Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно друго ретро...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Едно друго ретро...

    Е я и една от другите ми ретро наличности. Съвсем по невнимание се сдобих с нея и в момента всъщност е единствената ми движима ретро собственост. 1985 Кадилак Девил лимо. 4.1 осмак, 132 коня, автоматик, климатроник за отпред и за отзад, видео, телевизор, бар, непрозрачна преграда за салона. Въпреки че не е къса, паяка успя! Наздраве на всички от мен!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Едно друго ретро...

    Поздравления за хубават машина.
    Но 1985 не е ли малко малко за "ретро"?
    Още има Жигулита и Моквичи произведени през 70-те и си се движат...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      До: Едно друго ретро...

      Благодаря! Ами то и това е вярно, ама на 24 години вече е станала - не е първа младост. То не че средностатистическия автопарк в България е много по-млад де ... А и тепърва я очакват разни реставрационни дейности. В този ред на мисли - търся тапицер за салона и за виниловия таван. Ако някой има инфо, ще съм много благодарен.

      Коментар


      • #4
        До: Едно друго ретро...

        Този Кадилак съм го виждал по мероприятията. Снимка 12 от Спасовден 2008 ли е?

        Още една година и лимузината става "ретро" - влиза в графа "янгтаймер". Това е по устав на нашите ретро-клубове, които пък са в унисон с Международната федерация за старинни автомобили - FIVA. От 25 до 35 години - янгтаймер. След 35 - олдтаймер.

        Какви реставрационни операции си предвидил? Освен тапицерската дейност, де.

        Иначе автомобила е много интересен. Имаш ли представа колко такива Девил-а съществуват към момента тук?
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #5
          До: Едно друго ретро...

          Първоначално публикуван от musuibie Преглед на мнение
          В този ред на мисли - търся тапицер за салона и за виниловия таван. Ако някой има инфо, ще съм много благодарен.
          Като бивш "паяк" ще им тегля една майка на колегите (вдигал съм всичко без "Хамър" и "Ферари") мотора трябва да е напред върху платформата, ама карай....За тапицерията, чукни в "Гугъл" "автотапицерия" или в "мобиле.бг" има много, за София...имаше под моста за Аерогарата на 4-ти километър в "италианския сервиз". Задна кожена седалка за "Ягуара" по спомени беше към 700лв (ама преди 5 години) при това работят не лошо.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Едно друго ретро...

            Колата си е не ретро, а истинска класика. Във всеки американски екшън има поне една такава от този модел и са ми правили огромно впечатление тези лимузини, и много съм си мечтал да се повозя на такова животно Колата и аз съм я виждал по мероприятията доста често, но така и не съм се запознавал със собственика. Прави ми впечатление, че двигателя е много скромен от към коне - сигурен ли си колега, че е само 132 да не е 321 коня?
            Последно редактирано от м20_маниак; 14-05-09, 10:49. Причина: правопис

            Коментар


            • #7
              До: Едно друго ретро...

              Първоначално публикуван от musuibie Преглед на мнение
              Благодаря! Ами то и това е вярно, ама на 24 години вече е станала - не е първа младост. То не че средностатистическия автопарк в България е много по-млад де ... А и тепърва я очакват разни реставрационни дейности. В този ред на мисли - търся тапицер за салона и за виниловия таван. Ако някой има инфо, ще съм много благодарен.
              колега ти не я ли продаваше тази кола миналата година?

              Коментар


              • #8
                До: Едно друго ретро...

                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                Този Кадилак съм го виждал по мероприятията. Снимка 12 от Спасовден 2008 ли е?
                Ами май е от 2007 ама и аз не помня вече точно.
                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                Още една година и лимузината става "ретро" - влиза в графа "янгтаймер". Това е по устав на нашите ретро-клубове, които пък са в унисон с Международната федерация за старинни автомобили - FIVA. От 25 до 35 години - янгтаймер. След 35 - олдтаймер.

                Какви реставрационни операции си предвидил? Освен тапицерската дейност, де.
                Боица трябва да и се понаправи и смяна на задни аморесьори. Колата е с тази модерна система наречена нивомат и е малко клекнала в момента. Хубавото на цялата работа е че ги имам. И малко емблеми ще и понаслагам.
                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                Иначе автомобила е много интересен. Имаш ли представа колко такива Девил-а съществуват към момента тук?
                При мен още един - ще постна снимки, един с бургаска регистрация - зелен мисля че е, един във Видин и два в една фирма за коли под наем бяха преди на автокъща Онтарио.
                Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                Колата си е не ретро, а истинска класика. Във всеки американски екшън има поне една такава от този модел и са ми правили огромно впечатление тези лимузини, и много съм си мечтал да се повозя на такова животно Колата и аз съм я виждал по мероприятията доста често, но така и не съм се запознавал със собственика.
                Е го - пие бира на последната снимка...
                Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                Прави ми впечатление, че двигателя е много скромен от към коне - сигурен ли си колега, че е само 132 да не е 321 коня?
                132 си е. Най-маломощния GM осмак. На този модел се монтират два двигателя - 4.1 и 5.7. Единия е икономичен, а другия - мощен.
                Първоначално публикуван от bodevb Преглед на мнение
                колега ти не я ли продаваше тази кола миналата година?
                Ами пуснах ги двете за да видим зрителския интерес.

                Коментар


                • #9
                  До: Едно друго ретро...

                  Понеже стана дума, че са две, а всъщност не съм слагал снимки на втората, та ето я и нея. Тя е за тотално правене. Така се срещнахме лици в лице за сефте. После имаше докарване и паркиране отстрани на блока.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Едно друго ретро...

                    Черната лимузина я мернах в пряка на Евлоги Георгиев и ми направи впечетление, че липсваше предната броня. Колата ще се реставрира ли колега?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Едно друго ретро...

                      Да, там е, а отзад в един двор е бялата. Бронята я има, но е свалена, защото има закачени едни куки на буферите с които я додърпах до тук. Би трябвало да се прави, ама първо трябва някой лев да се понасъбере.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Едно друго ретро...

                        Тъй като както казах в темата за Импалите ме е налегнала една силна кинтонемия пускам за продажба двата Кадилак-а за 8000, а двете Импали за 5000. Хич не ми се ще, ама така май ще е по-добре за колите.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Едно друго ретро...

                          Здрасти колега даи тел за връзка . Искам да ги видя -0897997656 Ники е моя . Имам интерес към колите .Благодаря предварително.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X