Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на боя от пластмасови детайли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на боя от пластмасови детайли?

    Има ли някъв по-спецялен начин освен с шкурка! Някога имаше някъв препарат и се мажеше с него и падаше ама за име въобще неси спомням!
    Трябва ми спешно ако някой знае нещо ефикасно да вика...
    Лек ден
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

  • #2
    препарата се казва терминатор,но не знам дали ще е ефикасен на пластмаса,за метал върши идеална работа.

    Коментар


    • #3
      тоя терминатор не е ли някакъв разтворител - да не свали направо и пластмасата
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Пароструйка.
        LZ1VMH

        Коментар


        • #5
          Не съм чул да има препарад които може да различи боята от пласмасата. Разяжда всичко наред.
          С пароструйка има опастност да деформираш пласмасата ако я загрееш много.
          Със шкурка и шлайв машина си е най добре.

          Коментар


          • #6
            На мен ми свалиха боята от пластмасовите стопове, мигачи, габарити (някой ги беше боядисал в цвета на купето) със смивка за боя, боята се изми мигачите са почти ОК - леко се матираха ама не са се развалили.

            Коментар


            • #7
              мерсиии утре ще купя "смивка" и ще ги оправа!
              Мерси за отговорите!
              С пароструйката може и да стане ама нямам налична, а ако ги занеса някъде най-вероятно ще се прибера без пластмасите
              Те са едни калобранчета и ще се боядисват отгоре, но боята е дебела и с абразив трябва да се пенсионирам докато ги истрия, а неми е само това и бояджиите чакат и ми спират цялата работа...
              Лек ден
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #8
                Първо пробвай на пласмасата някъде където няма боя.
                На пепелника в Гранда има боя въху алуминий имитация на махагон. Исках да я махна и да остане чист алуминий. Боята остана а пласмасата на пепелника се разяде.

                Коментар


                • #9
                  Справих се! Боди 700 (смивка за боя) Страхотно станаха и съжалявам, че апарата ми е в София и неможах да покажа преди и след! Имаше няколко слоя боя и ги мазах няколко пъти! Смъкна толкова боя колкото с абразив 10 дена трябваше да трия, за да успея да я махна. Неразгражда пластмасата (възможно е вида да и е такъв), а само боята и представлява гъстичка течност като боза която се маже с четка. Пробвах го и на един капак на колата ламаринен... и резултата беше впечатляващ! С него ще си махна 5-6-те слоя матирала боя от пикапа май... Важното е, че и неходи много! С една котишка от 5 лева в зависимост от пластовете може и за целия да стигне... На тойотата обаче сваля всички слоеве бои, но неможе да смъкне нещо бяло под боите (май е някакъв фабричен грунд преди боите). Несъм го и мъчил ако повтора намазването може и него да отнеме, но да остане е и по добре!
                  Лек ден
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Това е велик начин за отмъщение на някой - ливваш му я вечерта на колата и на сутринта - честито!
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от quadra
                      Това е велик начин за отмъщение на някой - ливваш му я вечерта на колата и на сутринта - честито!
                      Ама си изверг....
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #12
                        Абе имах тука препирни с един много отворен мутрафон, та вече знам какво ще му подаря за нова година
                        Мисля си че ако разпръсна смивката на ситни капчици върху Мерцедеса ефекта ще е още по-интересен
                        Та ще видя девойките дето затварят и пълнят флакони с боичка дали могат да ми напълнят един спрей със смивка
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          детско пистолетче за пръскане с вода тъкмо ще докато почне да го яде и си свършил работа даже няма мужда от много приближение
                          Ако вида кола в мобилето на петна значи куадрата е пуснал вълшебната тезност в действие вече
                          Лек ден
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            Ще, ще... Ама изчаквам няколко месеца да го зарадвам за коледа човека
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              По-добре в топло време, химията по идея не работи под +18 по Целзий.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X