Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Родни проекти за Автомобили.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Родни проекти за Автомобили.

    Добро начало! Само че предните носачи, поради тези извивки, ми се струват податливи на огъване, ако не ги оребриш подобаващо.
    Формотворец на коли

    Коментар


    • #62
      До: Родни проекти за Автомобили.

      Ето на следващия ден какво се получи "Опознай себе си, но не казвай на никого какво си открил"
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        До: Родни проекти за Автомобили.

        Тече Есенният технически панаир в Пловдив. Има ли го това добиче там, и ако да - къде точно се намира? Преди година изпуснах да го видя на живо, но този път, ако е изложено отново, ще ида обезателно.
        Формотворец на коли

        Коментар


        • #64
          До: Родни проекти за Автомобили.

          Пиша по молба на Симеон
          "Миче, стъклопласт, стъкломат и т.н. са едно и също. В Царево открай време има фабрика за лодки и яхти от този материал.Моля те, постни тези няколко снимки на кола, изработена от моя майстор-газаджия в Бургас."
          Прикачени файлове
          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

          Коментар


          • #65
            До: Родни проекти за Автомобили.

            Хубаво е, че има все повече "луди глави", които творят по нещо в свободното време. Всеки път, когато видя нещо подобно, ми става едно такова хубаво (говоря за български проект на кола, не за русалка по улицата).
            Задницата се е получила добре, но отпред има още простор за подобрения (все пак е въпрос на вкус). Това чудо с електрическо задвижване ли е, или просто така изглежда отзад?
            Формотворец на коли

            Коментар


            • #66
              До: Родни проекти за Автомобили.

              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              Пиша по молба на Симеон
              "Миче, стъклопласт, стъкломат и т.н. са едно и също. В Царево открай време има фабрика за лодки и яхти от този материал.Моля те, постни тези няколко снимки на кола, изработена от моя майстор-газаджия в Бургас."
              Браво на майстора.Хубаво е,че има българи на пук на кризата,
              да творят такива красоти.А защо е с десен волан.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #67
                До: Родни проекти за Автомобили.

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Браво на майстора.Хубаво е,че има българи на пук на кризата,
                да творят такива красоти.А защо е с десен волан.
                Монтьорът ми работи през лятото като фейсконтрол в скъп хотел на Сл.Бряг. Има изваяно тяло на културист (без възлести подутини!..) и забелязах, че държи отвертката с лявата ръка.

                Двигателят е с вътрешно горене, но не е от автомобил.

                Коментар


                • #68
                  До: Родни проекти за Автомобили.

                  Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                  Монтьорът ми работи през лятото като фейсконтрол в скъп хотел на Сл.Бряг. Има изваяно тяло на културист (без възлести подутини!..) и забелязах, че държи отвертката с лявата ръка.

                  Двигателят е с вътрешно горене, но не е от автомобил.
                  Но пък си има номер... и може да се кара ...
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Родни проекти за Автомобили.

                    Здравейте прочетох и двете теми,та има ли развитие по проектите.
                    Поздрави
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • #70
                      От: Родни проекти за Автомобили.

                      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                      Здравейте прочетох и двете теми,та има ли развитие по проектите.
                      Поздрави
                      Здравей!

                      Поне при мен няма развитие в положителна насока. Допреди 3 седмици работих над година по един друг проект за клиент, но в близките няколко месеца едва ли ще се занимавам с такава дейност. Просто още си "ближа раните" от харчовете, които ми се струпаха на главата, заради гадния наем на работното помещение, от което снощи се изнесох окончателно с най-голямо удоволствие. Упорито магаре съм и това няма да ме откаже. След лятото мисля да подхвана вече изцяло мой, български проект, но има време дотогава и ще видим как ще събираме копейки за влагане.
                      Формотворец на коли

                      Коментар


                      • #71
                        От: Родни проекти за Автомобили.

