Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Работа с Garmin 60 CSx

    От доста време се каня да пусна тази тема, все не ми остава време.
    От няколко месеца имам Гармин ЦСх. Когато го купих Сабин ми каза прочети инструкцията за употреба и ако имаш въпроси питай. Е, от тогава до сега много от въпросите са решени, но все още има много неща които не съм разбрал.
    Ще ми се тази тема да стане образувателна за всички които имат такива приемници и имат проблеми с работата им. Така че колеги, Ви моля всеки който има въпрос да го зададе конкретно и този който смята че може да ому отговори, също да отговори конкретно. Нека да не "разводняваме" темата

    Първият ми въпрос е:
    С какво мога да отворя файлове формат: .gpx? С MapSource не става.

    Оперативната ми памет е пълна и като записвам нови тракове и се опитам да ги сваля от приемника с MapSource не се виждат. Защо?

    Защо картата на MapSource-а не изглежда така както е на приемника и как да я направя да изклежда така?

  • #2
    Re: Работа с Garmin CSx

    Първоначално публикуван от Десислав
    Първият ми въпрос е:
    С какво мога да отворя файлове формат: .gpx. С MapSource не става.
    Как да не става?!? Отваря си ги най-спокойно. Може би не са ти асоцциирани към Мапсорс и не ти се отварят с двойно цъкане.
    В такъв случай - десен бутон и избираш "Open" или "Open with ...", след което избираш: "Select the program from a list"
    Като ти отвори списък с инсталираните програми - избери Мапсорс, а най-отдолу маркирай: "Always use the selected program ..."

    И си готов. Можеш също така да отваряш gpx като от Мапсорс избереш File -> Open а от полето "Files of type" избереш "GPS exchange format".

    Първоначално публикуван от Десислав
    Оперативната ми памет е пълна и като записвам нови тракове и се опитам да ги сваля от приемника с MapSource не се виждат. Защо?
    Какво става като му дадеш да прехвърли данни от ГПС-а в Мапсорс?
    Извинявай за въпроса, ама сигурен ли си, че в лявата част на екрана си избрал "Tracks", а не си примерно на "Maps", "Waypoints" или "Routes"?

    Първоначално публикуван от Десислав
    Защо картата на MapSource-а не изглежда така както е на приемника и как да я направя да изклежда така?
    Ами разликата май е само в цвета на фона. В ГПС-а е кафяв, а в Мапсорс е бял. Не видях да има опция за такава промяна в Мапсорс.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Явно има нещо кардинално сбъркано при мен или пък съм много тъп и не се сещам какво да направя.

      Отваря си ги най-спокойно. Може би не са ти асоцциирани към Мапсорс и не ти се отварят с двойно цъкане.
      В такъв случай - десен бутон и избираш "Open" или "Open with ...", след което избираш: "Select the program from a list"
      Като ти отвори списък с инсталираните програми - избери Мапсорс, а най-отдолу маркирай: "Always use the selected program ..."

      И си готов. Можеш също така да отваряш gpx като от Мапсорс избереш File -> Open а от полето "Files of type" избереш "GPS exchange format".
      Да V93 всичко това го правя и пак не става

      Какво става като му дадеш да прехвърли данни от ГПС-а в Мапсорс?
      Извинявай за въпроса, ама сигурен ли си, че в лявата част на екрана си избрал "Tracks", а не си примерно на "Maps", "Waypoints" или "Routes"?
      Колкото до прехвърлянето на данните, прехвърлям всичко. Всички чавки са цъкнати.
      На приемника има черни пътища, на компа няма. Не знам вече какво става.

      А как мога да махна изолинийте, Тундрите, горите и разни други подобни излищни за мен неща

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Десислав
        Да V93 всичко това го правя и пак не става
        Не би трябвало да не става.
        А да не би да си с някоя стара версия на Мапсорс? Макар че би трябвало да много стара за да не го чете ...
        Най-новата е 6.11.3. Ако си с по-стара, що не я обновиш за всеки случай - от менюто Help -> Check for software update

        Първоначално публикуван от Десислав
        Колкото до прехвърлянето на данните, прехвърлям всичко. Всички чавки са цъкнати.
        На приемника има черни пътища, на компа няма. Не знам вече какво става.
        А как мога да махна изолинийте, Тундрите, горите и разни други подобни излищни за мен неща
        А ти да не би да си с различни карти на ГПС-а и на компа?!? Примерно на приемника да си с офроуд картата на Събин, а на компа да си с безплатната Топомапс? Щом говориш за "тундри", значи там ти е втората карта.
        Превключи на офроуд картата:


        За траковете: Не ти ли ги показва като в Мапсорс цъкнеш десен бутон върху трака (в списъка на траковете) и избереш "Show selected track on map"

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Отностно проблема с детайла на МапСорс-а. Пробвай да натиснеш CTRL+G да видиш дали ще се появи детаила?

