Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31


    а пък ТУКА
    ще пиеш от извора.

    Коментар


    • #32
      а предпоследната точка е това, което не трябва да правиш. както ти е казал Събин!!!
      само за пример:
      трак от около 9000 точки, като го сейвнах просто от любопитство стана на ок. 500 точки.
      изключително полезна опция

      Коментар


      • #33
        Е това е нещо друго Ще попрочета още малко и ако пак имам грижи ще продължа да пиша.

        Създадох тая тема щото си мислех че не само на мен не са ми ясни напълно нещата, но явно съм в заблуда. Само аз питам .

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от Десислав
          Създадох тая тема щото си мислех че не само на мен не са ми ясни напълно нещата, но явно съм в заблуда. Само аз питам .
          Питай си най-спокойно и недей да се кОсиш. Първо, много е възможно все още малко хора да имат точно този модел и второ, може да има и други, дето да не им ясно, ама да не смеят да се издадат
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            Re: Работа с Garmin CSx

            Първоначално публикуван от Десислав
            ....С какво мога да отворя файлове формат: .gpx? С MapSource не става....
            Здрасти Десо ! Не съм прочел цялата тема и дано не повтарям някой от колегите . Този ти проблем се дължи на старата версия мапсорс , която си си купил заедно с апарата!Итегли си някоя по-нова :http://www.garmin.com/support/mappingsw.jsp и си готов.
            Чао!
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от denislav
              а предпоследната точка е това, което не трябва да правиш. както ти е казал Събин!!!
              само за пример:
              трак от около 9000 точки, като го сейвнах просто от любопитство стана на ок. 500 точки.
              изключително полезна опция
              Бил казал че опцията не е много за предпочитане ако ще пращате трак на Събин за картата. 60ЦСХ има ограничение от 500 точки, ГарминКю 1500. Така че един дълъг трак ..примерно Бургас-София ще надмине доста 1500 да не говорим 500 точки ... Сейввайки Актив лога като даден трак той си разпъва точките (апроксимира ако не греша термина) от където съответно идва вече и неточност в трака. Така че по добре си ползвайте АктивЛог-а
              Поздрави.

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от hgeorgiev
                Първоначално публикуван от denislav
                а предпоследната точка е това, което не трябва да правиш. както ти е казал Събин!!!
                само за пример:
                трак от около 9000 точки, като го сейвнах просто от любопитство стана на ок. 500 точки.
                изключително полезна опция
                Бил казал че опцията не е много за предпочитане ако ще пращате трак на Събин за картата. 60ЦСХ има ограничение от 500 точки, ГарминКю 1500. Така че един дълъг трак ..примерно Бургас-София ще надмине доста 1500 да не говорим 500 точки ... Сейввайки Актив лога като даден трак той си разпъва точките (апроксимира ако не греша термина) от където съответно идва вече и неточност в трака. Така че по добре си ползвайте АктивЛог-а
                Поздрави.

                е анджък де.
                аз к'во съм казал
                и не смесвай WAYPOINTS - 1000 бр. с TRACK POINTS - 10 000 бр.

                Коментар


                • #38
                  Здравейте,
                  няколко дена бях много зает и не можех дори да чета във форума камоли да пиша.
                  Изтрих си едни тракове които Съби ми беше качвал /за състезанието Бъзлуджа-Емине/ и работите си доидоха на място. Сега всичко което съм записал като следа се прочете от Мапсорса. Редактирах ги но как да запиша по кое тракче какво моше да мине За да може Събин и тези които ще ползват картата за в бъдеще да знаят.

                  Коментар


                  • #39
                    абе тая работа май Събин си я прави.
                    аз лично като му пращам тракове ги кръщавам с някакви номера и в отделен .txt файл се опитвам да опиша с няколко думи к'во представлява всеки отделен маршрут, пък той да се оправя с категоризацията

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от denislav
                      и в отделен .txt файл се опитвам да опиша с няколко думи к'во представлява всеки отделен маршрут
                      Аналогичен случай у наше село
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        Поизбистриха ми се нешата около Мапсорс-а и сега ми трябва малко помощ за настройката на ГПС-а



                        Тия чафки нещо не са много добре обяснени в инструкцията. Първо ги няма в превод кое какво е и второ не разбрах като я сложиш избягва ли този тип път или те кара по него

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от Десислав
                          Тия чафки нещо не са много добре обяснени в инструкцията. Първо ги няма в превод кое какво е и второ не разбрах като я сложиш избягва ли този тип път или те кара по него
                          Ако ме питаш мене - разкарай всички чавки. С тях се задава какво да се ИЗБЯГВА при рутиране. Само че по някой път се получават интересни номера, та можеш да се сбъркаш да се чудиш що така ти прави маршрута.
                          Например преди някое време си блъсках главата що не ще да ми направи маршрут минаващ от Костенец към Сестримо без преди това да мине през Белово. Най-накрая стоплих, че ми е селектирана опцията да избягва завои на 180 градуса (U-Turns), а разклонът след Костенец към Сестримо е такъв, че софуерът го приема за обратен завой. Поради което ме прекарваше през Белово, там завърташе обратно (явно вече от немай къде) и после си правеше завоя към Сестримо ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            добре бе, а има ли чалъм да си изрисувам един рут в мапсорса и като го кача в GPS-а да накарам проклетото нещо просто да го показва на дисплея без да прекалкулира като шантаво и без постоянно да ми сменя мащаби и други "улесняващи" ме дейности. на Legend-а просто си качвах рута, гледах си го на картата и си карах по него - nice & easy.
                            откакто съм с 60 Сх се опитвам да го накарам да прави същото ама ЙОК
                            аз ли съм малоумен или машинката е прекалено умна и такива прости неща са и под достоинството

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от denislav
                              добре бе, а има ли чалъм да си изрисувам един рут в мапсорса и като го кача в GPS-а да накарам проклетото нещо просто да го показва на дисплея без да прекалкулира като шантаво
                              Off-route recalculation: OFF (това във Follow Road Options)
                              Също така можеш да му изключиш предупреждението за следващ завой (Next turn pop-up: OFF)

                              А пробвал ли си като селектираш маршрута вместо "Navigate" да му дадеш "Map"?

                              П.П. Това последното май не става. Сега пробвах и ми показва маршрута не по пътищата, а по права линия между точките.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                (U-Turns) - разбрах че означава завой на 180 градуса, а другите работи

                                Забравих да ви кажа че искам основно да ме рутира по черни пътища. Но трябва да избягва пътища по които не мога да мина с АТВ-то, например пътища с много тясни места, които са определени за мотоциклети. Тва има връзка с таблицата на Събин, ама и там нещо не ми станаха яно нещата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X