехида, който по принцип е газ.Други негови наименования са метанал, мравчен алдехид, алдехид.НЕ се препоръчва да се използва, тъй като има канцерогенно действие и токсично такова върху живите организми като пресича белтъчните вещества в тях.В общи линии не знам колко лесно се намира, но пак повтярям, че НЕ е желателна употребата му.

                      п.с.Колкото до темата, че се сетих-мой приятел имаше проблем с миризливите крака и казваше, че едно пакетче сода бикарбонат в маратонките вършело чудеса.Не знам дали е споменавано вече, но ви казвам.Не знам и колко помага, тъй като аз този проблем го нямам.
                      Последно редактирано от Станислав Николов; 12-03-10, 19:03.
                      Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                      Коментар


                      • #41
                        До: "Миризлива" тема

                        Кольо президент!!! За чиста и немиризлива България!
                        Рецептата му работи при мен, е не за една или половин година, но за 3 - 4 месеца. Като усетиш леко "накъртване" - прас сатанинската сметка и си си царче ...

                        Коментар


                        • #42
                          До: "Миризлива" тема

                          преди време и аз имах подобен проблем -

                          аз го реших така - AVON имат едно прахче което се ръси в обувките. Сложих във всички обувки които имам - без значение дали ги носите или не.

                          Нося обувки изцяло от кожа - вън и вътре. Изхвърлих тези с искуствения хастар - не ги жалете иначе няма спасение. Избягвам тези с разни мъхести изкуствени хастари. Чорапи - вълна или памук.

                          От прахчето в обувките чорапите побеляват - ама няма страшно - перат се спокойно. Така се третира и самия крак и кожата му докато ки ходиш. Сложих няколко пъти от въпросното и оттогава - без грижи.

                          Успех в борбата със смрадтта.

                          Коментар


                          • #43
                            До: "Миризлива" тема

                            Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                            не е точно лек но съм чувал че е полезно лятото да ходиш колкото се може повече бос ( не с чехли ) по асфалта или по пясъка на плажа казват че така ти се "изпичали" ходилата и по малко се потят !!!
                            Напушва ме смях тази сериозна тема. Ето някои съображения и от мен.

                            -Намираш си млада любовница. Всякаква миризма ще изчезне, поне в дните, когато се срещате.

                            -За босото ходене. Помага.Също и , ако се цаниш в поморийските солници да събираш сол едно лято. Солта е най-старият консервант.
                            Но: когато в магазина съпругът премерил всички обувки и все малки, жена му попитала защо му са толкова големи краката.
                            "Ами като бях малък, вси тичах бос, без обувки"
                            "Да беше тичал без гащи!!" го срязала жената.

                            -А сериозно. Обувките да са от натурална кожа, свободни - един номер повече. Чорапите от естествен материал. Всяка вечер в обувките слагайте торбичка със силикагел.

                            Коментар


                            • #44
                              До: "Миризлива" тема

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              Напушва ме смях тази сериозна тема. Ето някои съображения и от мен.

                              -Намираш си млада любовница. Всякаква миризма ще изчезне, поне в дните, когато се срещате.

                              -За босото ходене. Помага.Също и , ако се цаниш в поморийските солници да събираш сол едно лято. Солта е най-старият консервант.
                              Но: когато в магазина съпругът премерил всички обувки и все малки, жена му попитала защо му са толкова големи краката.
                              "Ами като бях малък, вси тичах бос, без обувки"
                              "Да беше тичал без гащи!!" го срязала жената.

                              -А сериозно. Обувките да са от натурална кожа, свободни - един номер повече. Чорапите от естествен материал. Всяка вечер в обувките слагайте торбичка със силикагел.
                              Да-а-а дълбочината на влагалището е около 10 см(другото се поема от лакомия).Солта е много интересна и функционална ,но не е идеалния антисептик,антимикотик и противовирусен агент.Правилно си формулирал нещата-естествени материали и простор.Силикагела е изгъзица,която никой няма да спази....тя е повече за касите с оръжие.Въобще идеята е да носиме естествени материали и тъкани и няма да имаме гъбички ,алергии и мазоли.Нашите деди едва ли са имали такива проблеми..пък и да са имали едва ли са имали такъв опосредстван достъп до мед.помощ.Носели са памук ,вълна и естествена кожа и пак са живели повече от нас .И накрая да обобщи професионалиста-всеки който има проблем с миризмата от собствените си крака да посети първо семейния си лекар,който най-точно и вярно ще го лекува и насочи за последващо долечение.Всяко билкарско,гаражно,биоенерготерапевтско,екстрасенско и врачестко лечение е най-малко рисковано.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #45
                                До: "Миризлива" тема

                                Ефикасно средство срещу смрадливи крака е киснене вечер в леген с гореща вода, където са разтворени няколко кристалчета калиев перманганат (на върха на нож, напр.). Баните се правят 5-6 дни. Ноктите стават с ръждив отенък, но бързо избеляват. Ефектът обикновено трае няколко месеца.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X