Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

    Еее аз мислех, че ти си собственика бе приятел :О... Ама какво пък понякога не само карането е голямо удоволствие, а и това ти сам да направиш нещо стойностно.
    Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
    MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

    Коментар


    • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

      Първоначално публикуван от ZETROS Преглед на мнение
      Еее аз мислех, че ти си собственика...
      А сега, кажи и че си прочел темата...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

        Е добре можe да съм попрескочил малко... Хваща ме нервата да чета така по 5832587923 страници
        Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
        MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

        Коментар


        • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

          Е ама пък снимковия материал си го проследил поне.

          Коментар


          • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

            Да, снимките ги преглеждам като качваш.
            Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
            MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

            Коментар


            • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

              Аз само да попитам кой умник си е дал колата на този "МАЙСТОР" да му я прави??? Разбирам че човека е гледал по you-tube разни клипчета ама той си няма никаква представа от това с което се занимава! Мисля че всеки който е наясно с работата вижда за каква глупост става дума! Да не говорим че съм запознат с някой от изпълненията му! Хора пазете се от такива заради подобни майстори хората ги е страх да стъпят в сервиз! Нищо лично бЪгмиен ама ти си много ненаясно и ако имах време да се занимавам да лепна на една публична дискусия във форма ще станеш за смях! Просто хвани се нещо друго да правиш....

              Коментар


              • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                Първоначално публикуван от Чикиджи Пенчо Преглед на мнение
                Аз само да попитам кой умник си е дал колата на този "МАЙСТОР" да му я прави??? Разбирам че човека е гледал по you-tube разни клипчета ама той си няма никаква представа от това с което се занимава! Мисля че всеки който е наясно с работата вижда за каква глупост става дума! Да не говорим че съм запознат с някой от изпълненията му! Хора пазете се от такива заради подобни майстори хората ги е страх да стъпят в сервиз! Нищо лично бЪгмиен ама ти си много ненаясно и ако имах време да се занимавам да лепна на една публична дискусия във форма ще станеш за смях! Просто хвани се нещо друго да правиш....
                Как ги обичам такива като теб, още не са се регистрирали и първо мнение да оплюят някой.Като имаш някакви претенции, показваш някой твой проект и тогава ще си ги мерите"
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                  Първоначално публикуван от Чикиджи Пенчо Преглед на мнение
                  Аз само да попитам кой умник си е дал колата на този "МАЙСТОР" да му я прави??? Разбирам че човека е гледал по you-tube разни клипчета ама той си няма никаква представа от това с което се занимава! Мисля че всеки който е наясно с работата вижда за каква глупост става дума! Да не говорим че съм запознат с някой от изпълненията му! Хора пазете се от такива заради подобни майстори хората ги е страх да стъпят в сервиз! Нищо лично бЪгмиен ама ти си много ненаясно и ако имах време да се занимавам да лепна на една публична дискусия във форма ще станеш за смях! Просто хвани се нещо друго да правиш....
                  Брях,много си сърдит на колегата ,то няма лошо-сигурно имаш причина,но чак да се регистрираш във форума та да го споделиш...
                  То,няма безгрешни хора,но пък и на теб не ти прави чест-първото ти мнение да е нападка към някого.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                    Или най добре, ни покажи нещо което си сътворил с двете си ръчички,защото засега виждаме само няколко кухи изречения.

                    оп, извинявам се колегата по горе вече го е предложил

                    Коментар


                    • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                      Абе, що се занимавате с него?! Не съществува и толкова!
                      Вижте му и ника!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                        Първоначално публикуван от Чикиджи Пенчо Преглед на мнение
                        Аз само да попитам кой умник си е дал колата на този "МАЙСТОР" да му я прави??? Разбирам че човека е гледал по you-tube разни клипчета ама той си няма никаква представа от това с което се занимава! Мисля че всеки който е наясно с работата вижда за каква глупост става дума! Да не говорим че съм запознат с някой от изпълненията му! Хора пазете се от такива заради подобни майстори хората ги е страх да стъпят в сервиз! Нищо лично бЪгмиен ама ти си много ненаясно и ако имах време да се занимавам да лепна на една публична дискусия във форма ще станеш за смях! Просто хвани се нещо друго да правиш....
                        Здрасти маняк, добре дошъл и тук, нещо с накърнено самочувствие ми се струваш, жалък си, но благодаря, че ми отделяш специално внимание, ще те имам в предвид...
                        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                        SXS-Restorations 0886513079
                        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                        Коментар


