Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Родни проекти за Автомобили.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Родни проекти за Автомобили.

    Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
    Извинявам се,градски,но след прочитането на 2-те теми така и не разбрах какво правиш,и по-точно какво се опитваш да направиш .Според мен без цялостна концепция от мечтата до реализацията на пазара си е драскане на прототипи в ученическите тетрадки..
    Няма лошо в питането. В момента съм погълнат тук с 2 поръчки за клиенти (2 макета, 1 рама, 1 стяга за рамата, 1 стъклопластово купе, калъпи за него, стъкла, вътрешност и нейните калъпи), така че едва през януари 2010 ще мога да помисля за разработка на собствена кола, като отначало ще е само под формата на комплект за сглобяване на самоделка. Живот и здраве, ако това донесе някой лев, ще се действа и по втори, но вече "заводски" сглобен модел.

    Цялостният замисъл ми се основава на наблюденията ми на пазара, най-вече този във Великобритания и САЩ, от 2000-ата насам. Основната грешка на повечето производители (не важи за имитациите на Лотус 7 и АС Кобра) - предлагат един и същи модел в продължение на много години, без да правят съществени подобрения или обновяване на външността (това създава проблеми, дори и в случаите, когато колите им са порядъчно красиви и изпипани). Та, затова и моята цел е, да не се съсредоточавам в подобен застой, а постоянно да освежавам чувствително моделната гама, така че по-нататък да мога да предлагам поне по 4-6 нови модела годишно.

    А "ученическите тетрадки" не съм пипвал от 1997-а, но имах един период около 1999-2001, в който изпонадрасках 15 тетрадки за рисуване с около хиляда модела в тях, та след време ще се виждам в чудо кой от кой да избирам, че да е по-напред на производствената линия Тук вече, преди да започнат разни песимистични бомбардировки по мой адрес - въпросните модели ще са основани на платформената политика, за да се снижат разходите възможно най-много. Грубо казано, една рама ще е дом за н- на брой, изцяло различаващи се едно от друго, купета. Така, за около 2 месеца ще съм в състояние да пускам по един нов модел, който всъщност ще споделя техниката с предишните, но ще е облечен в друга "кожа". Естествено, това не изключва периодични подобрения в конструкцията, където/ако има нужда. С 10-на различни рами, бих могъл да покрия 99% от всичките си нужди за коренно различни по големина и форма модели.
    Формотворец на коли

    Коментар


    • #32
      До: Родни проекти за Автомобили.

      Добре де,купето ще се измисли.А останалото какво ще е?Ще се ползва някаква готова марка ли?Пак питам:двигател,трансмисия,ходова част,окачване?
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #33
        До: Родни проекти за Автомобили.

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Добре де,купето ще се измисли.А останалото какво ще е?Ще се ползва някаква готова марка ли?Пак питам:двигател,трансмисия,ходова част,окачване?
        Именно! Ще се използват части от кола-дарител Специално за сглобяемите самоделки - продават се без тези части, като клиентите трябва да си ги набявят лично. Дали ще са нови или 2-ра употреба, вече те си решават.
        Формотворец на коли

        Коментар


        • #34
          До: Родни проекти за Автомобили.

          Вече малко повече яснота за мен ,а и за теб самия,надявам се.Щото по хода на темата не се разбираше-хем правиш car kit,хем български спортен суперавтомобил.От възникващите първо въпроси:"с какъв двигател ?","какво окачване?"и т.н. веднага става ясно,че БЪЛГАРСКИ спортен автомобил не е възможно да се случи,според мен,близките 200 години.Иначе за дизайн,като примера с ALFA,е съвсем реално.А за car kit-a..кво да го мислиш,чертаеш и т.н...Трябва да е евтин и прост да може повече хора да си го направят сами.Но без да съм негативен и черноглед,и не те разубеждавам,просто ситуацията е такава,ще изкажа още някое мнение...1. Car kit-овете са най-популярни наистина в UK и USA,и много малко другаде...И поради това и те си ги произвеждат..най-малкото те си знаят собственния пазар и кво могат да продадът там.Народа си има стари любими модели,дето с носталгия си спомня за тях и иска да си ги има отново,и за тва си правят car kit-ове,реплики и т.н....Не,че не могат да направят,или не правят супер коли..Така,че май няма с кво да ги удивиме без традиции и познаване на пазара...май само,според мен,творението на kotarakafeliks,на което аз не съм виждал аналог по Европата....но тук идва 2-ри проблем
          2.Ако се предлага като Български продукт,произведен в БГ,и се търси крайния купувач от БГ(интернет) няма как да се убеди чужденеца,че тва не е пълен ментак,или пък,че няма да просто да му източат парите от кредитната карта от БГ.Спасението е там да се организира продажбата или същите тези производители..
          Иначе,пожелавам успех в начинанието..който не рискува,той не пие шампанско..
          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

          Коментар


          • #35
            До: Родни проекти за Автомобили.

            Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
            Вече малко повече яснота за мен ,а и за теб самия,надявам се.Щото по хода на темата не се разбираше-хем правиш car kit,хем български спортен суперавтомобил.От възникващите първо въпроси:"с какъв двигател ?","какво окачване?"и т.н. веднага става ясно,че БЪЛГАРСКИ спортен автомобил не е възможно да се случи,според мен,близките 200 години.Иначе за дизайн,като примера с ALFA,е съвсем реално.А за car kit-a..кво да го мислиш,чертаеш и т.н...Трябва да е евтин и прост да може повече хора да си го направят сами.Но без да съм негативен и черноглед,и не те разубеждавам,просто ситуацията е такава,ще изкажа още някое мнение...1. Car kit-овете са най-популярни наистина в UK и USA,и много малко другаде...И поради това и те си ги произвеждат..най-малкото те си знаят собственния пазар и кво могат да продадът там.Народа си има стари любими модели,дето с носталгия си спомня за тях и иска да си ги има отново,и за тва си правят car kit-ове,реплики и т.н....Не,че не могат да направят,или не правят супер коли..Така,че май няма с кво да ги удивиме без традиции и познаване на пазара...май само,според мен,творението на kotarakafeliks,на което аз не съм виждал аналог по Европата....но тук идва 2-ри проблем
            2.Ако се предлага като Български продукт,произведен в БГ,и се търси крайния купувач от БГ(интернет) няма как да се убеди чужденеца,че тва не е пълен ментак,или пък,че няма да просто да му източат парите от кредитната карта от БГ.Спасението е там да се организира продажбата или същите тези производители..
            Иначе,пожелавам успех в начинанието..който не рискува,той не пие шампанско..
            Мисля, че още някъде в началото на темата бях уточнил, че българската спортна кола (в "заводски сглобен вид") ще дойде по-късно, след като за разработката му се спестят достатъчно стотинки от продажбата на самоделки (съответно - в неслобен вид).
            Колкото до вграждането на български двигатели и предавателни кутии - не е задължително, макар и напълно осъществимо, при наличието на заветните пари (което е равно на поне 2 години добри продажби на сглобени коли). Една малка справка ще ни посочи интересен факт, относно водещите производители на най-скъпите спортни коли:

            Ферари - собствени двигатели
            Порше - собствени двигатели
            Форд (Ford GT) - собствени двигатели


            Ламборгини - преработени от тях двигатели на АУДИ

            Бугати - двигатели на Фолксваген (с доста уговорки може да се каже, че са собствено производство, защото са разработени от ФВ, който пък е 100% собственик на Бугати)

            Кьонигсег - преработени от тях двигатели на Форд; италианска скоростна кутия Cima

            Пагани - двигатели на Мерцедес (AMG); италианска скоростна кутия Cima

            Астън Мартин - преработени от тях двигатели на Форд

            Салийн - преработени от тях двигатели на Форд

            Шелби супер карс (SSC) - преработени от тях двигатели на Шевролет

            Както личи от горният списък, едва 3 (4 с уговорки) производителя правят изцяло сами двигатели за своите спортни коли. Останалите разчитат на двигатели, доставяни от други фирми, или допълнително преработвани от тях самите. Което съвсем не пречи на определянето им като чистокръвни италиански, американски, английски или шведски марки.


            А идеята на самоделките е да бъдат лесни за сглобяване, БЕЗ от това да страдат техните качество на изработка, уникален екзотичен външен вид, ергономична вътрешност, целогодишното им ползване при различни атмосферни условия... Да, традиционните ретро-ориентирани имитации от рода на Кобра и Лотус 7 имат своите верни почитатели и продажбите им са кажи-речи гарантирани още дълги години, НО точно тази им ретро ориентация им пречи да притежават гореописаните качества. А, повярвяй ми, ДОСТА са хората, нежелаещи да си закупят въпросните 2 вида имитации, понеже са масово разпространени (сътветно Кобра в САЩ и Лотус 7 - във Великобритания), втръснали до болка на повечето хора, ужасно тесни и неудобни, използваеми в силно ограничен период от годината, и т.н..

