Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

    Първоначално публикуван от SimeonStanchev Преглед на мнение
    Ейй , и мойте врати така да виснат !
    Ще,само търпение и постоянство трябва.Възстоновяването на такава кола е бавничка работа.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #17
      До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

      Първоначално публикуван от SimeonStanchev Преглед на мнение
      Колата е на една крачка от теб в гаража на Чаков !
      Аз идвах да те питам за едно от поршетата преди година някъде, успех с Импалата и догодина заедно по съборите !
      Имаш ли песъкоструй ?
      Абе нямям. Моя майстор ги кара нещата някъде, ама сега ще поразровя. Дай мейл или скайп да ти пратя файла. Ооо тенкю! Ама като гледам то Поршето май по-първо ще стане, или може би Триумфа... Сега на Спасов ден ще съм на линия, ама с големия параход, та там ще се видим живот и здраве...

      Коментар


      • #18
        До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

        Колега,ако не си намерил песъкоструй,мога да ти услужа с един-стига да имаш якичък компресор .В тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34371 има по-подробна информация.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #19
          До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

          UPDATE
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

            поздравления колега следя темата с интерес и гледам минал си вече на по едро габаритните части нина времето на гумените маи това е добре има напредък

            Коментар


            • #21
              До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

              Лелелелелеле какво БМВ ще стане само

              Коментар


              • #22
                До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                колега,фен съм и собственик на трибуквената марка.поздравление за идята ти да върнеш към живота тоя звяр.пари и железни нерви ти пожелавам,и да го снимаш завършен
                HUSGVARNA 630 SMR
                PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                Коментар


                • #23
                  До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                  UPDATE , за информация лагерите и семерингите са стандарт , не римонтни , даже циментацията не беше паднала на заводските лагери , сегментите имаха следи от износване но нищо фрапантно !
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                    Приемете и моите поздравления. Успех и приятни изживявания!

                    Коментар


                    • #25
                      До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                      направо не знам какво да ти кажа като знам че и мен ме чака същото с една 21ца
                      Успешно завършване на е9ката и я чакаме да й се радваме по улиците
                      Here is a test to find
                      Whether your mission on earth is finished;
                      If you are alive, it isn't.

                      Коментар


                      • #26
                        До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                        докъде стигна с реставрацията,колега.все още очакваме снимки.
                        HUSGVARNA 630 SMR
                        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                        Коментар


                        • #27
                          До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                          Поздравления за това с което си се захванал,очаквам скоро да изглежда така .
                          Прикачени файлове
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #28
                            До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                            Привет на всички и честита Нова Година, по стечения на обстоятелсвата, благодарение на offroad форума и благодарение на някой от "offroad - приятелите" ми (които ме усведомиха за проекта), за добро или зло (ще питаме накрая собственика), колата бе поверена на "SXS - restorations"... Продължавам хубавата тема и си надявам в нея да станем свидетели на една добра реставрация и да се учим и забавляваме от и с проекта "BMW E9 3.0 CSA 1972 Simeon".
                            Автомобилът пристигна с платформа на колега от форума влачена от Симеон, за което благодаря много, защото на мен докарването с посещения на родата и приятелите по софето щеше да ми коства поне седмица...
                            Та така, някой от снимките от процеса на реставрация ще качвам тук: http://s769.photobucket.com/albums/x...E9%20CSA%2072/ , а ето какво представлява колата пристигайки в базата:








                            Следва доразглобяване на колата включващо: предния и задния капак, вратите, предното и задното окачване и тапицирията на тавана:




                            междувременно заваряваме една разпорка на гредите, за да са фиксирани и да няма изненади в по късен итап, като заварката се прави с минимален провар за да не прегаряме метала и лесно да възтановим без поражения или с минимални следи по метала...


                            и се започва грубото сваляне на покритията по колата преди бластирането или, така наречиният пясъкоструй, задачата е да се свали всичко, което е меко, защото пясъка отскача от него и бави и ускъпява и без това скъпия и трудоемък процес бластиране, още повече, че решихме да използваме за абразив сравнително ситен кварцов пясък 0,6 - 0,7мм., който освен, че не криви ламарината, почиства дълбоко и не набраздява(изтънява) ламарината, както по едрия кварц или, така наречената шлака.
                            Свалянето на покритията от вътрешната част на купето, представляващи предимно битумно покритие или смола с дебилена до 10мм. някакво битумно шагре 1-3мм. , полиуретанов уплътнител по ъглите и лепило за гума нанасяно като крадено(и то да беше само то, така...), а и силикон за лепене на стъкло или нещо такова(термоустойчиво и негоримо), ползвано за маскиране на недовършени детайли от предишна реставрация или просто не са знаели за полиуретановия уплътнител и добре, че повечето върху ръждиво е слагано, че иначе няма сваляне ...
                            За дебелата смола и шагре на сравнително равните места на помощ ми се притече пневматичния секач, на чиито накрайник имаше заварен и заточен специално за целта парче от нож на механична ножовка и купчината стържещи инструменти работещи с ръчно задвижване и заедно успяхме да отделим над 15кг. матрял (толкова измерих в чувала с боклук от там), а имаше и липсващи части от изолациите...




                            Стига за днеска, следва продължение...
                            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                            SXS-Restorations 0886513079
                            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                            Коментар


                            • #29
                              До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                              Следва изчистването на пода, което се оказа още по-голямо предизвикателство от вътрешната част на купето. Шагрето или каквото имаше бе по цялото дъно, полувината преден кош, долната и вътрешната част на предницата и вътрешната част на панелите зад вратите: бяло, бежово, меко, шуплесто, черното от снимките на дъното си бе стандартно шагре слагано при предишна неуспешна реставрация и не го смятам въобще, докато заводското: на маста 1-2мм., на места 5, но най вече 3мм., се заяждаше до последно...




                              Изглеждаше че чистенето на панела за резервната гума е най-трудно, докато не дойде ред на подкалника, понеже проекта вече изостана прекалено се наложи да се опита и със смивка за сваляне на бои и лакове, която не я препоръчвам при реставраций, защото остатъци от нея могат да предизвикат трайна ръжда..., на дори и тя бе безполезна при дъвката, защото размекваше само микрони... и се продължи на ръка с пот на чело...



                              Обръщаме обратно и готово - лесна работа...


                              Следва свалянето на предните калници - понеже са заварени и едва ли не панелите на цялата кола се напасват по тях предишните реставратори не са посмели да ги свалят, поради което - полужението е закъсало съвсем, тука обаче първо режем после 2 дни мислим, обаче за разнообразие тоя път пускаме разпорки за да фиксираме купето и панелите които няма да сваляме - поне засега...



                              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                              SXS-Restorations 0886513079
                              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                              Коментар


                              • #30
                                До: BMW E9 3.0 CSA , 1972 реставрация

                                Тръпки ме побиват, като гледам снимките. Но знам - точно този е начинът за качествено възстановяване на една каросерия.
                                Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X