Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник 220V/12V/газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
    Най сетне и аз се сдобих с Електролукс.След борбата по пускането му на газ установих, че пламъка макар и син е слаб!Хладилника леко охлажда, след повече от 24 часа работа.Предназначен е за работа с 50 mbar налягане.Дюзата я свалих и изчистих.
    Въпроса ми към Пенчо и отбора на знаещите-Да разпробия ли дюзата с малко по-голям отвор?Т.е. да прекарам ли тънко телче в нея и да го завъртя?
    Едва ли ще намеря такава дюза с по-голям отвор по магазините!
    Нивелирай ДОБРЕ хладилника . тези хладилници искат почни идеална нивелация . Скоро един приятел си взе такъв и беше готов да го връща - охлаждаше много слабо . Тъй като в началото като взех караваната и аз се чудих защо хладилника ми (който беше почни нов ) не искаше да охлажда бе значение на какво работи , докато един ден видях нивелирите отстрани по борда на караваната и се запитах защо са ... След дълго чудене нивелирах във двете равнини караваната и О , чудо - хладилника заработи и взе дори да замразява всичко край камерата . На смартфоните има приложение за нивелир , слагаш телефона върху капака и го нивелираш на нула . Оставен на слънце прави бирата ледено студена
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #77
      От: Хладилник 220V/12V/газ!

      Нивелирането е важно ама няма да оправи прекъсващ пламък.

      Коментар


      • #78
        От: Хладилник 220V/12V/газ!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Дюзата няма как да е сметната прекалено точно. От чист пропан (който излиза от новонапълнена бутилка) до чист бутан (за който вероятно е предвиден хладилникът) разликата е доста.

        Моят съвет е, ако бутилката е току-що напълнена, да се сготви една тенджера боб на нея и да се пробва с хладилника пак.
        Може ли да ми обясниш,че нищо не разбрах?От ново напълнена бутилка,първо излиза само пропан ли?
        Не разбирам нищо от газове,но не ги ли карат смесени тия газове?После в цистерната ли се разделят?
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #79
          От: Хладилник 220V/12V/газ!

          Никъде нищо не се разделя. И в нова и в стара, каквото заредиш, такова излиза.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #80
            От: Хладилник 220V/12V/газ!

            За това съм цитирал Ясен,не знам какво излиза първо от бутилката?
            И аз мисля така,че излиза еднородна смес,но може и да съм в грешка?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #81
              От: Хладилник 220V/12V/газ!

              В новата бутилка остава малко въздух, който е най-отгоре,смесен с изпарената газ. При тия температури, всичко се изпарява. И пропан и бутан. Зимата е по-различно.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #82
                От: Хладилник 220V/12V/газ!

                И моите 5 стинки. На кемпера съм с Домеко хладилник. Забелязах,че ако го пусна само на газ ефекта е равен на нула. Горелката си гори , но не охлажда. Обикновено движа ли се съм на 12 волта , а спра ли за повече време на газ ако няма 220 волта. Ако обаче хладилника работи на 220 волта няколко дни преди да мина на газ ...започва да работи много здраво на газ. Налягането ми е 30 мб. Имам съмнение за качеството на газта и мисля да се прехвърля на чист пропан/ то на запад така си и карат кемперджиите/. Налага се от време на време да почуквам по горелката за да запали защото пиезото пращи ,но не пали. Предполагам , че и дюзата е за чистене. Иначе стар трик за тези хладилници ако на газ не тръгва да го извадиш и обърнеш на ливадата за 15 минути и после "газ"
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #83
                  От: Хладилник 220V/12V/газ!

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Това за пропана и бутана хич не го вярвам. .
                  И аз не го вярвах, докато не го гризнах дървото!!
                  И котлона, дето е без без редуцир, гаснеше от не силен вятър!!
                  А този дето ми е в кемпера си работи и при 120кмч.

                  п.с. преди малко се прибирам от Беглика, поздрави!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хладилник 220V/12V/газ!

                    Дъжд имаше ли ?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хладилник 220V/12V/газ!

                      Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                      Дъжд имаше ли ?
                      Явно проблема с хладилника е решен?
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хладилник 220V/12V/газ!

                        Не бих казал!
                        Просто наблюдавам работата му вече втора седмица.Колкото повече работи /и бутилката се изпразва/, толкова по-добре става.А стабилизирах пламъка, като му направих една "палатка" от войнишко платнище.Но първоначално и това не помагаше.Явно тая фракция на газта, която се изпарява най-бързо НЕ задържа огън.
                        Това са ми наблюденията.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хладилник 220V/12V/газ!

                          Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                          Дъжд имаше ли ?
                          Всеки ден, ама помалко.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хладилник 220V/12V/газ!

                            Моя пък, взяка година ми къса нервите , при първото палене, не иска и не иска. Трябва да маханта задната решетка и да запаля горелката със обикновенна запалка. След това , пали от раз. Имам подозрения , че трябва да чакам дълго време , докат остигне газа , пт бутилката до горелка
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хладилник 220V/12V/газ!

                              Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                              Явно тая фракция на газта, която се изпарява най-бързо НЕ задържа огън.
                              Хладилникът е настроен за бутан.

                              В началото на работата на бутилката газовата смес е преобладаващо пропан, който изисква по-производителна дюза.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хладилник 220V/12V/газ!

                                Хубаво де, при моя хладилник, защо ги няма тия проблеми!? И при пълна и при празна, при току що заредена и при свърваща бутилка всичко си е едно и също. Палел съм го и от пълна до горе бутилка(като развия крана излиза течна газ) никаква разлика от останалите случаи.Всички системи на хладилника са в стоков вид.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X