                        Здравейте колеги, прочетох малко от темата (понеже много късно стана и ми се спи вече), но немога да не направя един пост,че много се ентусиазирах.Гледам, че темата е доста стара, но съм сигурен, че тая страст не умира и рано или късно отново ще се закоментира!
                        Та...исках да ви покажа моята сладурана, която все още е само на 3ds max (Има и малък макет, но в момента "отлежава").
                        И освен това да питам как е регистрирал колата въпросния "майстор-газаджия" от Бургас, защото се си мисля, че ще да е бая разправия...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200(6).jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5317348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200(1).jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5317349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200(2).jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5317350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200(3).jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5317351Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200(4).jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5317352Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200(5).jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5317353

                        Коментар


                        • #72
                          От: Родни проекти за Автомобили.

                          Първоначално публикуван от topssi Преглед на мнение
                          Здравейте колеги, прочетох малко от темата (понеже много късно стана и ми се спи вече), но немога да не направя един пост,че много се ентусиазирах.Гледам, че темата е доста стара, но съм сигурен, че тая страст не умира и рано или късно отново ще се закоментира!
                          Та...исках да ви покажа моята сладурана, която все още е само на 3ds max (Има и малък макет, но в момента "отлежава").
                          И освен това да питам как е регистрирал колата въпросния "майстор-газаджия" от Бургас, защото се си мисля, че ще да е бая разправия...
                          [ATTACH=CONFIG]381947[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381948[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381949[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381950[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381951[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381952[/ATTACH]
                          Определено лъха агресия, пожелавам ти скоро да чакаш за номер в кат с нея Имам една питанка- на първата снимка се вижда конструкцията тя изчислявана ли е да издържа на някакви натоварвания или това е само начален вариант?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Родни проекти за Автомобили.

                            Шасито даже не е в тоя вариянт вече...компютъра ми се прецака и не я бях пипал от много време!
                            Иначе не, не е тествано и незнам как става, но когато дойде време за това ще се обърна към вас...
                            Сега съм студент в Пловдив и нямам време да седя на София за да и обърна внимание...

                            П.П. : Няма да е лошо да ми препоръчате фирма, в която да си направя макетчето, че мн време иска иначе
                            Ето и снимки на него:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5321578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:42.9 КБ
ID:5321579

                            Коментар


                            • #74
                              От: Родни проекти за Автомобили.

                              Първоначално публикуван от topssi Преглед на мнение
                              Шасито даже не е в тоя вариянт вече...компютъра ми се прецака и не я бях пипал от много време!
                              Иначе не, не е тествано и незнам как става, но когато дойде време за това ще се обърна към вас...
                              Сега съм студент в Пловдив и нямам време да седя на София за да и обърна внимание...

                              П.П. : Няма да е лошо да ми препоръчате фирма, в която да си направя макетчето, че мн време иска иначе
                              Ето и снимки на него:
                              [ATTACH=CONFIG]387320[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]387321[/ATTACH]
                              Шасито и без това искаше цялостно преуствойство, така че давай смело с новия вариант. Добре е да се използват поне 6-8 вида и размера тръби - комбинирай правилно кръгли, квадратни и правоъгълни такива. Но първото нещо е да си сложиш в програмата триизмерен модел на човек като отправна точка и според него да градиш самото шаси. Обърни внимание и на видимостта от гледната точка на шофьора. Така, рискът от неприятни изненади, когато седнеш в истинското шаси, ще се сведе до нула.
                              За купето също използвай триизмерно човече, защото оттам тръгва всичко. Също и гуми и джанти с истински размери, които биха могли да се намерят на пазара. За проектирането ти препоръчвам да използваш NURBS програма от сорта на SolidWorks, Rhinoceros, Catia, Alias Studio tools, Alias Automotive... Най-лесна за научаване е Rhinoceros 4, но останалите са по-мощни и предоставят доста повече възможности за моделиране. А специално SolidWorks и Catia могат да се използват и за изпробване здравината на шасито, обтекаемостта на купето и т.н.
                              Относно направата на макета, в какъв мащаб искаш да се изработи? Имам някого в предвид (пратих ти ЛС).
                              Прикачени файлове
                              Формотворец на коли

                              Коментар


                              • #75
                                От: Родни проекти за Автомобили.

                                topssi, същност погледни в "Потребителски бележки" в твоя профил, понеже поради някаква странна причина вече не мога да изпращам ЛС...
                                Формотворец на коли

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X