            За подточките:

            1. Пак някъде по-напред вече бях споменал, че е най-подходящо да се намери местен (тамошен) партньор за продажбата, а защо не и производството, на самоделките. Това важи предимно за САЩ, поради нужда от снижаване на разходи и избягване на данъци, такси, мита, превоз... А самоделките за Европа и останалата част на Света може да се произвеждат в България.

            2. Повярвай ми, една-единствена бройка, продадена в чужбина (независимо, дали ще е САЩ, Англия или друга държава), ще е достатъчна, за да се даде много добър отзвук за надеждността на производителя, както и за качествата на произвежданата самоделка.
            Формотворец на коли

            Коментар


            • #36
              До: Родни проекти за Автомобили.

              1-2-3 бройки ще ги подариш на някого .Отделно ще платиш медийна реклама,но пак е тънък психологически момент да накараш многото да купуват за да е рентабилно производството.Така,че работи паралелно и по този въпрос.Аз ще ти стискам палци.Само ще се радвам това да стане в Пловдив.
              Последно редактирано от peterbg1; 17-05-09, 04:58.
              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

              Коментар


              • #37
                До: Родни проекти за Автомобили.

                Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                Стискам ти палци.Дано такова нещо се роди в нашия град Пловдив.

                1-2-3 бройки ще ги подариш на някого .Отделно ще платиш медийна реклама,но пак е тънък психологически момент да накараш многото да купуват за да е рентабилно производството.Така,че работи паралелно и по този въпрос.Аз ще ти стискам палци.Само ще се радвам това да стане в Пловдив.
                Не мисля, че е необходимо да подарявам няколко бройки, или пък да плащам за реклама, за да имат колите добри продажби Най-добрата реклама е съотношението цена/качество, така че по този въпрос нямам притеснения. Рекламната стратегия съм си я изградил още преди 10-ина години, така че като му дойде времето, ще видим, дали ще е това, което предполагам и се надявам.
                Формотворец на коли

                Коментар


                • #38
                  До: Родни проекти за Автомобили.

                  Здравейте!!! Не знаех че има такава тема тук , но след като я прочетох сериозно се замислих колко съм изкукал. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=132957 Всъщност да ви кажа че аз не съм инженер и преди 15 години не знаех какво е струг и фреза , но сега мога да ви направя на тях/така се казва де/.Аз съм с музикално образование и дваисетина години съм се учил да свиря и репетирал и когато на 21-вата излязох на сцената след като си изсвирих парчето всички ми изръкопляскаха и бях много щастлив, но тогава ги нямаха тези "малки" неща като всичко материално което ни заобикаля и волно или неволно желаем да го притежаваме.И ако сега трябваше да се кача на сцената първо щях да попитам колко ще получа.Нещо подобно се получи и на Панаира с бъгито което сътворих по смисъла на думите на SOR4 Но получих за сега само ръкопляскания и потупвания по рамото е и две поръчки за едноместно и двуместно бъги, но като окалкулирах частите и работните часове , печалбата е нищожна. Но въпреки това ще ги направя и ще ги изложа на Есенния панаир и ако тогава не потръгне ще заговоря като GOBLIN .Но нали надждата умира последна а и мисля че SOR4 не прави тези начинания за да забогатее а може би не е стъпвал все още на сцената и не е получавал ъплаус.А и явно сме съмишленици.Но наистина приятелски ти казвам че се целиш много надалеч и не е лошо да опиташ някоя по-близка цел , за да видиш дали си способен на по-далечна."Не е важно да победиш а да бъдеш смел в опита си"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Родни проекти за Автомобили.

