Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на ATV ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Goblin не написах тази информация за да изтъквам приемущества или недостатъци на различните производители на ATV. Целта е да помогма на тези които са решили да си регистрират ATV-то. А този сертификат е качен за пример да се види как трябва да изглежда той.
    А можеш да бъдеш сигурен че всички повтарям всички производители било то Японски Канадси или Американски имат такива сертификати на моделите които са предвидени за такава употреба. В това съм сигурен защото лично съм го проверил и всеки може да го направи като се свърже със съответния произвидител и попита, досега информация не ми е била отказвана.
    А по отношение на безопасноста си абсолюттно прав, за това и на ATV-тата има безброй предупредителни стикери какво е опасно да се прави вкючително и движение по асфалт, което никой от производителите не препоръчва но регистрация е възможна, в белия свят хората ги регистрират за да могат безпроблемно да си застраховат машинките и да се водят на отчет за да е възможно проследяването им, между другото повдигна темата и за джетовете точно те в цял свят се регистрират и имат много строг контрол само в БГ който реши си купува пуска го където му харесва кара го както иска и ако стане бела иди го хвани после ето за това е цялата тази сертификация на всички такива изделия.

    Коментар


    • #17
      Погледнато от тази гледна точка - 100% си прав, виноват, зле те изтълкувах. Ще си преработя поста
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        Aз вече регистрирах в министерство на земеделието и горите като вседеходна машина (така пише в талона) караха ме да подпиша декларация че нямам право да се движа по магистрала иначе на другите места няма проблем даже в члена от закона не пише 4е трябва да нося каска!
        Иначе си платих всичко данък, застраховка и други простотий.

        Коментар


        • #19
          обърнете внимание колко информация има в сертификата, после вижте големия талон на вашето МПС и ще видите, че неграмотните ни "органи на реда" са попълнили само малка част от позициите в талона... няма обороти, няма кВ/кг и т.н....
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            Re: Регистрация на ATV ?

            Който иска да се гъзарее е свободен да го прави стига да не пречи надругите
            НО НЕ ТАМ Е ВЪПРОСА
            На 200 м. от къщата в която си държа АТВ има автомивка, знаете ли за тия 200 м. колко пъти ме пресрещат куките и се заяждат: "кво е тва", "Къде ти е номера", "къде ти е каската" и т.н. и т.н.
            Искам да отбележа, че никога не съм правел изпълнения в града и че няма второ АТВ в Пазарджик. Просто се заяждат.
            Е за това искам регистрация
            Това лято направих няколко походчета из Родопите, на много места се налагаше да се кара по няколко километра по шосе, ами ако ни бяха сгащили някъде?
            Абе спред мен така наречените "работни" АТВ-та трябва да може да се регистрират.

            Коментар


            • #21
              Re: Регистрация на ATV ?

              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
              Aз вече регистрирах в министерство на земеделието и горите като вседеходна машина (така пише в талона) караха ме да подпиша декларация че нямам право да се движа по магистрала иначе на другите места няма проблем даже в члена от закона не пише 4е трябва да нося каска!
              Иначе си платих всичко данък, застраховка и други простотий.
              Десо имаш ли Т категория.

              Коментар


              • #22
                Re: Регистрация на ATV ?

                Хаха, да Краси имам. базикаите се ама знаеш ли колко ми е спокоино сега защото и аз като адаша ми ATV-то е на единия краи на града а винаги тръгваме от другия край.
                Но при нас поне на няколко пъти минаваме покраи полиция и не ни закачат гледат ни като извънземни с голям интерес.
                Та да ви кажа не е лошо да имаш регистрация защото наистина много често се налага да се минава по пътя.
                А що се отнася до това нашите в КАТ, просто нямам думи. От тия сертификати всичко се вижда има повече данни от докоментите на една кола когато се регистрира!!!!

                Коментар


                • #23
                  Re: Регистрация на ATV ?

                  Абе друго си е е като си с номер. С новото пак ще пробвам и ако не стане в КАТ отивам в КТИ. Там питах и ще ми дадът номер както и на адаша са дали.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Регистрация на ATV ?

                    А къде се намира това КТИ за София? И аз имам тракторски интереси....
                    The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Регистрация на ATV ?

                      Аз до колкото знам или поне така съм чувал АТВ-то може да се регистрира както вие казвате като стопанска техника,трактори и т.н,но също така знам че може да се регистрира и като Ендуро с номер с всичко,но попринцип може и без регистрации да ги караш стига да не е в населено място
                      [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                      [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                      [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Регистрация на ATV ?

