Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Родни проекти за Автомобили.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Родни проекти за Автомобили.

    Е не, по-горе с колегата говорихме именно за серийно производство, и за работещ търговски модел. Иначе за прототипи се иска само желание, изобретателност, знание и акъл, а това в България не липсва.

    Просто мисля че идеята за разработка на продукт за износ, на нещо пасващо за Запада, е неприложима. Поради липса на условия и традиции. Не поради липса на знаене и можене.

    За сметка на това не виждам причина при положение че пределно добре знаем какво е нужно за нашите гори и полета и за нашите селски пътчета и липса на такива, да се разработи някаква модулна джипка примерно. В другата тема си я имаше снимката, купетата в завода в Мичурин ли беше къде беше - седят си. Колко му е да се спазарят. Че и не виждам причина да не се направи от форума. Тези които знаят.

    Само че тогава пак опираме до проблематиката - това, или UMM, Махиндра или нещо китайско, което вече е измислено, и което няма как да е много по-лошо.

    А за оценяването на читаво изобретение - ще се оцени. Винаги. Те и на Антонов кутията толкова я оцениха, че четвърта година се съдят с Тойота задето ония и ползвали схемата в Приуса и другите си хибриди без да платят и цент. Успоредно, за да се внедрят пък на Антонов кутиите в масово производство пък, трябва да се мине през някакъв патент на Тойота.
    Последно редактирано от Goblin; 08-05-09, 23:47.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      До: Родни проекти за Автомобили.

      Здравей ,SOR4, здравейте приятели от форума ! Всички напират да констуират НОВАТА БЪЛГАРСКА КОЛА МЕЧТА. Абе тя колата ще стане, в България кадърни и мозъци дал господ. Но теглилата, ИСТИНСКОТО ТЕГЛО започво след това – закони,наредби, формалности, ПАЗАР ...
      А ако се натаманят там нещата, вече може и да потръгне туй онуй - я гледайте американците какви кютуци правят и ги продават и още как. Та колега SOR4, ако ще се сбориме с бюрокрацията и простотията на държавата, мога да се включа и аз в това. Ако имаш нужда кажи. Не че не искам да констуирам кола, просто знам, че там ще е най-нужна помощ за да СЕ ПОЛУЧИ ! А, и да ти кажа никой не е прескочил трап с мисълта че ще падне в него ! Не обръщай много внимание на тези дето казват не може. То с "не може" верно нищо не може... ама има некои дето пък много могат, нали ?

      Коментар


      • #18
        До: Родни проекти за Автомобили.

        Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
        Аз не разбрах, нещо все пак направено има ли, поне като идеи и първоначален проект?
        Каква рама ще е, какъв двигател и скорости, къде ще е разположен, какво окачване, отпред, отзад?
        Колко пари ще излиза производството на един такъв модел?
        Започвам по ред на номерата, ако въпросите са отправени към мен:

        Беше подхванат проект през 2002-ра, но потъна яко дим.

        Сега готвя нов проект, с който да ударя в земята най-продаваните самоделки на пазара в Англия (и може би САЩ, ако се намери стабилен партньор, който да ги произвежда на място ТАМ, защото едни мита, едни превози, едни чудесии).
        За момента проектът е на ниво модел в три измерения, като е в този си вид от 2006-та насам, поради липса на средства (най-българската причина, от която за съжаление през годините са страдали ужасно добри идеи на родни изобретатели и разработчици).

        Рамата ще е от тръби от неръждаема стомана. Все още не е проектирана, тъй като през тези години проектирах рамите на други 4 коли за клиенти, а дори в момента проектирам още 2 за сегашните ми клиенти. Хубавото е, че с времето развих добри познания в областта (и има още много да уча занапред!) и имам увереността, че рамата ми ще е точно това, което трябва да бъде вградено в една спортна кола от този клас.

        Двигател - средноразположен, зад задната ос, и задвиждащ задните колела. Тук вече изборът на двигател може да е практически безкраен (но зависи и от предавателната кутия), като е задължително пригаждането на рамата към поне 1 малък и 1 голям двигатели, за да се отговори на очакванията на по-голям брой купувачи.

