Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпроси за Лада Нива

    Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
    Е след като уточнихме,че предния диференцял се върти на опаки на задния това означава ,че въпреки хипоидната му предавка той посока няма и ако има странен вой то той не е от това,че диференцяла се върти на обратно както Ясен каза ако диференцял вие то не е от посоката на въртене и от натоварване а от това ,че просто си е пътник.
    Нали така колега САЛАМАНСКИ май диференцяла няма посока или поне няма този на нивата така ,че това дето вие си е баш кучето и вие на нормална правозъба предавка за задна скорост както на всички автомобили както вият всички правозъби скоростни кутйи на състезателните автомобили.
    Хм... Аз пък винаги съм си мислел,че хипоидните предавки в диференциалите имат посока на въртене. Но сега от вътре ме човърка друг въпрос: дали разположението пиньон-корона и посоката на наклона на зъбите им са еднакви за предния и задния диференцеал. Ще се поразровя из дебелите книги. А за посоката вие сте прави там наистина се върти наобратно.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Въпроси за Лада Нива

      пиньона, короната и касетата на предния и задния диф са еднакви. И да, някои диференциали имат посока. Тези конкретно нямат, но са доста неефективни, когато прехвърлят мощност от короната към пиньона - независимо от посоката на въртене.

      Коментар


      • #33
        До: Въпроси за Лада Нива

        Първоначално публикуван от salmanski Преглед на мнение
        Хм... Аз пък винаги съм си мислел,че хипоидните предавки в диференциалите имат посока на въртене. Но сега от вътре ме човърка друг въпрос: дали разположението пиньон-корона и посоката на наклона на зъбите им са еднакви за предния и задния диференцеал. Ще се поразровя из дебелите книги. А за посоката вие сте прави там наистина се върти наобратно.
        100% гаранция ,че двата диференцяла са абслютно еднакви и са взаимно заменяеми ако не вярваш ела да ти ги разменя.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #34
          До: Въпроси за Лада Нива

          Е това наистина не го знаех. Благодаря за информацията.Поздрави.

          Коментар


          • #35
            До: Въпроси за Лада Нива

            Да така е-действително са еднакви.

            Коментар


            • #36
              До: Въпроси за Лада Нива

              Преди месец, като сменях задния диф, направих ревизия на всички семеринги на разд. кутия и дифовете, та се наложи да сменя няколко от тях, на магазина ми продадоха такива с нарисувана СТРЕЛКА в-у тях, за сега нямам проблеми , но , аз ги доправям, като развъртам пружинката на семеринга, скъсявам я с около 5-6 мм. и пак я завъртам, така стяга повече и по-плътно.

              Коментар


              • #37
                До: Въпроси за Лада Нива

                С което скъсяваш и неговия живот. Пружинките на семерингите, фабрично не са ,,натегнати" ей-така, на око или усет. Но, щом ти харесва....

                Коментар


                • #38
                  До: Въпроси за Лада Нива

                  А така да ви питам и аз диференциалите на Нивата какъв луфт имат и изобщо здрав диференциал има ли луфт. При неме предния като хвана кардана и го завъртя се върти поне 1 см. а задния около 5 мм. Предполагам и от тама вие така след ревизиране на кутиите май това виене ще идва от дифовете. Дали са заминали зъвчатките или се е разместила втулката дето стяга лагерите на пиньона. За сега нямам време да ги отварям поне до есента затова питам да ме насочите.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпроси за Лада Нива

                    Диференциалите здравословни луфтове си имат, не знам колко трябва да са точно. Това, което си видял, го има и на моите, не вият и пътуват така от много време.

                    Виенето на диф е много характерно - чува се при отнемане на газ, а при ускоряване го няма.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпроси за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                      А така да ви питам и аз диференциалите на Нивата какъв луфт имат и изобщо здрав диференциал има ли луфт. При неме предния като хвана кардана и го завъртя се върти поне 1 см. а задния около 5 мм. Предполагам и от тама вие така след ревизиране на кутиите май това виене ще идва от дифовете. Дали са заминали зъвчатките или се е разместила втулката дето стяга лагерите на пиньона. За сега нямам време да ги отварям поне до есента затова питам да ме насочите.

                      Хлабината между зъбите на водещото и водимото зъбни колела трябва да е в границите 0,08-0,13 мм. Проверява се с индикатор при поклащане на зъбното колело, без предварителен натяг на лагерите.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпроси за Лада Нива

                        Смисъл при блокирана касета пиньона трябва да се мърда в тази граница до 0.13ммм. Ако сам разбрал добре, защото аз като легна под Нивата и мръдна кардана се врътва поне 1 см. А виенето го има изразено при подаване да газ и при отнета газ пак го има, но слабо има го, и при движение по инерция ама още по слабо. Дали има нещо общо и гумите с това, че те са доста твърди и стари вече?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпроси за Лада Нива

                          Специално за луфтовете и при мене предния е със значително по голям луфт от задния.По принцип луфта на напълно изправен и почти неексплоатиран,т.е. нов диф е около 3-4мм,гледано по фланеца.Но за съжаление при Нива тези стойности бързо се увеличават.И след това започваме да се чудим защо понякога бързо заминават каретата на карданите и защо при пътуване,въпреки плавното боравене със съединителя се усеща неприятно блъскане и прилашкване.Най-неприятното обаче е,че когато дифа е с прекалено голям луфт частите му изпитват ударно натоварване и има вероятност точно в най-тежък момент да останеш в калта на един работещ диф.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпроси за Лада Нива

                            Замерването е най-точно при разглобен диференциал, защото всички луфтове се натрупват и до кардана вече е в повече "+".

                            Ето една схемичка на контактните петна в зацепването на зъбните колела:
                            І - страна на преден ход;
                            ІІ - страна на заден ход;
                            "а" и "в" неправилен контакт в зацепването /голяма хлабина/;
                            "с" и "d" неправилен контакт в зацепването /малка хлабина/;
                            "е" правилен контакт в зацепването.
                            Прикачени файлове
                            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпроси за Лада Нива

                              Да действително "е" е правилното зацепване.При всички останали случаи имаме повишен шум от двойката пиньон-корона.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпроси за Лада Нива

                                При неправилна работа на короната и пиньона се получават тези неща. Тези не са от НИВА, но поразиите са подобни и много неприятни.
                                Прикачени файлове
                                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X