                    Първоначално публикуван от kotarakafeliks Преглед на мнение
                    Здравейте!!! Не знаех че има такава тема тук , но след като я прочетох сериозно се замислих колко съм изкукал. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=132957 Всъщност да ви кажа че аз не съм инженер и преди 15 години не знаех какво е струг и фреза , но сега мога да ви направя на тях/така се казва де/.Аз съм с музикално образование и дваисетина години съм се учил да свиря и репетирал и когато на 21-вата излязох на сцената след като си изсвирих парчето всички ми изръкопляскаха и бях много щастлив, но тогава ги нямаха тези "малки" неща като всичко материално което ни заобикаля и волно или неволно желаем да го притежаваме.И ако сега трябваше да се кача на сцената първо щях да попитам колко ще получа.Нещо подобно се получи и на Панаира с бъгито което сътворих по смисъла на думите на SOR4 Но получих за сега само ръкопляскания и потупвания по рамото е и две поръчки за едноместно и двуместно бъги, но като окалкулирах частите и работните часове , печалбата е нищожна. Но въпреки това ще ги направя и ще ги изложа на Есенния панаир и ако тогава не потръгне ще заговоря като GOBLIN .Но нали надждата умира последна а и мисля че SOR4 не прави тези начинания за да забогатее а може би не е стъпвал все още на сцената и не е получавал ъплаус.А и явно сме съмишленици.Но наистина приятелски ти казвам че се целиш много надалеч и не е лошо да опиташ някоя по-близка цел , за да видиш дали си способен на по-далечна."Не е важно да победиш а да бъдеш смел в опита си"
                    Колега, доста правилно си уловил стремежа ми за направата на български спортни коли. Нямам за цел да ставам богаташ и да тъна в лукс, а да мога да си позволя разработката на все нови и нови модели. Което пак опира до печалба, но почти изцяло похарчена във вложения, свързани с работата, а не за разхищения, забавления и излишни глезотии. За да се случи това така желано производство, е нужен чисто пазарен подход, т.е. обстойна преценка на желанията на купувачите, техните възможности и относителният пазарен дял на подобни возила в техните страни.

                    Аз съм се насочил към нещо съвсем простичко и обикновено, което си има сигурен пазар в САЩ и Великобритания, защото нямам право да рискувам чак толкова много - не разполагам с фирма или сигурни доходи, а всяко левче вливам в бездънните разходи, които изникват покрай разработката на една кола. Липсата на работилница, пък, автоматически ми отнема 90% от заплатата, за наем на такава. Така че, една възможна непродажба на продукта ми, ще ме срине много бързо пак до нулата. Да не говорим, че открай време докарвам солидни количества нерви на приятелката ми, защото "си хвърлям всичките спестявания на вятъра" в следването на детската ми мечта. Хубавото в цялата работа е, че вътрешно вярвам в крайният успех, и нищо не е в състояние да ме разубеди, че целта ми е непостижима.

                    Бих казал, че си много по-смел от мен, тъй като си се насочил към серийно производство на нещо, което е със строго специализирана употреба и съответно би било купено от по-тесен кръг хора. Така, че рискът ти тук е разбираемо по-голям и се изискват наистина много хъс и огромна доза късмет, в следване на заветната цел. За което мога само да те похваля и да ти пожелая скорошен успех!

                    И не бих казал, че някога ще заговориш като GOBLIN. Ако все пак го направиш, би изгубил себе си, а аз не вярвам в това!
                    Формотворец на коли

                    Коментар


                    • #40
                      До: Родни проекти за Автомобили.



                      http://img42.imageshack.us/img42/9681/91924742.png
                      Последно редактирано от SOR4; 24-05-09, 01:18.
                      Формотворец на коли

                      Коментар


                      • #41
                        До: Родни проекти за Автомобили.

                        Колега май окончателно тръгна към спама тая тема

                        Тая таблица е или проява на изключително чувство за хумор, или на пълна липса на чувство на реалност. Става за продажба на вечни добавки за масла по някоя нощна кабеларка, но в сериозна тема няма място. Самото слагане на всички други самоделки под общ знаменател в дясната колона я обезсмисля изцяло.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #42
                          До: Родни проекти за Автомобили.

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Колега май окончателно тръгна към спама тая тема

                          Тая таблица е или проява на изключително чувство за хумор, или на пълна липса на чувство на реалност. Става за продажба на вечни добавки за масла по някоя нощна кабеларка, но в сериозна тема няма място. Самото слагане на всички други самоделки под общ знаменател в дясната колона я обезсмисля изцяло.
                          Приеми, че е само и единствено пряка съпоставка между най-важните качества на двата типа самоделки. Единият тип е този, който аз възнамерявам да разработя, а другият е този на двете най-продавани имитации на ретро коли - Лотус 7 и АС (Шелби) Кобра. Никой никъде не е вкарвал всички самоделки в дясната колона, затова и съм посочил повече от отчетливо само двете гореспоменати имена. С което не исках да покажа, че българската самоделка ще ги превъзхожда почти във всичко (макар да е така наистина), а това, че попадат в съвсем различни категории. Ще забележиш, че нямат дори и една еднаква черта от изброените особености, а всичко е коренно противоположно.
                          В нишата на сглобяемите коли, от няколко години има една стабилна тенденция към постоянен спад на непрактичните имитации (обикновено са допълнителна, втора или трета кола, само за кратко пришпорване в слънчев ден), за сметка на постоянното увеличаване на дела на практичните и съвременно изглеждащи екзотични модели (които отчасти или дори напълно биват използвани като основна лична кола на собственика).
                          Формотворец на коли

                          Коментар


                          • #43
                            До: Родни проекти за Автомобили.