        Стъкла - задължително поръчкови, а не взети от кола-дарител. Причините за това и предоставяните предимства са много сериозни - силно подобрен външен вид (практическа липса на ограничения за фантазията при формообразуването) и почти пълна защита от злонамерено копиране на комплекта (лесно е да отлееш калъпи от закупено купе и да правиш копия на купетата "на черно", но друго си е, когато към тях задължително трябва да вървят и стъкла, които не могат да се вземат от друга кола).

        Окачване - независимо двураменно отпред и отзад. За първата самоделка едва ли има нужда от някои по-специални решения, НО ето какво съм замислил за серийно произвежданият модел, който, естествено, ще е действителност едва след няколко години: Отпред - механична система за самонастройка на ъгъла на завиващите колела, в зависимост от наклона на каросерията в завой, силата на спиране или минаването през по-сериозни дупки/камъни. Изобретил съм система, която дава огромни предимства в това отношение, но още не е патентована и не мога да я покажа. Отзад - по-опростена система за самозавиване (да, и задните колела ще завиват, но по-слабо), за да се убие поне малко от нежеланото занасяне на задницата при взимане на остри завои с висока скорост. При ниски скорости, задните колела няма да завиват, защото няма нужда от това.

        Цената на производството е малко мъглява история засега, тъй като дори изборът на различен материал за тръбната рама може да варира в пъти... сигурно затова и почти всички фирми в Англия и САЩ произвеждат рамите си от обикновени меки, шевни и ръждясващи тръби. Също по тази причина, оставят на купувачите да се занимават с дупченето на тръбите и занитването на алуминиеви панели (кофти за сигурността на клиента, но фирмите явно мислят за по-големите печалби), вместо да оскъпяват производството със заварени железни такива. Пък и тройно повече заварки = повече работа и по-голяма надница за заварчика/ците.

        За колегата, който намекна нещо за това, че заварените железни панели не са подходяща идея - виждал съм достатъчно на брой ударени самоделки, произвеждани от Ultima, Factory Five и някои други "професионални" фирми, за да си изградя много отрицателно мнение за занитените алуминиеви панели. Панелите се късат по шевовете като хартия, а стотиците дупки по и без това тънките тръби допълнително спомагат за лесното им огъване.

        За допълнителните части - на клиентите се предоставя възможността да поръчат от местния (техен си) пазар всичко, което може да се намери там от магазините или кола-дарител, а тук в България да се произвеждат единствено тези неща, които са уникални за модела - купе, стъкла, седалки, фарове, рама с окачване (без пружини, амортисьори, кормилна уредба, джанти и т.н. - те се купуват от тях впоследствие), резервоар(и), някои дребни детайли...

        Имайки предвид цените на комплектите (kits) на въпросните пазари, гореописаният списък от части би следвало да не надвишава пазарна цена (производствена себестойност + печалба) от 10-15 хил. евро. Може и 1/3 по-евтино, ако се принизим до нивото на западняците, предлагайки хилави рами със занитени алуминиеви панели + ползването на стъкла от някоя обикновена Тойота, например. тогава, обаче, външността ще пострада силно от ограничението на стъклата, така че дори и само от това пазарната привлекателност (цената, която биха били готови да платят клиентите) на колата спада значително.

        При тази цена от 10-15 хил. евро, комплектът ще е конкурентноспособен на външните пазари, защото е нужно само да предлага съвкупност от всички важни качества, които не се намират при конкуренцията - пленяващ външен вид, качество на изработка (без нужда от многочасови доработки и изглаждане на производствени дефекти), сигурност, практичност, лекота на сглобяване (без да трябва собственикът да е стругар, фрезист и заварчик едновременно, като условие да си сглоби колата).
        Последно редактирано от SOR4; 09-05-09, 01:14.
        Формотворец на коли

        Коментар


        • #19
          До: Родни проекти за Автомобили.