                        АТВ могат да се регистрират стига да имат сертификат,категорията е Л7 и се води леко четириколесмно превозно средство ,лошото е че повечето от моделите които са налични в България от реномираните марки нямат такива сертификати или са модели предвидени само за офф-роуд.Масово са регистрирани китаиските които имат сертификати и вносителите им ги минават през технотест.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Регистрация на ATV ?

                          Повдигам темата отново.

                          Към Явор:

                          Давам един пример:

                          Решава гражданина Пешо разхождайки се по улиците на европейски,или на не европейски град /примерно КИЕВ макар,че е в ЕВРОПА/.

                          Влиза из разни авто къщи,шоу руми и т.н.

                          И си харесва едно чисто ново превозно средство.

                          Вади , парите и го купува.

                          И понеже техниката е от последно поколение произведена за EU, хората си му я продават. Разбира се съпроводена с индивидуален ЕU сертификат. Явор го поставил по горе.
                          И тук става интересно. Минава митница ако трябва. Отива в КАТ.

                          Кажете: на база Наредба 60 за одобряване на типа на ПС. и наредба за одобряване на двуколесни и триколесни.
                          Производителя/или негов упълномощен представител/ трябва да подаде заявление за Българско ЕU одобрение.

                          МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ИЗВАДИ ЛОГИКАТА, че всеки трябва да тича в ИА"АА" за издаване на сертификат,която е глупава.
                          И възможно ли е КАТ да не призанаят ИНД.ЕU типово одобрение.

                          Ако не е възможно - значи не трябва да сме в EU съюз. Все пак нали стоките и хората трябваше да се движат свободно.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Регистрация на ATV ?

                            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                            Повдигам темата отново.

                            Към Явор:

                            МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ИЗВАДИ ЛОГИКАТА, че всеки трябва да тича в ИА"АА" за издаване на сертификат,която е глупава.
                            И възможно ли е КАТ да не призанаят ИНД.ЕU типово одобрение.

                            Ако не е възможно - значи не трябва да сме в EU съюз. Все пак нали стоките и хората трябваше да се движат свободно.
                            Ами кой е казал че сме в ЕС само на книга сме там нищо не се е променило и навсякъде е каша, чувам че и гранични пунктове си има и проверки правили аз подробно съм описал кое как става и съм далеч от мисълта че е правилно. Да не говорим че в един град началника на КАТ е наясно с новите директиви и знае как се регистрират тези машини, а в съседния град едва ли не ме облинява, че съм мошенник и само през трупа му ще се регистрира тази машина. Да ама на мен ми омръзна да им образовам кадрите на КАТ и вече съм намислил да спретна едно дело при следващия отказ пък и някой лев мога да изкарам. Докато се изгладят нещата и наистина влезем в ЕС ще изтече мноооооооого вода. Ще цитирам и един Унгарски митничар който се заяде с мен че колта ми няма картонче за технически преглед и не искаше да ме пусне да мина граница на връщане към БГ, та след голяма разправия думите му бяха следните "Брато в ЕС или извън ЕС 10евр. са си 10евр. Каква Европа........

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Регистрация на ATV ?

                              Че какви проверки правят на митницата.

                              Можеш да си внесеш / според мен ATV, и каквото и да е / и да си го караш в двора.

                              Може да имаш двор 10 дка.

                              КАТ все пак регистрира техниката,която се движи по републиканската мрежа.

                              Примерно ако го внесеш за спортни съзтезания не трябва да те спират.

                              Дай инфо за заяждане.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Регистрация на ATV ?

                                Нещо не се разбрахме или аз не бях много точен.

                                Митницата при покупка от ЕС незнам какво има да проверява още не съм го правил това упражнение. А в КАТ никой не те задължава нищо да регистрираш ако ще го ползваш на частен терен или на "затворена писта" Пример колите по летищата нямат регистрации. Но дории и да имаш всички сертификати в КАТ пак не знаят какво да правят ако не им оясниш ти те си искат сертификат от ТЕХНОТЕСТ за да ти е мирна главата отиваш при тях те са частна фирма ще ти обърнат внимание ще ти вземат парите и ако наистина имаш категорезация по ЕВР. директиви ти дават едно смешно листче с печат ТЕХНОТЕС което признават нашите КАТ това е. И пак нямаш гаранция че като отидеш да регистрираш същия модел МПС в КАТ след 30 дена в другата смяна ти казват че не може аз нарочно ходя с по две някое регистрирано вече, и ново такова и тогава се почва едно чудене в КАТ смях голям.. ама така ще е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X