Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover... и още нещо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover... и още нещо.

    Историята започна в неделя вечерта, когато се бяхме събрали на "по бира" с бургаските мотоциклетисти...
    Бат Димо спомена, че миналата година, при обиколките му из региона, sсвързани с наблюдение на птиците, е видял е някакво село, някакъв стар Ровър-пикап... Толкова ни трябваше! Още на другия ден, т.е. вчера отпрашихме да дирим митичната машина, с Бат Димо и Борис (Tramp).
    След кратка обиколка на карнобатския регион, открихме и селото и машината.



    Започна се едно обикаляне, едно оглеждане...



    Първо по-отдалеч, после по-отблизо...





    Мостовете, добре запазени, но с доста поомекнали ресьори...



    Оригинална раздатка и скоростна кутия, но двигател от Опел. За да се монтира този двигател, частично е срязана предната греда на шасито, което между другото се оказа добре запазено със съвсем лека корозия.







    Изумителни технически решения на връзката двигател - скоростна кутия. "Нстандартно" решение на съединител, спирачен апарат от неизвестна марка...



    Появи се и собственикът.



    Самоук селсвки майстор, горд с иновационните си технически решения...
    Оказа се, че автомобилът е внесен от някоя от българските фирми, работили зад граница, преди 10-ти ноември. Работил е из арабските страни...



    На покрива на къщата се намериха и оригиналните предни калници, +един - резервен.



    Оказа се, че опелския двигател не е бил първият, заменил оригиналния. Ровърът се е движил известно време с едноцилиндров дизелов двигател, в момента монтиран на тази уникална машина:



    Машината, изградена върху шаси на УАЗ, се оказа с универсално предназначение... камион, помпа, а вероятно и още нещо.



    Не издържахме на изкушението да я запалим, да и чуем гласа...



    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: Land Rover... и още нещо.

    Поредната съсипана класика . За съжаление повечето коли които са интересни за реставрация са минали през такъв етап и възстановяването им изисква страшни нерви да намериш оригиналните части и детайли.

    Коментар


    • #3
      До: Land Rover... и още нещо.

      На мен не ми изглеждаше толкова зле.
      Като се пооправи двигателя, ходовата част, а и купето може да стане готина количка. Зависи от целите де. На такива самоделни неща съм се нагледал, че тук въобще не бях уплашен.
      Но цялото возило излъчваше някакъв дух на отминали километри, пясъците по които се е движело, дърветата, които е носило ... кой знае каква история може да разкаже ...
      Land Rover ... отдавна съм им станал фен ...

      Коментар


      • #4
        До: Land Rover... и още нещо.

        Ееее като го гледам това и се сещаааааам.
        Дядо Дядооооо.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          До: Land Rover... и още нещо.

          А какво каза собственика за цената на туй чудо...?

          Коментар


          • #6
            До: Land Rover... и още нещо.

            Преди да попадне в ръцете на този селски техно-касапин, пикапа е бил хубава работна машина. Всъщност това е Land Rover Stage One-развитието на Land Rover Series III. Името идва от часта на инвестиционната програма на фирмата. В производство от 1979 до 1985. Втората част на програмата е дала живот на Land Rover 90&110, а с третата и последна част "проплаква" Land Rover Defender. Следващите инвестиционни програми ги правят БМВ, Форд и нЕкви там други...
            Машината е била оригинално с двигател V8 3,5 литра (с два карбуратора), но с намалена мощност заради барабанните спирачки, наследени директно от ЛР Серия 3. Скоростна кутия е LT95 (от Range Rover), заден диференциал Salisbury.
            Гледах и ми се плачеше- рязано с "флексата", наплюти заварки, немощен и крайно неподходящ двигател, "асемблиране" с овча мисла- картера е точно над моста!?. За куплирането на съединителя снимките говорят (крещят?)сами. Защо бе аланколоуу? ЗАЩО???
            Бат Димо запази самообладание. Опита си е опит. Човека е виждал по селата опропастени до невъзстановимост ценни и редки мотоциклети.
            В крайна сметка: още една почти затрита, класическа машина.
            Пикапа е без регистрация, шасито и мостовете са в почти добро състояние. Не се продава. Имам координатите...
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              До: Land Rover... и още нещо.

              Интересна машина, но според мен не си струва да се хваща някой с възстановяване. Прекалено много неща са съсипани.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: Land Rover... и още нещо.

                Абе той хем не се продава, хем човека сякаш чакаше точно това да го попитаме. Използва го за работно магаре - да товари и носи разни неща, но от цели две години не го е пипал ... има още доста "тунинг" да твори по него, а е вече и на години ... защо да не го продаде?

                Коментар


                • #9
                  До: Land Rover... и още нещо.

                  Трудна работа но за донор на части става. То още не се е намерил мераклия за въстановяването на този Ровер http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...mark+%B2%B2%B2 където е в движение с всичко оригинално (дори боята) и е в прилично състояние .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X