          Развали се хубавата тема и спора около нея , жалко !
          Ако знаех , че цялата идея е само тиизмерна в компа - просто нямаше да и обърна внимание. Мислех , че нещо реално се работи ???
          Може би някой е много млад или мнго наивен - не знам , но е радостно с колко ентусиазъм говори ( след като идеят отлежава от 2-3 години ).
          За автомобилотроенето - това си е като цял век !
          Ето една история за идеите за външен вид на новите коли:
          Алфа Ромео - имат си свои идеи за дизйна на колите си , но се появява дизайнер ?????( забравих му името , но Гугъла е пред вас ).
          Той им показва своите идеи и модели ( триизмерни ) . Алфа толкова са впечатлени от красотата им , че зарязват своята линия ( разработвана с години ) и изцяло се опират на моделите на Забравения от мен дизайнер .
          Това се случва в момента - и е факт външния вид на новите Алфи - от 147 насам ( горе-долу ).
          Та за идеята - Гоблин е прав - няма да види бял свят ( поне в БГ).
          А за мечтите - те са хубаво нещо ! И аз имам все още ! Успех с идеята за БГ кола !

          Коментар


          • #20
            До: Родни проекти за Автомобили.

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Развали се хубавата тема и спора около нея , жалко !
            Ако знаех , че цялата идея е само тиизмерна в компа - просто нямаше да и обърна внимание. Мислех , че нещо реално се работи ???
            Може би някой е много млад или мнго наивен - не знам , но е радостно с колко ентусиазъм говори ( след като идеят отлежава от 2-3 години ).
            За автомобилотроенето - това си е като цял век !
            Ето една история за идеите за външен вид на новите коли:
            Алфа Ромео - имат си свои идеи за дизйна на колите си , но се появява дизайнер ?????( забравих му името , но Гугъла е пред вас ).
            Той им показва своите идеи и модели ( триизмерни ) . Алфа толкова са впечатлени от красотата им , че зарязват своята линия ( разработвана с години ) и изцяло се опират на моделите на Забравения от мен дизайнер .
            Това се случва в момента - и е факт външния вид на новите Алфи - от 147 насам ( горе-долу ).
            Та за идеята - Гоблин е прав - няма да види бял свят ( поне в БГ).
            А за мечтите - те са хубаво нещо ! И аз имам все още ! Успех с идеята за БГ кола !
            Започвам с усмивка, защото е хубаво, когато има и хора, които не вярват в близкото бъдеще.

            Триизмерното проектиране е повече от задължителен етап, преди да се пристъпи към действителното построяване на купето и рамата. А защо - оставям на всеки чудещ се да се сети. Не е трудно! Малка подсказка - с лопата да ринеш плачевните примери, в които се пристъпва към прибързано построяване, без изобщо да се проектира предварително. А че има и провалени проекти, в които са вложени маса проектиране, пари, връзки и мозъчен капацитет, го доказват скъпи проекти, като френската Хомел.
            Простичката истина е, че продаваш ли кола/комплект, която/който купувачът не би купил за предлаганата цена (поради проблеми с качество, външен вид и др.), просто си вън от пазара по естествен начин.

            Ей сега на 4 май навърших 29, така че вече съм достатъчно дърт. А преди години съм имал, макар и малък, практически опит с 2 проекта - вярно, че са нищо, в сравнение с разработката "от-до" на една кола, но пак е нещо повече от "младежки фантазии" или кой за каквото го мисли. Сега работя по други 2 проекта, единият от които ще бъде под формата на макет на купе 1:1, калъпи, рама с окачване, стяга за серийно производство на рамата, поръчкови стъкла, вътрешност (без двигатели, уреди и т.н., за това ще се грижи след това собственикът на проекта). Даже съвсем скоро ще започна и да качвам по някоя и друга снимка, тъй като с радост се убедих, че тук има приятелско отношение и радушен прием към подобни начинания, макар и насоката на форума да е коли 4х4.
            Ето нещо за предварителен поглед, макар че засега е само на картинка и се явява копие на съществуващ модел:
            http://img228.imageshack.us/img228/5087/131m.png
            http://img22.imageshack.us/img22/1142/133u.png
            http://img13.imageshack.us/img13/1710/16164525.png
            http://img12.imageshack.us/img12/872/90879766.png
            http://img144.imageshack.us/img144/7883/x12.png
            http://img17.imageshack.us/img17/7426/x11.png
            http://img22.imageshack.us/img22/2036/49898464.png
            http://img19.imageshack.us/img19/1592/82789458.png
            http://img21.imageshack.us/img21/9067/12399912.png
            http://img22.imageshack.us/img22/2874/52232422.png
            http://img22.imageshack.us/img22/3012/66961334.png
            http://img17.imageshack.us/img17/9620/13803105.png
            http://img19.imageshack.us/img19/3941/84198637.png
            http://img21.imageshack.us/img21/4230/29469708.png
            Последно редактирано от SOR4; 09-05-09, 23:53.
            Формотворец на коли

            Коментар


            • #21
              До: Родни проекти за Автомобили.