          Тези GPX фаилове свалил ли си ги от ГПС-а на хард диска или се опитваш да ги отвориш директно от ГПС-а?

          Коментар


          • #6
            А аз искм да питам мога ( и как) да кача повече от една карта на ГПС-то
            Nissan Patrol Y61

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Novice
              А аз искм да питам мога ( и как) да кача повече от една карта на ГПС-то
              Може. В Мапсорс си отваряш табчето "Maps". Горе от полето си селектираш картата, която искаш да качиш на ГПС-а. Намаляваш й мащаба за по-удобно, цъкаш на бутона "Map tool" и с мишока очертаваш цялата карта, която трябва да се маркира в розово. Името на картата се появява в списъка под табчето Maps.
              (Ако картата се състои от отделни части, в списъка ще ти се появи не 1 име на картата, а цял поменик със съставните им части).

              Процедурата се повтаря за всяка карта, която искаш да добавиш.
              Правиш си естествено сметка картите да се поберат в свободната памет.

              Като приключиш - пращаш картите на ГПС-а.

              Контролираш коя карта да се показва в ГПС-а: Setup -> Map, избираш бутончето с ( i ) - в поленцето отдолу са ти имената на картите, като срещу всяко има квадратче с чавка. Ако не искаш да се показва някоя - махаш чавката в поленцето Show.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                [quote="V93"]
                Първоначално публикуван от Novice
                избираш бутончето с ( i ) - в поленцето отдолу са ти имената на картите, като срещу всяко има квадратче с чавка. Ако не искаш да се показва някоя - махаш чавката в поленцето Show.
                Това вече е в зависимост от Гармин модела който се ползва. Горното е вярно за новите модели ползващи менюто подобно на 60-тките и "x" сериите на Етрексите.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от sabin
                  Това вече е в зависимост от Гармин модела който се ползва. Горното е вярно за новите модели ползващи менюто подобно на 60-тките и "x" сериите на Етрексите.
                  Прав си. Ама нали колегата отвори тази тема специално за GSx.
                  Затова не уточних за кой модел се отнася.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Да бе забравих че темата е за 60C(S)x.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от V93
                      Първоначално публикуван от sabin
                      Това вече е в зависимост от Гармин модела който се ползва. Горното е вярно за новите модели ползващи менюто подобно на 60-тките и "x" сериите на Етрексите.
                      Прав си. Ама нали колегата отвори тази тема специално за GSx.
                      Затова не уточних за кой модел се отнася.

                      Точно за този модел става дума.
                      Nissan Patrol Y61

                      Коментар


                      • #12
                        Сега пък и друг проблем се появи . Деинсталирах си MapSource-а и си годръпнах от сайта на Гармин и сега това което съм свалил не може да се инсталира.

                        това някаква нова версия ли е, че моя не изглждаше така. Тия бутони най в ляво за редакция ги нямах аз.
                        Деиствително в списъка на картите имаше само Топо Мапс, Trip and Waypoint Manager v2 и No Map. Такава БГ ОФФ..... няма, а като чета от ГПС-а всички чавки са чафнати и би трябвало да имам картата на Събин. Последно ми я качва на похода до морето.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Десислав
                          Сега пък и друг проблем се появи . Деинсталирах си MapSource-а и си годръпнах от сайта на Гармин и сега това което съм свалил не може да се инсталира.
                          това някаква нова версия ли е, че моя не изглждаше така. Тия бутони най в ляво за редакция ги нямах аз.
                          Деиствително в списъка на картите имаше само Топо Мапс, Trip and Waypoint Manager v2 и No Map. Такава БГ ОФФ..... няма, а като чета от ГПС-а всички чавки са чафнати и би трябвало да имам картата на Събин. Последно ми я качва на похода до морето.
                          И аз установих, че не става да се дръпне картата от ГПС-а на компа. Ще трябва да помолиш Събин за линк към картата, да си свалиш файла при тебе и да го инсталираш. След това картата вече ще ти се покаже в Мапсорс.

                          А иначе картинката е от последната налична версия на Мапсорс..
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            Десо, значи това като си цъкнал "Map" чавката във всъщност не дърпа самата карта от ГПС-а а дърпа списък с качените карти на ГПС-а и го слага в табчето Maps в MapSource(супер безмислена и объркваща функция!), но ако в ГПС има карти които ги нямаш инсталирани на MapSource(както си ти) би трябвало да ти дава грешка от рода че нямаш инсталиран продукта BGOFFRoadMap ....

                            Коментар


                            • #15
                              А от къде да си дръпна последната версия на Мапсорс която да се инсталира без проблем. Изтеглих някъде от сайта на Гармин - MapSource_6113.exe, но нещо не иска да се инсталира.
                              Как да си кача картата на компа в крайна сметка

                              Врътнал съм две-три тракчета и не мога да ги редактирам за да ти ги пратя Събине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X