Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на ATV ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Регистрация на ATV ?

    Разбрах те навярно неправилно.
    Относно внос от страна не членка на EU.
    В поста долових ,че има нотки на заяждане от страна на Митниците.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #32
      Re: Регистрация на ATV ?

      Митниците ни най-малко не се заяждат. При КАТ е проблемът.
      Между другото ЕС не означава общи закони и всички гушнати и щастливи.
      Регистрацията на МПС в страните членки на ЕС е различна във всяка страна - през 2002 уеднаквиха много неща, но и след това останаха много разлики.
      Между Франция и Англия например има драстични разлики:

      - Във Франция регистрацията на мпс което не е внасяно официално от официален вносител и хомологирано от екивалента на техният TUV (който там е държавна институция) е изключително трудно и още по-скъпо.

      - В Англия (до преди няколко години, сега не знам дали има промени), за да регистрираш МПС трябваше мпс-то да има мигачи, стоп, ауспух който не гърми, спирачки и километраж. Дори фарът не беше задължителен, можеше да се избегне ако подпишеш клетвена декларация че няма да караш след залез слънце


      И остава да познаем защо в Англия имаше десетки фирми които сглобяваха собствени разработки коли, както и хиляди любители които си получаваха разни бегачки разглобени по пощата и си ги сглобяваха според собствените си разбирания, докато във Франция всички коли са сиво металик, френски, дизел и скъпи. Е, почти.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        Re: Регистрация на ATV ?

        Успях да го регистрирам като самоходна машина.
        + няма задължителна каска
        + кара се с каквато е да е категория

        - не може да се кара по магистрала...какво от това


        Сега вече го продавам ако има меркалии - с номер и аларма
        Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
        ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
        Suzuki GSR600A

        Коментар


        • #34
          Re: Регистрация на ATV ?

          Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
          Ами кой е казал че сме в ЕС само на книга сме там нищо не се е променило и навсякъде е каша, чувам че и гранични пунктове си има и проверки правили аз подробно съм описал кое как става и съм далеч от мисълта че е правилно. Да не говорим че в един град началника на КАТ е наясно с новите директиви и знае как се регистрират тези машини, а в съседния град едва ли не ме облинява, че съм мошенник и само през трупа му ще се регистрира тази машина. Да ама на мен ми омръзна да им образовам кадрите на КАТ и вече съм намислил да спретна едно дело при следващия отказ пък и някой лев мога да изкарам. Докато се изгладят нещата и наистина влезем в ЕС ще изтече мноооооооого вода. Ще цитирам и един Унгарски митничар който се заяде с мен че колта ми няма картонче за технически преглед и не искаше да ме пусне да мина граница на връщане към БГ, та след голяма разправия думите му бяха следните "Брато в ЕС или извън ЕС 10евр. са си 10евр. Каква Европа........
          Значи мисля че скоро не си патувал извън страната, защото на граничния пункт има само полиция и то на отсрешната страна ако излизаш. А ако се прибираш има на БГ. Абсолютно никакви проблеми не създават, проверяват само лични карти и то без да ги вкарва в някакъв компютър и без да слизаш от колата. Проверката трае около 0.30сек до 1мин.
          А колкото до Унгарските митници аз там патувам доста често и бих казал от личен опит че пари невземат та остави да си поискат, един път пробвах и стана голям проблем. По между другото по същата причина като тебе, за картонче за преглед.
          За митническите закони, то е ясно че не са като европейските а пък и защо да бъдат?! Всяка държава си има собствена политика за всичко.
          Аз напримерно не съм имал никакви ядове при регистрацията на моето ATV. Вярно че е в Министерство на земеделито и горите, но пък какво от това - движа се навсякаде.

          Коментар


          • #35
            Re: Регистрация на ATV ?

            Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
            Значи мисля че скоро не си патувал извън страната, защото на граничния пункт има само полиция и то на отсрешната страна ако излизаш. А ако се прибираш има на БГ. Абсолютно никакви проблеми не създават, проверяват само лични карти и то без да ги вкарва в някакъв компютър и без да слизаш от колата. Проверката трае около 0.30сек до 1мин.
            А колкото до Унгарските митници аз там патувам доста често и бих казал от личен опит че пари невземат та остави да си поискат, един път пробвах и стана голям проблем. По между другото по същата причина като тебе, за картонче за преглед.
            За митническите закони, то е ясно че не са като европейските а пък и защо да бъдат?! Всяка държава си има собствена политика за всичко.
            Аз напримерно не съм имал никакви ядове при регистрацията на моето ATV. Вярно че е в Министерство на земеделито и горите, но пък какво от това - движа се навсякаде.
            Това което си написал ако е истина може само да ме радва 2 поста по надоло съм написал че наистина не съм минавал сухопътна митница така че нямам впечатления и не споря как е там

            Коментар


            • #36
              Re: Регистрация на ATV ?

