Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

    Време беше да се покаже как става и този фокус, да се махне въздушното окачването на RENGE и да се монтира пружинно.

    Ето го и пациента, пристигна като Ситроен със скрити гуми в калниците


    Положението е трагично отпред и отзад









    Това е кита който напълно замества въздушните възглавници с пружини









    Всичко си пасна перфектно без проблеми, дори и кабела за изчистване на индикацията за грешка на таблото стана.



    Съжалявам че пропуснах да снимам колата в цял план как изглежда, но според думите на собственика стои малко над средното ниво на възглавниците.


    ... само като идея: http://www.rockrover.com/techarticles.htm
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-07-10, 16:29.

  • #2
    До: Range Rover промяна от въздух на пружини

    Цена с труда Време за изпълнение
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: Range Rover промяна от въздух на пружини

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Цена с труда Време за изпълнение
      1200лв с ДДС всичко труд и части, доставка за 1седмица, монтаж 1 ден

      Коментар


      • #4
        До: Range Rover промяна от въздух на пружини

        Чудесно, остава собственика да сподели впечатления от возията преди и сега - в завои, на магистрала, извън пътя.

        А иначе не разбрах с това кое визираш:

        Положението е трагично отпред и отзад
        Поне от снимките не виждам нищо интересно по възглавниците - като увиснат мостовете надолу е естествено, че ще се сплескат по този начин. Не се вижда от снимките да са напукани.

        Коментар


        • #5
          До: Range Rover промяна от въздух на пружини

          Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
          Чудесно, остава собственика да сподели впечатления от возията преди и сега - в завои, на магистрала, извън пътя.
          Това го правихме вече в Дупница и по мнението на собственика на рейнджа сега след операцията возията се е подобрила. Аз го покарах малко и ми хареса, но нямам представа как е било преди това. Според водителя на П 38 и на асфалт, и на горско колицата се държи повече от впечатляващо с новото окачване.
          Последно редактирано от cveti; 15-05-09, 04:58.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #6
            До: Range Rover промяна от въздух на пружини

            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
            Това го правихме вече в Дупница и по мнението на собственика на рейнджа сега след операцията возията се е подобрила. Аз го покарах малко и ми хареса, но нямам представа как е било преди това. Според водителя на П 38 и на асфалт, и на горско колицата се държи повече от впечатляващо с новото окачване.
            Здрасти Влади с малко уточнение не беше Реиндж, а Дискавари, и тази опция се правеше преди няколко години, само че тогава проблема беше с намирането на частите.П.П За сметка на това сега ти си на среща.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-09, 10:03.
            0898532785-КИКО

            Коментар


            • #7
              До: Range Rover промяна от въздух на пружини

              Да тази операция съм я виждал при Боби и Жоро , в сервиза им в София. Но е хубаво собствениците да знаят за тази алтернатива, ако искат естествено да си сменят окачванет, а и естествено да знаят и цената на кита.

              Коментар


              • #8
                До: Range Rover промяна от въздух на пружини

                Колеги днес възникнаха проблеми с въздушното окачване и ще направя проверка колко пари ще излезе ремонта. Но ако не ме устройва силно се замислям да си реша проблема веднъж завинаги с пружини. Та въпроса ми е само в София ли може да се направи тази процедура или има и други по близки до моя град места .
                Land Rover Range Rover 2,5 DT
                Land Rover Discovery 200 TDI
                BMW F650ST - RIP
                "Совите не са това което са"

                Коментар


                • #9
                  До: Range Rover промяна от въздух на пружини

                  Бургас е моят втори град , ще изчакам да видя какво ще кажат при диагностиката, понеже досега не можах да намеря инфо за такава грешка при някой колега. Така че скоро може да искам координати за връзка. Май е по добре да си реша проблема веднъж за винаги . И благодаря за бързият отговор.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-07-09, 10:58.
                  Land Rover Range Rover 2,5 DT
                  Land Rover Discovery 200 TDI
                  BMW F650ST - RIP
                  "Совите не са това което са"

                  Коментар


                  • #10
                    Смяна на окачването на Рендж Ровър

                    Здравейте колеги, искам да попитам можели да се замени окачването от вЪздушни вЪзглаВници с пружини.

                    Съобщение от модератор:

                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    И изреченията започват с главни букви.
                    Горе в дясно има бутон търсене, опитайте с него,има доста информация.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-09, 11:26.

                    Коментар


                    • #11
                      Range Rover промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                      Здравейте.
                      Въпросът ми е някой сменял ли е възглавници с пружини на РР?
                      Как се държи на пътя?
                      Дали си заслужава защото ми писна с този въздух и да ме подиграват че карам "Чавдар"
                      Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                        Първоначално публикуван от topala_75 Преглед на мнение
                        Здравейте.
                        Въпросът ми е някой сменял ли е възглавници с пружини на РР?
                        Как се държи на пътя?
                        Дали си заслужава защото ми писна с този въздух и да ме подиграват че карам "Чавдар"
                        Здравей,смених ги защото много пари щяха да отидат за нови възглавници,вози като фиат пунто,сравнявам с нея защото имам едно такова.ако те интересува друго драскай?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                          Първоначално публикуван от stangista007 Преглед на мнение
                          Здравей,смених ги защото много пари щяха да отидат за нови възглавници,вози като фиат пунто,сравнявам с нея защото имам едно такова.ако те интересува друго драскай?
                          Здравей, интересуваме кабела който лъже компютъра, ако може по подробни снимки или схема.
                          Предварително благодаря
                          Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                            Ами ... разгледай ВНИМАТЕЛНО схемата на EAS .... помисли, къде ти се изписва въпросната грешка .... (до там ходят само два кабела) ..... и .... тичай за бира ...
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=82881&page=1 Ето тук е разяснено как става номера със компа
                              Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                              И нека Рейнджът бъде с вас...
                              [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X