Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли какво значи "SUV" (и какво 'джип')...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размисли какво значи "SUV" (и какво 'джип')...

    Темата произлиза оттук:
    Каква е разликата между Toyota 4Runner и Land Cruiser?


    Тедо кое е СУВ и кое е джип. Щото аз не ги знам много много японците.

  • #2
    40, 70, 80, 95, донякъде 105 са джипове. Останалите номера са паркетници. Това ТЛК-тата.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от kinex
      Тедо кое е СУВ и кое е джип. Щото аз не ги знам много много японците.
      Мене ако ми питаш, ще ти кажа, че тук понятието SUV често се използва доста изкривено, като с него се обозначават някои т.нар. "паркетници", за разлика от т.нар. "джипове".

      В същност и ТЛК-то, и Патрол-а, и Лендроверите и т.н. са си SUV.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Три ТЛК-та са СУВове, а повечето са си баш джипове. 80-то не е ясно кво е щото е тромаво за джип, обаче па СУВ хептен не е. Много угоен джип ще е.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от V93
          ...В същност и ТЛК-то, и Патрол-а, и Лендроверите и т.н. са си SUV.
          ??? Ми кой са "джипове-те" тогава? само УАЗ? и по какво класифицираш?
          За мен класацията на Стефан и Тедо е по целите мостове - "Джип" и независимо окачване - Тойота LC100...
          Също така по идеята която е преследвал конструктора - максимална здравина и издръжливост (който са ти необходими главно извън пътя) TLC80, Nissan Y60... и от друга страна лукс, тишина, конфорт на пътя ...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от alex_markov
            Първоначално публикуван от V93
            ...В същност и ТЛК-то, и Патрол-а, и Лендроверите и т.н. са си SUV.
            ??? Ми кой са "джипове-те" тогава? само УАЗ? и по какво класифицираш?
            За мен класацията на Стефан и Тедо е по целите мостове - "Джип" и независимо окачване - Тойота LC100...
            Също така по идеята която е преследвал конструктора - максимална здравина и издръжливост (който са ти необходими главно извън пътя) TLC80, Nissan Y60... и от друга страна лукс, тишина, конфорт на пътя ...
            Недей това с целите мостове че пак ще хвърлиш Тедо в размисли относно Гранда и Галопера
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Стефан
              Три ТЛК-та са СУВове, а повечето са си баш джипове.
              Искаш ли да дадеш дефиниция за СУВ и за "джип"?

              Щото хората под СУВ разбират: "Пътническо превозно средство, което комбинира възможностите за превоз на товари и гъвкавостта на пикап, с пространството за превоз на пътници на ван или комби ..."

              Първоначално публикуван от alex_markov
              ??? Ми кой са "джипове-те" тогава? само УАЗ? и по какво класифицираш?
              За мен класацията на Стефан и Тедо е по целите мостове - "Джип" и независимо окачване - Тойота LC100...
              ...
              Ами аз не съм видял общоприета дефиниция на понятие "джип". Извън МПС-та с марката Jeep де.

              А що да е класацията по цели мостове/независимо окачване? Що да не е по наличие/отсъствие на шаси? Например обяснението на СУВ в речника на Уебстър е точно такова:

              Main Entry: sport-util·i·ty vehicle
              Pronunciation: 'sport-yü-'ti-l&-tE-
              Function: noun
              : a rugged automotive vehicle similar to a station wagon but built on a light-truck chassis -- called also sport-ute /-"yüt/ , sport-utility, SUV
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Те производителите са си категоризирали трошките много точно. Там джип няма защото това е марка.Тва сме го дъвкали прекалено много. За хората които разбират етикета не е от значение.
                Кажете конкретно по темата че ми е интересно.

                Коментар


                • #9
                  И що избра най-гнусния възможен образец от всички гнусни реклами? Ненавиждам тая чалга. Кво научаваме от това определение? Прощавай, ама аз не съм блондинка. Нито си позволявам да подценявам аудиторията.
                  Квото е искал да каже авторът го е казал. И даже описанието на природните явления съответства на преживяванията на лиричния герой в произведението. На неизвестния съчинител на съкращения. SUV иде да значи SubUrban Vehicle, и си е това - последния километър от асфалта до вилата. В тукашната терминология е синоним на паркетник. Следващата стъпка във въжделения комфорт засега поне е само Жипът. Той е устройство за поставяне на паркингите на дискотеките и главната му задача е да предизвиква писъци и подмокряне. Той няма нужда и да върви, трябва само да може да си върти гумите.
                  Такава класификация разбираема ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    И що избра най-гнусния възможен образец от всички гнусни реклами? Ненавиждам тая чалга. Кво научаваме от това определение? Прощавай, ама аз не съм блондинка. Нито си позволявам да подценявам аудиторията.
                    Квото е искал да каже авторът го е казал. И даже описанието на природните явления съответства на преживяванията на лиричния герой в произведението. На неизвестния съчинител на съкращения. SUV иде да значи SubUrban Vehicle, и си е това - последния километър от асфалта до вилата. В тукашната терминология е синоним на паркетник. Следващата стъпка във въжделения комфорт засега поне е само Жипът. Той е устройство за поставяне на паркингите на дискотеките и главната му задача е да предизвиква писъци и подмокряне. Той няма нужда и да върви, трябва само да може да си върти гумите.
                    Такава класификация разбираема ли е?
                    Искаш ли да прекратиш квалификациите по отношение на това, което не ти харесва, да оставиш многословната патетика и епитети настрани и да дадеш пример на смислено, обосновано и повече или по-малко общоприето определение на понятията?!?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Стефане, пак сбърка термините с моделите. Събърбънът е модел на Шевролет, а SUV си е Спорт Ютилити Виикъл. Щот например според терминологията на BMV Х5 например е SAV - Спорт Активити Виикъл
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Стефане ако Гранда е СУВ тоест паркет и ходи само до дискотеката за какво са му ТРИ 100% блокажа. Нали знаеш как се понасят от трансмисията.

                        Коментар


                        • #13
                          За пръв път чувам такова значение на това съкращение.
                          Защо оная газка е кръстена Субърбан е въпрос от категорията защо нещо си е Тундра, друго - Опел, пето Голф-5. И прочее маркетингови номера. Които естествено нямат нищо общо с типа на носителите си.
                          Харесва ми Сандра Бълок и не ми харесва Кондолиза Райс. Останалото беше по същество.

                          Коментар


                          • #14
                            куадра е прав.точно това е сув.и то не е маркетингов трик,а клас в сегментирането на мпс-та.пък теб като ти хресва му викай събърбан виикъл.чисто откъм англииски дори съкращението има само с и в,а къде е у-то.suburban е една дума.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #15
                              Готино "спорче" се зафоми макар и не по темата, но все пак защо класифицираме машините на "паркетници" (SUV, SAV...) и "Джип-ове" ???
                              Май освен целите мостове и рамата (бях я пропуснал в предишният си пост) за който много може да се спори с + и - , май най-доброто определение ще да е колко здраво е направена дадената машина, колко щети ще понесе (божа работа ама средно статистически) при едно излизане в "гората". Защото в ръцете на знаещ и можеш човек, една Х5-ца ще мине през интересни места, ама надали някой ще си позволи подобно нещо в светлината на РАЗХОДИТЕ след тази разходка, ако естествено успее да я извади от там дето я е забатачил

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X