Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъбове на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хъбове на УАЗ

    Купих нови чугунени хъбове на уазика че бях с алуминиеви и се изпочупиха и двата.При монтажа на единия/на левия/започна да си се включва произволно слизам изключвам го с клещи че на ръка е почти невъзможно потегляш напред един метър и пак включва. За разлика от него десния включва и изключва перфектно и то само с ръка без намесата на клещите махах ги разглеждах ги еднакви са и двата. Моля за помощ някой око се е сблъсквал с такъв проблем да сподели. С блокажи съм и на двата моста просто добре че сработи с малка скорост иначе щях да се пребия.Ще съм благодарен на всички които пишат.Предварително благодаря

  • #2
    До: проблем с хъбове на уаз

    Първоначално публикуван от icenceto2005 Преглед на мнение
    Купих нови чугунени хъбове на уазика че бях с алуминиеви и се изпочупиха и двата.При монтажа на единия/на левия/започна да си се включва произволно слизам изключвам го с клещи че на ръка е почти невъзможно потегляш напред един метър и пак включва. За разлика от него десния включва и изключва перфектно и то само с ръка без намесата на клещите махах ги разглеждах ги еднакви са и двата. Моля за помощ някой око се е сблъсквал с такъв проблем да сподели. С блокажи съм и на двата моста просто добре че сработи с малка скорост иначе щях да се пребия.Ще съм благодарен на всички които пишат.Предварително благодаря
    Изрежи и подложи гарнитура на проблебния хъб. Може да се наложи и две. Успех
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #3
      До: проблем с хъбове на уаз

      Това не се сетих направо ги лепих със силикон без да подлагам

      Коментар


      • #4
        До: проблем с хъбове на уаз

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        Изрежи и подложи гарнитура на проблебния хъб. Може да се наложи и две. Успех
        Точно колега. Може и една по дебела гарнитура.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с хъбове на УАЗ

          Да ,трябва да подложиш гарнитура, иначе полуоската опира челно и вкл. хъба
          sigpic УАЗ-452

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с хъбове на УАЗ

            Благодаря колеги .Успех желая във всичко.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с хъбове на УАЗ

              Първоначално публикуван от icenceto2005 Преглед на мнение
              Благодаря колеги .Успех желая във всичко.
              още един проблем който ми мина през главата преди да монтирате хъбовете проверете дали гайката която държи външния превключвател е добре стегната че аз на чисто нов хъб останах без превключвател паднал беше по пътя Успех

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с хъбове на УАЗ

                нови ядове онзи ден заорах в една гадна кал и се наложи да върна назад да ама не назад предния мост изобщо не върти нито лявото нито дясното колело стоят си хъбовете на 4х4 само прещракват и нищо а напред въртят няма проблем егати и работата аман от тия хъбове ще си слагам военните таралежки че ми писна вече напред въртят на зад не искат и не са се самоизключили само щракат ако някой може да обясни нещо аз вдигам ръце вече от тези хъбове сто лева дадох за тоя де духа не знам вече ще ги махам ако някой може да даде акъл аджеба що така става

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с хъбове на УАЗ

                  Първоначално публикуван от icenceto2005 Преглед на мнение
                  нови ядове онзи ден заорах в една гадна кал и се наложи да върна назад да ама не назад предния мост изобщо не върти нито лявото нито дясното колело стоят си хъбовете на 4х4 само прещракват и нищо а напред въртят няма проблем егати и работата аман от тия хъбове ще си слагам военните таралежки че ми писна вече напред въртят на зад не искат и не са се самоизключили само щракат ако някой може да обясни нещо аз вдигам ръце вече от тези хъбове сто лева дадох за тоя де духа не знам вече ще ги махам ако някой може да даде акъл аджеба що така става
                  Нали не си ги напълнил с грес преди да ги сложиш.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с хъбове на УАЗ

                    Те таралежките за това са мислени ,да не създават проблеми.Новите хъбове особенно алуминиевите си е чист проблем.За нищо на света не бих ги сложил ако карам в гората.При една разходка из маркановите дерета на един колега от София ,при преминаването през едни скали автоматичния хъб се изкуба от шпилките като преди това се спука на две.Мойте са от таралежките и само капачките се сплескаха.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с хъбове на УАЗ

                      и аз бях решил да слагам ръчни хъбове но тази тема ме разколеба и няма да взимам
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с хъбове на УАЗ

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        Нали не си ги напълнил с грес преди да ги сложиш.
                        грес колкото имаше втях е влязла от към лагерите на главината аз при монтажа не съм слагал никъде грам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с хъбове на УАЗ

                          Първоначално публикуван от icenceto2005 Преглед на мнение
                          грес колкото имаше втях е влязла от към лагерите на главината аз при монтажа не съм слагал никъде грам.
                          Измий ги от греста и пробвай дано се оправят
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с хъбове на УАЗ

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Те таралежките за това са мислени ,да не създават проблеми.Новите хъбове особенно алуминиевите си е чист проблем.За нищо на света не бих ги сложил ако карам в гората.При една разходка из маркановите дерета на един колега от София ,при преминаването през едни скали автоматичния хъб се изкуба от шпилките като преди това се спука на две.Мойте са от таралежките и само капачките се сплескаха.
                            така съгласен съм напълно с теб но по чудо някакво четири години карам на дясното колело алуминиев хъб който се счупи наскоро бях доста доволен от негои да се счупи вината е моя просто винтчетата които крепят превключватела се бяха разхлабили и изяли резбите си и не можеше да се стегнат с отверката вече не съм му подлагал никакви гарнитури просто го намазах със силикон и го стегнах на главината до онзи ден никакви ядове с него ако го бях проверявал/виждах че избива по малко грес между гарнитурата/може би още щеше да си е наред.успех

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с хъбове на УАЗ

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              Измий ги от греста и пробвай дано се оправят
                              благодаря за съвета ще ги умия в бензин и ще пиша за резултата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X