              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
              Значи мисля че скоро не си патувал извън страната, защото на граничния пункт има само полиция и то на отсрешната страна ако излизаш. А ако се прибираш има на БГ. Абсолютно никакви проблеми не създават, проверяват само лични карти и то без да ги вкарва в някакъв компютър и без да слизаш от колата. Проверката трае около 0.30сек до 1мин.
              А колкото до Унгарските митници аз там патувам доста често и бих казал от личен опит че пари невземат та остави да си поискат, един път пробвах и стана голям проблем. По между другото по същата причина като тебе, за картонче за преглед.
              За митническите закони, то е ясно че не са като европейските а пък и защо да бъдат?! Всяка държава си има собствена политика за всичко.
              Аз напримерно не съм имал никакви ядове при регистрацията на моето ATV. Вярно че е в Министерство на земеделито и горите, но пък какво от това - движа се навсякаде.
              Отдавна съм се отказал да минавам през Унгария именно поради триковете на митничарите им (докато ги имаше). И остави друго, ами не можеш да си платиш десетте евро и кой от къде е, а се правят театри, драми, "братко, няма ти колата в компютъра на Интерпол, не мога да те пусна да напуснеш страната", и прочие детинщини - всеки път по половин един час разправии. И това не чак толкова отдавна. Много по-малко проблеми съм имал със служители на всякакви други държави, включително и такива които се славят с дивотия и корупция.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                До: Регистрация на ATV ?

                Моля да публикувате тук снимки на регистрирани АТВ-та. Нека снимките да са направени така, че да се вижда регистрационния номер. Например:

                Решил съм да се заям с пазарджишкия КАТ.

                Коментар


                • #38
                  До: Регистрация на ATV ?

                  Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                  Моля да публикувате тук снимки на регистрирани АТВ-та. Нека снимките да са направени така, че да се вижда регистрационния номер. Например:

                  Решил съм да се заям с пазарджишкия КАТ.
                  Предлагам да ги пратиш командировка в КАТ софия на специализация по регистриране на АТВ в България.
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #39
                    До: Регистрация на ATV ?

                    Ето една снимка,а дали може да дадеш по подробно информация за документите които ти искат за регистрация като трактор.

                    http://www.bgphoto.net/photos/6351/o...4280937500.jpg
                    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #40
                      До: Регистрация на ATV ?

                      е друго си е с регистрация, доста по спокоино сие сега. Регистрирал съм го като самоходна машина.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Регистрация на ATV ?

                        Ходих и в нашето КТИ. За мое нещастие ми отказаха. Изпратиха ме в София. Ходих и там. Говорих с началника на КТИ и пак нищо. Каза ми да изчакам още известно време, че сега подготвяли някаква наредба която трябвало да излезе и след това щяли да ми го регистрират.
                        Като му казах, че имам познати на които са регистрирани ми каза: "това че сме допуснали грешка няколко пъти, не означава, че трябва да продължаваме да да я допускаме. Падчинените ми които са го направили ще си понесат наказанията."
                        Благодаря ви за снимките. Трябват ми 4-5 снимки с регистрция в КАТ, щото съм решил да пиша жалба.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Регистрация на ATV ?

                          днес ходих в КАТ София.Казаха ми ,че ще се регистрират само с фактура и някакви списъци с моделите АТВта.Евро сертификата няма да е заължителен а препоръчителен(това не го разбрах).В тези списъци със сигурност влиза Поларис,но други марки не можаха да ми кажат.Приета е някаква поправка и ще се регистрират,но не се знае самата регистрация в КАТ как ще става.Имат си явно вътрешни организационни проблеми хората

                          Това са хубави новини според мен.дано скоро всичко това стане.
                          [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][B][SIZE=3][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B][/URL]

                          Коментар


                          • #43
                            До: Регистрация на ATV ?

                            Първоначално публикуван от Ивайло Иванов Преглед на мнение
                            днес ходих в КАТ София.Казаха ми ,че ще се регистрират само с фактура и някакви списъци с моделите АТВта.Евро сертификата няма да е заължителен а препоръчителен(това не го разбрах).В тези списъци със сигурност влиза Поларис,но други марки не можаха да ми кажат.Приета е някаква поправка и ще се регистрират,но не се знае самата регистрация в КАТ как ще става.Имат си явно вътрешни организационни проблеми хората

                            Това са хубави новини според мен.дано скоро всичко това стане.

                            A за някакви срокове нещо казаха ли от кога,и каде може да се види този списак на атв-тата.
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                            Коментар


                            • #44
                              До: Регистрация на ATV ?

                              Регистрирани АТВ-та в КАТ които могат да се карат по софийските улици е факт ! има такива и явно нестава кои знае колко трудно....

                              Коментар


                              • #45
                                До: Регистрация на ATV ?

                                Първоначално публикуван от ATV Преглед на мнение
                                Регистрирани АТВ-та в КАТ които могат да се карат по софийските улици е факт ! има такива и явно нестава кои знае колко трудно....
                                тъй си мислиш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X