Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли какво значи "SUV" (и какво 'джип')...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Стефан
    Време е да се въведе руския лаф Ниасилил!))
    Кво да му споменаваш на Джип, всичко хубаво е в историята им ...
    Вече съм сигурен че БигБрадър ти е възложил тайна мисия "провокатор".

    Коментар


    • Колеги кво е SUV и кво е джип и аз не знам ама знае ли някой нещо за Bertone Freeclimber BMW

      Коментар


      • Класификацията ПАРКЕТНИК само с малкия ход на окачването ли е свързана. Логично е че малкия ход е минус при движение по пресечен терен защото гумите губят тракция. От там се предполага че джипа е конструиран за движение по по-равен терен. Демек ПАРКЕТ.
        При това положение резонния въпрос е къде е границата между малък и голям ход на окачването.
        Какво мислите. Освен Голди някои мерил ли го е.

        Коментар


        • Разбира се че работата не е в хода на окачването. В блатото например ги затягат с лебедките, така че изобщо да няма ход, като Ф-1, бетер от шосейните ралийни.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от kinex
            Класификацията ПАРКЕТНИК само с малкия ход на окачването ли е свързана. Логично е че малкия ход е минус при движение по пресечен терен защото гумите губят тракция. От там се предполага че джипа е конструиран за движение по по-равен терен. Демек ПАРКЕТ.
            При това положение резонния въпрос е къде е границата между малък и голям ход на окачването.
            Какво мислите. Освен Голди някои мерил ли го е.
            Хода не е основното, иначе тези 6х6, 8х8 (канадските) дето нямат никакъв ход ще са много зле , а те не са

            Коментар


            • Тогава някои които използва думата паркет да обесни какъв смисъл влага и къде е границата.
              Че ме заболя главата да мисля.


              А точно се зарадвах че съм го измислил.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от kinex
                Че ме заболя главата да мисля.
                Ти пък що толкова се вживяваш?!? Мене ако питаш, понятието "паркетник" е силно разтегливо и много зависи от субективните виждания на този, който го употребява.
                За някой "паркетник" може да е и УАЗ-ка с климатик и някакви по-нормални седалки ...

                А пък ти, колкото и да го мислиш, твоят Гранд си е паркетник, та дрънка. Едно, дето нямате рама и даже една нормална кука за теглене, ами и вътре сте с разни глезотийки ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Форд Експлорър с рама и кука за теглене тогава е по-сериозен джип
                  А Грандовете нямат куки щот никога не закъсват бре, не го ли научи
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • Ами сега ?
                    B+

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от quadra
                      А Грандовете нямат куки щот никога не закъсват бре, не го ли научи
                      Ами и да не закъсва - пак не е "истински джип", щото нали тия, дето не закъсват, трябва да могат да дърпат другите, дето го правят.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • Ще ти кажа една кошмарна истина - ако не е много тежък този когото трябва да тегли може да го закачиш за скобата за заключване на задната врата
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • Опитвам се да си изясним понятията за да можем да говорим на един език и наи важното да се разбираме.
                          Въпреки различните мнения аз все пак си мисля че хода на окачването е важен за проходимоста и в думата паркетник се влага точно този смисъл.

                          Глезотийките в купето са недостатък само за мазохистите.

                          Краино време е да обясня за хората които не са виждали климатик.
                          Има едно копче на което пише ON/OFF(не ВКЛ/ВЬКЛ това е друго)
                          Та когато караш по асвалта натискаш ON а в "гората"OFF. Срамота е че не го знаете.
                          За тези на които им пречи АБСа ще обяснявам друг път за да не им доиде много.

                          Коментар


                          • Мани, недей с ABS-а, щот темата беше много болезнена преди време, спомням си...
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от quadra
                              Мани, недей с ABS-а, щот темата беше много болезнена преди време, спомням си...
                              Точно това имах в предвид.

                              Коментар


                              • Писах, писах, ама кой да чете ...
                                Розовият УАЗ не е паркетник. Камуфлажният Волво Ъ90 не е джип и с джек и лопата на муцуната.
                                Айде от начало. Всъдеходността не може да се сведе само до проходимост. Карайте нататък.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X