              Първоначално публикуван от SOR4 Преглед на мнение
              Започвам с усмивка, защото е хубаво, когато има и хора, които не вярват в близкото бъдеще.

              Триизмерното проектиране е повече от задължителен етап, преди да се пристъпи към действителното построяване на купето и рамата. А защо - оставям на всеки чудещ се да се сети. Не е трудно! Малка подсказка - с лопата да ринеш плачевните примери, в които се пристъпва към прибързано начин.

              Ей сега на 4 май навърших 29, така че вече съм достатъчно дърт. А преди години съм имал, макар и малък, практически опит с 2 проекта - вярно, че са нищо, в сравнение с разработката "от-до" на една кола, но пак е нещо
              Аз подкрепям твоите идеи и усилия за сътворяване на един уникален автомобил ! Браво за усилията !
              Изказах се малко по .... заради това , че идеята е от 2005 или 2006 година ( ти така писа) Това е много врема.
              Или идеята вече някъде е осъществена , или ти имаш гениален проект който не е открит за тези години . Не знам кое от двете е ?
              За проектирането - всеки сериозен знае , че това е началото на всяка една идея . Толкова.
              Успех и дано да се сбъдне твоята мечта !
              Искам да я видя и да ти стана клиент ! Успех !

              Коментар


              • #22
                До: Родни проекти за Автомобили.

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Аз подкрепям твоите идеи и усилия за сътворяване на един уникален автомобил ! Браво за усилията !
                Изказах се малко по .... заради това , че идеята е от 2005 или 2006 година ( ти така писа) Това е много врема.
                Или идеята вече някъде е осъществена , или ти имаш гениален проект който не е открит за тези години . Не знам кое от двете е ?
                За проектирането - всеки сериозен знае , че това е началото на всяка една идея . Толкова.
                Успех и дано да се сбъдне твоята мечта !
                Искам да я видя и да ти стана клиент ! Успех !
                Благодаря ти за подкрепата, колега! Вярвам, че мнението ти вчера може би е било продиктувано от това, че повечето подобни проекти на сериозни екипи по Света не са имали кой знае какъв успех, а в същото време, не звучи много вероятно в нашите географски ширини да успеем в такова начинание, но при много по-плачевни условия и със сиромашки средства. А и отделно думите ми (дори аз, четейки ги като страничен наблюдател, го признавам) звучат на границата между лудостта и фантастиката, имайки предвид колко странно звучи словосъчетанието "Български спортнен автомобил от висок клас" За добро или лошо, съм достатъчно "луд" да вярвам в постигането на тази цел, защото иначе не би ми останало нищо друго, освен предварително да махна небрежно с ръка и да се отчайвам, че е 100% невъзможна. Дотогава, обаче, явно ще трябва да минем през предварителният етап на продажба на масови самоделки на ниски цени, за да се заработят нужните средства за "баш сериозната работа"
                Формотворец на коли

                Коментар


                • #23
                  До: Родни проекти за Автомобили.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  .... Като ти се явят странни проблеми с окачването и вибрации дето не трябва да ги има ама ги има - с кой ще ги обсъдиш ? При кого ще отидеш за съвет ?...
                  Има и специалисти по вибро-диагностика в България ...
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Родни проекти за Автомобили.

                    Това може само да ме радва. Остава намирането на специалисти по всичко останало, и предположението че ще са по-евтини от тези в чужбина.

                    Така ще може да се направи въпросният достатъчно хубав и по-евтин автомобил. До тогава - с насмешка ще закопаваме съществуващи модели като цитираният по-горе френски (реализиран) проект, който за сметка на съмнителният си дизайн беше една от най-легендарните бегачки във френската автомобилна история, и западна едва след като главният му конструктор Ерик Де Поу загина при катастрофа в края на 90те.

                    А за специфичните автостъкла при малки автомобилни серии - без да съм специалист, навлизаме в сферата на съвсем ненаучната фантастика.

