Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авто радио BERLIN

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Авто радио BERLIN

    Че аз от де да знам за кво са ми? Питах - няма. Питах другаде - и там няма. Питах пак - пак няма. И въпросът стана принципен.
    А като имам, някой ще попита Бе има ли?, и аз веднага ще кажа Що се бъзикаш бе, как да няма!? Ние какви прибори имаме, ехеее ...

    Коментар


    • #17
      До: Авто радио BERLIN

      На мойта ВОЛГА М21 радиото си е оригиналното лампово,но незнам защо хваща само 1-2 станци,а и някак си по слабо свири от преди.На времето хващаше много станци,но сега явно са променени честотите и затова скалата му е празна.

      Коментар


      • #18
        До: Авто радио BERLIN

        Погледни си честотния диапазон в който хваща самото лампово радио. Не знам дали твоето може да лови в УКВ диапазона но колкото съм запознат със стари руски приемници те май ловят в диапазон 65-75 Mhz като по принцип съвременните радиостанции са в диапазона 88-108 Mhz а по принцип на ДВ (дълги вълни) и СВ (средни вълни) обхватите не са се изменили с десетки години. Но по принцип електронните лампи с течение на времето на експлоатация имат свойството да се влошават техните характеристики макар и нагледно да работят като често намалява и тяхното усилване което може и да е причина също да чуваш само една две радиостнации които имат по-силен сигнал.

        Коментар


        • #19
          До: Авто радио BERLIN

          Отпред на радиото има по две копчета за ДВ,едно за СВ и пак две за УКВ.Това което хваща е на СВ,едното радио е Румънско,другото е Христо Ботев.

          Коментар


          • #20
            До: Авто радио BERLIN

            Първоначално публикуван от stanimir.k1973 Преглед на мнение
            Отпред на радиото има по две копчета за ДВ,едно за СВ и пак две за УКВ.Това което хваща е на СВ,едното радио е Румънско,другото е Христо Ботев.
            Всяко от тези копчета "помни" по една станция. Имат "механична памет".
            Настройваш си станцията по нормалния начин, след което изтегляш към теб съответното копче от съответния обхват, натискаш го обратно навътре и станцията е запаметена.
            А честотния диапазон може относително лесно да се пренастрои на 88-108 Mhz.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              До: Авто радио BERLIN

              Точно така ,като изтеглиш копчето и станцията е запаметена.Атова с настроика на честотата,аз няма да маго да го направя,а и досега във Враца и ргиона не открих човек които да му се занимава с такова радио.Ходих при няколко стари маистори от едно време,но всичките казват че тези радиа са много сложни и не им се занимава.

              Коментар


              • #22
                До: Авто радио BERLIN

                На тази страничка тук намерих нещо интересно относно една модификация на радиото на Волгата с по съвременно като се използва оригиналното радио за основа. Нека ако може колегата Scrapheap да сподели ако знае как става номера с препряването на честотния диапазон че ми стана интересно. Ето и малко инфо и още малко и тук относно дадения радиоприемник но не знам дали е идентичен с твоя модел Волга но надали ще има някакви съществени разлики. Eто и самата схема и описание на радиоприемника. Гледам по принцип има и модификация на този примник който да работи в диапазона 88-108 Mhz и модела е A-18E, а диапазона 65,8-73 Mhz е А18 така че може да се направи някаква модификация по схемата от А-18Е ако твоя модел е друг.
                Последно редактирано от icpart; 08-05-09, 13:28.

                Коментар


                • #23
                  До: Авто радио BERLIN

                  То пък голямата модификация. Да се врътнат 2-3 феритни сърцевини

                  Коментар


                  • #24
                    До: Авто радио BERLIN

                    BlauuuPUNKT
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Авто радио BERLIN

                      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                      Да това е добра идея,ще почакаме,но аз не се съмнявам ,че ако е в тебе и ти би го предоставил на колега.

                      А интересно би било с какви радиоапарати са се комплектовали Варшавата и Волгата.Току виж и някой друг колега,се усети че притежава такива.
                      Волгата м21 и Победата м20 са комплектовани с различни радиоапарати - при м20 е а8, при м21 - а18. На Варшавите, като полски аналог на Победите, населението масово е монтирало а8, защото полското возило щатно няма радио.

                      Преди около 2 години, колегата Митко - davc ми подари доста запазен победовски радиоприемник а8, за което много му благодаря. Оказа се, че с малки разлики с а8 са оборудвали и Москвичите 407.
                      Снабдих се с 3 комплекта нови лампи за него срещу сравнителна ниска цена.
                      Преобразувателят е вибрационен тип.

                      Ето го и него. Скоро ще копирам всички пластмаси от таблото на колата от смола и ще го оборудвам с нови бутони, по модел на оригиналните.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от м20_маниак; 08-05-09, 21:50.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #26
                        Снимки на Car Audio Berlin

                        Ето и няколко снимки на Car Audio Berlin:
                        Това е транзисторно радио.Пише че се захранва от 6-->12волта.Снимките не станаха много хубави,съжалявам.
                        Там от долната страна където е издуто се намират крайните транзистори.От вида на руските П214,но не са руски.Отворите са за охлаждане.На черната табелка пише производителя VEF, разбира се.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от ognqn; 09-05-09, 21:05. Причина: Пояснение
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Авто радио BERLIN

                          Радиото е сравнително запазено. Дано се намери някой Вартбургаджия да го оползотвори.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X