Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работа с Garmin 60 CSx

    Изтегляш си файла от страницата и го отваряш с Мапсорс , след това качваш в директорията на устройството като предварително си изключил трак лога , че иначе ще ти тегли една права черта от края на каченият трак до мястото къде си или където последно с изключил GPS-а .
    Прикачени файлове
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • От: Работа с Garmin 60 CSx

      Малко инфо, надявам се че ще е полезно, защото никъде не успях да намеря инфо за това в БГ сайтове.
      Проблемът беше че Garmin 60csx не открива сателитите. Втора ръка е, внесен от чужбина. Стоеше с часове на терасата и нямаше резултат - изписва постоянно locating satellites или acquiring satellites.
      Обнових софтуера до версия 4.0 но не помогна. Посочих в World map къде се намира устройството в момента, с цел по-лесно да се позицонира, но не стана.
      Решението се оказа - инсталиране на чипсет от тук
      Откри сателитите за по-малко от минута!
      На знам реално какъв е бил проблема, но това е решението, Garmin 60csx откри сателитите и сега всичко е ок.

      Коментар


      • От: Работа с Garmin 60 CSx

        От няколко дни се боря с моя 60csx.
        Преди време ми трябваше minisd карта и я извадих , форматирах , ползвах за други цели.
        Свърших си работата, форматирах я във FAT формат и я забих в уреда.
        Като пусна уреда на USB режим (с настройка гармин) Mapsource го открива като E:
        Избирам картите които искам да ползвам и ги изпращам към уреда.
        Рестартирам и .... нищо. Показва, че на SD картата няма нищо, единствената карта е Americas Marine Point Basemap Jan 2001.
        Връзвам пак към USB режим и отварям E: през Windows и вътре има папка garmin и файл: gmapsupp.img

        Къде е подводния камък?
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • От: Работа с Garmin 60 CSx

          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
          От няколко дни се боря с моя 60csx.
          Преди време ми трябваше minisd карта и я извадих , форматирах , ползвах за други цели.
          Свърших си работата, форматирах я във FAT формат и я забих в уреда.
          Като пусна уреда на USB режим (с настройка гармин) Mapsource го открива като E:
          Избирам картите които искам да ползвам и ги изпращам към уреда.
          Рестартирам и .... нищо. Показва, че на SD картата няма нищо, единствената карта е Americas Marine Point Basemap Jan 2001.
          Връзвам пак към USB режим и отварям E: през Windows и вътре има папка garmin и файл: gmapsupp.img

          Къде е подводния камък?
          Първото което се сещам дали си форматирал в правилния FAT , мисля че за 60-тката беше 16 и до 4ГБ . Другото което се сещам е картата да е с 16 битов уникод и уреда да не може да я "види" . Процесора на 60-ката е слабичък , така че пробвай да качиш картата не през уреда , а през слота за на лаптоп - Мапсорса ще го "види" като външен диск , хвърляш картата там и след това в уреда , само предварително изтрий всичко на миниСД картата . Пробвай така и пиши какво се е получило , мисля че няма да има проблеми
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Работа с Garmin 60 CSx

            Изчака ли да се копира изцяло картата на уреда? Че USB-то му е бавничко и това може да отнеме известно време. Ако файлът не се е копирал напълно картата е нормално да не може да тръгне.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Работа с Garmin 60 CSx

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              Първото което се сещам дали си форматирал в правилния FAT , мисля че за 60-тката беше 16 и до 4ГБ . Другото което се сещам е картата да е с 16 битов уникод и уреда да не може да я "види" . Процесора на 60-ката е слабичък , така че пробвай да качиш картата не през уреда , а през слота за на лаптоп - Мапсорса ще го "види" като външен диск , хвърляш картата там и след това в уреда , само предварително изтрий всичко на миниСД картата . Пробвай така и пиши какво се е получило , мисля че няма да има проблеми
              Пробвах чрез card reader (с който съм 100% сигурен, че съм прехвърлял карти от mapsource към същата карта за 60ката!), файла се прехвърля но моя уред не намира нищо.
              Преди имах някаква Basemap , на minisd-картата , вече я нямам. Да не е от нея ?
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • От: Работа с Garmin 60 CSx

                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                Пробвах чрез card reader (с който съм 100% сигурен, че съм прехвърлял карти от mapsource към същата карта за 60ката!), файла се прехвърля но моя уред не намира нищо.
                Преди имах някаква Basemap , на minisd-картата , вече я нямам. Да не е от нея ?
                Едва ли , 60-ката вижда само една карта на minisd-картата с име gmapsupp.img , във вътрешната памет на уреда няма как да влезеш . На страница "Map" пробва ли да видиш коя карта е чекната , на базовата карта ако няма друга карта качена ще има "чавки" . Другото което се сещам е че когато уреда остане само с базовата си карта си "мисли" че е в Америка ако не се е вързал със спътниците , намали мащаба и го остави да си намери спътници , да не се окаже че картата си е там но ти не я виждаш заради мащаба
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • От: Работа с Garmin 60 CSx

                  Както предложиха колегите по горе, картата ти вероятно е форматирана с файлова система която не се поддържа от уреда. Форматирай я отново с FAT и ще тръгне.

                  Коментар


                  • От: Работа с Garmin 60 CSx

                    Мъчих я с всички и не иска.
                    В крайна сметка сложих една друга карта (256мб) и всичко заспа.
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • От: Работа с Garmin 60 CSx

                      А има ли възможност да се сложи бг меню че приятелите ще ме намразят все да ги питам за настраойки Гармин 60сх.
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • От: Работа с Garmin 60 CSx

                        Има. Аз съм с този firmware. Тук във форума го бях намерил преди няколко години.
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • От: Работа с Garmin 60 CSx

                          Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                          А има ли възможност да се сложи бг меню че приятелите ще ме намразят все да ги питам за настраойки Гармин 60сх.
                          Ти не знаеш кого да питаш и да ти го направи ли?
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X