                    "Български спортен автомобил от висок клас" не звучи въобще фантастично. "Повече от един" обаче си клони към фантастиката.
                    Последно редактирано от Goblin; 10-05-09, 23:43.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      До: Родни проекти за Автомобили.

                      Никой не закопава чужди проекти, просто изложих най-основните причини, поради които Хомел е бил погрешно замислен още като идея. А оттам - и не е имал качествата, с които да бъде над (или поне равностоен на) конкуренцията.

                      За поръчковите стъкла в дребни серии - нещо не схванах идеята на "ненаучната фантастика", но е нещо напълно осъществимо в България (а при нужда, може и да се поръча от чужде$транна фирма). Предното стъкло на старозагорската x-car е правено в софийската фирма "Български автостъкла": http://www.autoglass-bg.com/
                      За страничните е нужно закалено стъкло, но там май правят само слоесто (laminated), макар че доста автопроизводители вече предлагат серийно колите си и със странични слоести стъкла.

                      Преди няколко години в САЩ имаше и доста шумен съдебен процес срещу Форд, затова, че само 1 година няколкостотин човека са загинали при произшествия, при които пътниците са били премазани от всъдеходите си, излитайли през счупените странични прозорци от закалено стъкло. Имаше и препоръка към произдодителите, да предлагат всъдеходите си със слоести странични стъкла, за да се избегнат подобни трагични инциденти. Форд губи делото, защото защитната им теза за вграждането на закалени стъкла е "лесното излизане от колата при случай на потъване в океана", а регистрираните случаи с подобен завършек са едва няколко, за сметка на стотици други смъртни случаи на магистралата.
                      При портните коли е малко по-различно, защото рискът от претъркулване е почти никакъв (200-215 см широчина с/у 105-115 см височина), а в повечето модели вратите са вдигащи, което при по-силен сблъсък може да заклини вратата и тя да не може да се отвори лесно, каквото е предимството на обикновените врати, отварящи се настрани. Друг проблем в този случай е и теглото на вдигащите врати, защото един ранен човек много по-трудно може да се справи с отварянето и нагоре, особено, ако газовият амортисьор, който трябва да я повдига, се е изкривил или откачил по време на сблъсъка.
                      Друг проблем на вдигащите врати - при "казане" с кабината надолу, те са практически неотваряеми, защото опират в земята. Така че за този тип врати се прилагат панти, които дават възможност и за странично отваряне на вдигащите се врати. Системата е доста елементарна и представлява съвместяване на двата типа панти в една метална рама зад предните колела, макар че така прибавя 30-ина кг към теглото на колата (което всъщност се оказва полезно тегло за леката предница, защото двигателят е отзад).

                      За бройката произведени "скъпи български коли" няма страшно - уникалността им допълнително покачва стойността, което е важно за колекционерите, желаещи да притежават непритежавани (или в ограничен тираж) от други хора бижута на 4 колела.
                      Формотворец на коли

                      Коментар


                      • #26
                        До: Родни проекти за Автомобили.

                        Първоначално публикуван от SOR4 Преглед на мнение
                        Благодаря ти за подкрепата, колега! Вярвам, че мнението ти вчера може би е било продиктувано от това, че повечето подобни проекти на сериозни екипи по Света не са имали кой знае какъв успех, а в същото време, не звучи много вероятно в нашите географски ширини да успеем в такова начинание, но при много по-плачевни условия и със сиромашки средства. А и отделно думите ми (дори аз, четейки ги като страничен наблюдател, го признавам) звучат на границата между лудостта и фантастиката, имайки предвид колко странно звучи словосъчетанието "Български спортнен автомобил от висок клас" За добро или лошо, съм достатъчно "луд" да вярвам в постигането на тази цел, защото иначе не би ми останало нищо друго, освен предварително да махна небрежно с ръка и да се отчайвам, че е 100% невъзможна. Дотогава, обаче, явно ще трябва да минем през предварителният етап на продажба на масови самоделки на ниски цени, за да се заработят нужните средства за "баш сериозната работа"
                        Без ни най-малко шега , аз подкрепям всеки който има идея и вярва в нея. Дори да е невъзможна или трудна за осъществяване в БГ - самото мислене да се създаде нещо хубаво и ново е похвално .
                        Дерзай и вярвай в успеха ! Това е необходимо условие за постигането на твоята идея.
                        Дано утре да се кефим , че сме обсъждали новия спортен автомобил още в зародиш !
                        Успех и ни дръж в течение на нещата ! Показвай ни , чат-пат снимки !
                        Макар и да не се познаваме - аз вярвам , че има хора със знания и идеи , с вяра за постигането им - и ти дано да си от тях ! Успех !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Родни проекти за Автомобили.

