Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на сафрида

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хайде на сафрида

    В бургаския залив има сафрид малко е още по 2 /3 кила на лодка но има

    Коментар


    • #32
      От: Хайде на сафрида

      Бургаския залив е доста широко място а едва ли целия е пълен с риба. Дай по-конкретно място? 2-3 кила за колко време и по кое време?
      Миналата седмица (през седмицата), 2 лодки скъсали сафрида до Маслен нос. Ама наистина 4-5 килопграма на час в късния следобед. Отивам аз в петък вечер много наточен. Вечерта взех около 1/2 кило, може би по-малко, но поне сафрид. Събота - лабеж. Само граца. Една циганка доиде до повърхността колкото да ми каже "чао", скъса чепарето и си отиде. Други двама взеха по 2 циганки добър размер, но добре оплетени в чепаретата. Неделята като съботата но без циганките. През целия уикенд се мотаеха лодки из района и всички бълнуваха слуха за скъсания сафрид през седмицата. Връщам се неделя вечер (от Маслен нос) и докато разтоварвам катуна, един съсед ми съобщава че някакъв негов човек скъсал циганките и дори взел паламида - пред Маслен нос ?!?!@#%$^&*+??????
      Рибарска им работа, какво да ги правиш.
      Този уикенд съм с куки 3 и 2

      Коментар


      • #33
        От: Хайде на сафрида

        днес пред летния рейд имаше около 30-40 лодки, яхти и др. плавателни средства и всички скубеха сафрид, а от външната страна на вълнолома ще си счупят ръцете да хващат "боклуджа" и граца на дългите пръти.
        Само на мен не ми остава време да се включа и аз
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #34
          От: Хайде на сафрида

          Някой да е ходил за зарган и сафрид на юг от Бургас казват че доста зарганчета хващали от брега на Приморско или пак е някоя рибарска.

          Коментар


          • #35
            От: Хайде на сафрида

            Е и таз добра хайде де не вярвам никой да не е стъпвал на брега на морето през тези хубави дни

            Коментар


            • #36
              От: Хайде на сафрида

              На юг от Бургас не съм ходил, мога да ти кажа около Варна какво се хваща. В момента около Морска гара се хваща илария.
              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • #37
                От: Хайде на сафрида

                На Маслен нос, съботата беше чернокопен ден По около 5 кг на човек за деня. Вчера (неделя) доста по-слабо.
                Преди това през седмицата е имало само граца и тук-таме някой редовен сафрид.
                Зарганджии по скалите имаше много, но не знам какво са направили.

                Коментар


                • #38
                  От: Хайде на сафрида

                  Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                  На Маслен нос, съботата беше чернокопен ден По около 5 кг на човек за деня. Вчера (неделя) доста по-слабо.
                  Преди това през седмицата е имало само граца и тук-таме някой редовен сафрид.
                  Зарганджии по скалите имаше много, но не знам какво са направили.
                  А това от лодка е нали.Жалко нямам лодка.Мерси за инфото колега.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хайде на сафрида

                    По това време дали ще се намери сафрид по южното черноморие?
                    Какъв е такъма(пръчка, месина, чепаре-№ куки/перца чвят и вид, олово-форма, грамаж)?
                    На плувка може ли да се лови?
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хайде на сафрида

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      По това време дали ще се намери сафрид по южното черноморие?
                      Какъв е такъма(пръчка, месина, чепаре-№ куки/перца чвят и вид, олово-форма, грамаж)?
                      На плувка може ли да се лови?
                      Сафрид има на чепаре от лодка.
                      Айде идвай кво чакаш.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хайде на сафрида

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        По това време дали ще се намери сафрид по южното черноморие?
                        Какъв е такъма(пръчка, месина, чепаре-№ куки/перца чвят и вид, олово-форма, грамаж)?
                        На плувка може ли да се лови?
                        На плувка(с червейче) всяка вечер на вълнолома от външната страна от 16 до 20-12 часа дава поне последните 5-6-7 дена.
                        На лодките дава повече.
                        Пръчка 8-9 метра
                        чепаре с куки 12 номер, перца, зелени, барне, токачка,
                        Олово продълговато, а размера според акцията на пръчката, малко по тежко е по-добре, защото има и хамсия и ако не ти е по тежко оловото ти обърква чепарето.
                        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                        Dacia Duster 4WD

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хайде на сафрида

                          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                          Сафрид има на чепаре от лодка.
                          Айде идвай кво чакаш.
                          За мен трябва кораб
                          В неделя преди обяд.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хайде на сафрида

                            Хей колеги, чувам че си говорите за сафриди и кораби та реших да се похваля каква граца вземаме тук в Средиземно море. Върви само вечер на лустро (светлина насочена към водата) и на почти всякакво чепаре но предпочита нещо лъскаво. Както и да е, вече ми е време да се прибирам към нашето си море та моля оставете поне малко сафрид до към края на септември.Поздрави и успех на всички колеги
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хайде на сафрида

                              Вече има и Циганка тази сутрин видях 2 каси.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хайде на сафрида

                                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                                Вече има и Циганка тази сутрин видях 2 каси.
                                това пък какво ли е

                                Валков на какво прилича?тази риба
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X