                            Първо - във втората графа квалифицираш като недостатъци черти които са основното качество и основната причина да се продават - външния вид например, който може и да е омръзващ, но е класически и неостаряващ.

                            Второ - в твоята графа записваш качества които се доказват с времето, и които се определят от клиентелата, а не се приписват от производителя. Високата себестойност при препродажба например, която нито е ниска при другите, нито има каквато и да е основа да се предполага че ще е висока при твоята разработка. Която за да стигне до препродажба трябва първо да продадеш.

                            Въобще не коментирам съпоставката "другите са несигурни" (което е предположение, понеже не вярвам да си ги подлагал на краш тест) / "моята е сигурна" (което е в най-добрия случай самонадеяно, а в най-лошия - опасно).

                            За категориите - точно това ме безпокои. Почнахме темата като автомобилопроизводство. Минахме през кит кар. Стигнахме до "другите не стават". Но не видяхме защо твоята става. Защото говориш за нещо което ще е коренно различно, а се целиш в пазар който е изключително специфичен, и където копията на кобра и лотус седем са само част от общия поток, но се продават основно защото се харесват и има клиентела за тях, а не защото не може да се измисли по-добро. Не знам как можеш да очакваш примерно този който е кихнал 70 бона зелено за Ариел Атом да е вкарал в нея всичките си пари и да мечтае климатик и отопление в нея за да може да си води дечицата на училище. Взел я е за кеф, и никакви закрити новости не му трябват - закрити коли си има, немски или италиянски, и жена му си има, и децата му си имат.

                            Колегата kotarakafelix се цели в съвсем конкретен пазар, със съвсем конкретен продукт. Бъги. Знае се при какви условия ще се ползва, знае се при какви условия няма да се ползва. Творението му отговаря на строго определено задание, със строго определени условия, и резултатът е налице - машина която ми изглежда много на ниво, и която му пожелавам да продава успешно. Но която е създадена с точно определена цел, и която очаквам да видя на пистата, не по пътищата.

                            Както и да е - обсъждаме нероден Петко, но като цяло - мечтите са хубаво нещо, самоувереността е необходима за постигането им, но за да се реализират мечтите - дозирането на двата елемента мечта/самоувереност трябва да е много внимателно и точно. Иначе коктейлът се изпортва и не става за пиене.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #44
                              До: Родни проекти за Автомобили.

                              Хей тук наистина става интересно.Да ви кажа аз съм производител на машини за пластмасови бутилки. www.plasticabg.com Моделите които произвеждам са си моя разработка и до сега съм продал над 400 в цял свят. Но както казва Goblin продукти които са определени за конкретен потребител лесно намират пазара си.Но има и един такъв момент.Ако излезем на улицата и зададем въпроса "вие какво бихте си купили-машина за развуване на бутилки или бъги?" На дали и един процент биха отговорили-машина. Защото бъгито е по-близко до техните интереси, желания и емоции.Но тези които си купят машина ще могат после да си купят по-добро бъги а защо не и две. На пролетния панаир ми се изясниха нещата около интереса на хората какво бъги биха купили и сега започвам да действам за есенния панаир.Например на въпроса какво е това нещо?/най-честото питане/ аз им отговарях че това е като любовницата за мъжа Всеки си има жена както и кола която си кара всеки ден и вече му е омръзнала но любовницата е друго нещо тя трябва да е особена привлекателна и неангажитаща а когато другите мъже я погледнат да ти завиждат.Ето така трябва и да е автомобила за който говорите и не е толкова важно да е удобен и не е важно колко харчи и не е важно да е ефтин а важното е да те грабне от веднъж и да си мислиш и мечтаеш за него докато не стане твой. Ето това съм имал предвид когато съм сътворил моето бъги. Е трябва доста финанси и време и упоритост а и смелост.Прав ли съм?
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                До: Родни проекти за Автомобили.

                                Ето така започва новата ми идея.Искам да бъде във футуристичен стил и да съчетая офроуд идеята с модерните силуети а и също да съм далеч от китайските пластмасиА и като знам че имам само 3 месеца!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X