                          Няма да е лъжа, ако кажа, че до известна степен развитието на даден проект зависи и от моралната подкрепа от страна на другите хора.Най-малкото, вдъхва допълнителна увереност в проекта и чувството, че той е в правилна посока. Разбира се, ценя много и критиките, защото те също ми действат "надъхващо".

                          Дай Боже да дойде това време, снимки на колата определено ще публикувам още от началото на работния процес. Винаги ми е било интересно да проследявам направата на нечий проект "от-до"

                          Тези дни си построих работна маса от метални профили, използвайки обикновено електродъгово заваряване, и сега за пореден път се уверявам, че заварките с аргон са на светлинни години напред - чисти, здрави, изключително красиви, без пръски по тръбите...
                          Формотворец на коли

                          Коментар


                          • #28
                            До: Родни проекти за Автомобили.

                            Първоначално публикуван от SOR4 Преглед на мнение
                            Няма да е лъжа, ако кажа, че до известна степен развитието на даден проект зависи и от моралната подкрепа от страна на другите хора.Най-малкото, вдъхва допълнителна увереност в проекта и чувството, че той е в правилна посока. Разбира се, ценя много и критиките, защото те също ми действат "надъхващо".
                            Колега,отдавна те чета,но умишлено не пиша в темите ти.Главно за да не те откажа...За моралната подкрепа...хм...тук определено е мястото където ще я получиш.По един или по друг начин.Според мен критиката за даден детайл и/или начин на производство също е подкрепа.И желание за помощ.Значи,ако съм те разбрал правилно до тук,ти имаш желанието да построиш малък спортен модерен автомобил.Серийно!На който си започнал проектирането на купето преди 5 години...С две думи,и да го беше завършил(теоретично) миналата година,вече ще е започнал да остарява...Значи от тук нататък говорим само за прототип.Или мислим 5 години напред.Предлагам първото.Прототип.Какво ще представлява?Колата не е само купе.Особено спортната.Двигател,трансмисия,ходова част,окачване?Давай...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #29
                              До: Родни проекти за Автомобили.

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Колега,отдавна те чета,но умишлено не пиша в темите ти.Главно за да не те откажа...За моралната подкрепа...хм...тук определено е мястото където ще я получиш.По един или по друг начин.Според мен критиката за даден детайл и/или начин на производство също е подкрепа.И желание за помощ.Значи,ако съм те разбрал правилно до тук,ти имаш желанието да построиш малък спортен модерен автомобил.Серийно!На който си започнал проектирането на купето преди 5 години...С две думи,и да го беше завършил(теоретично) миналата година,вече ще е започнал да остарява...Значи от тук нататък говорим само за прототип.Или мислим 5 години напред.Предлагам първото.Прототип.Какво ще представлява?Колата не е само купе.Особено спортната.Двигател,трансмисия,ходова част,окачване?Давай...
                              Прави си, че критиката е другото лице на развитието, и именно затова толкова я зачитам, вместо да се дразня от нея! А и щом досега не съм мислил за отказване (тази си мечта преследвам от 13-годишен)...

                              За оформлението не се притеснявам, че ще е демоде по времето, когато колата вече е готова за сглобяване. Имам хиляди скици, рисувани още преди 10-15 години, така че откъм идеи не се оплаквам. И винаги се старая да измислям нещо нестандартно и различно от вече съществуващите коли, без да се влияя от периодично сменящите се през няколко години "моди" в автоиндустрията. Неща, като "морално остаряла външност" и прочее, са вън от речника ми
                              Формотворец на коли

                              Коментар


                              • #30
                                До: Родни проекти за Автомобили.

                                Извинявам се,градски,но след прочитането на 2-те теми така и не разбрах какво правиш,и по-точно какво се опитваш да направиш .Според мен без цялостна концепция от мечтата до реализацията на пазара си е драскане на прототипи в ученическите тетрадки..
                                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X