                        • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                          Привет на феновете на проекта, малко съм объркан от купищата снимки, но ще опитам да покажа следващите стъпки по реставрацията:

                          Това е вече "затвореният" детайл започнат в предишния пост:



                          Сещам се, че пробих и отвори за допълнително извеждане на влагата за по-добро проветрение, служещи и за сервизни, където накрая ще се инжектира препарат за кухини, който да пази допълнително. С тези интервенции мисля, вече, че няма да се задържа влага и да се получават
                          ръ жди там, въпреки, че вероятно проблема се е получил, когато там е калайдисвано и вътрешната част е била обгорена...

                          Работата продължава в горната част на
                          под-калника, където, по дяволите, не остана много...



                          Междувременно налагам пробно останалите
                          ламаринки и калникът:





                          и забелязвам конструктивния дефект, който предизвиква корозията на всички, такива коли и мисля за това, там е най-слабото им място. Дефекта е, че между
                          под-калника и калника в задната част се монтира ламаринен капак с гумено уплътнение, а в предната част само гумено уплътнение. Монтирайки предпазната ламарина и уплътненията (нови високо-качество) забелязвам невъзможността им да уплътнят и от там калта, лугата и т.н. се задържат в кухина между въпросната ламаринка и предната колонка, отделно пълнят колонката от един отвор за вентилация, събраната там кал не може да се отмие или измие с вода и само си се трупа, предизвиквайки корозия. Друг проблем е самото проветрение на колонката, което започва от горната част на под-калника, по точно от специални канали на панела на който се монтира макферсона и завършва над оная ламаринка с гуменото уплътнение и от там пак влизат боклуци. Решаваме, че тая ламаринка няма да я има там и проветрението ще се изведе вътре в купето, макар и да има риск да духа вътре през колонката...

                          Понеже малко късно влязох в час, сега при монтиран панел се налага да формовам
                          яйцевиден отвор за проветрението с неголеми размери и на неудобно място, налага се да си изработя някой инструменти с подръчни средства, както и изработването на пневматично чукче, щото останах без ръце от чукане на ръка. Тва долу в ляво е отворът:


                          Гордея се с него, щото стана по-добре и по-бързо, отколкото предполагах, а и си е на правилното място...

                          И прикапвам само другите
                          детайлчета за водачи преди да заваря панелчето от началото на поста:



                          Оригинално -
                          триъгълният панел, горе в дясно има отвор за проветрение, през който се оказва, че влизат влага и боклуци в колонката и ще го оставя без отвор.
                          Най-накрая заварявам
                          ламаринката с която започна поста, правя я с по-голяма елипса за да получа по-голяма кухина вътре за да мога в последствие да я поцинковам, грундирам и т.н. и я заварявам челно, така, надявам се решавам всичките и проблеми и повече няма да изгнива...







                          Подготвил съм и капаче за отгоре, но ще заваря отвътре в по късен етап.



                          Подготвям за монтаж и другият панел, който ще се заварява пак в по-късен етап:



                          Да не забравя, че при подобни интервенции всичко, което може да се измести, къде от отслабване на конструкцията, къде от "дърпане" от заварки, трябва да бъде предварително здраво укрепено.



                          До скоро...
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                            Много добре става!Поздравления за положения труд.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                              Поздравления, освен за положения труд и за желанието да споделиш с нас реставрацията на красивото купе. Оценявам високо времето и желанието да заснемеш и отразиш във форума всяка стъпка по реставрацията. Keep up the good job!!!

                              Коментар


                              • От: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                                Евала за проекта! Поздрави за труда, постоянството и майсторлъка. Ето малко снимки за вдъхновение
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5949268529_1cac5d8e33_o.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5291640
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5949825698_196276163b_o.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5291641
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5949268843_0a58763cdd_o.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5291642
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5949825534_02b845ec6d_o.jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5291643
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5949825830_71387b5b0a_o.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5291644
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5949825606_32f0d86dc9_o.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5291645
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5949826012_27e23d78e1_o.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5291646
                                Y61

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X