Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

    Първоначално публикуван от aneta vasileva Преглед на мнение
    Моля да ми помогнете. Изгубих си телефона LG GM 360. Помогнете ми!
    Жалба в полицията. С някакъв документ, че ти си собственика на телефона, също оригинална опаковка и т.н. От там редовно правят справки с мобилните оператори и може да се засече с чия сим карта е говорено от твоя телефон.
    Моят така ми го намериха, т.е. разбраха от кой се ползва, но не ми го върнаха, защото както казаха "трудно се доказвало". Какво се доказвало трудно не разбрах и не се занимавах, вече си бях взел по-хубав телефон. Така че или трябва да имаш чичо милиционер в системата, или да си известна личност, или да се разправяш, за да се свърши някаква работа.
    Успех!

    Коментар


    • #77
      От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

      Не искам това да прозвучи като реклама, но слагайте в смартфоните си Kaspersky Mobile Security за Android, където има вградена опция Антикражба. Наистина работи и наистина помага.

      Коментар


      • #78
        От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        слагайте в смартфоните си Kaspersky Mobile Security за Android
        Това е по-лошо и от кражба. Телефонът ти пак се ползва от други, ама ти имаш грижата да го зареждаш и да плащаш сметката.

        Коментар


        • #79
          От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

          Самсунг си имат безплатна услуга за тая работа. С дистанционно заключване, позвъняване и т.н и т.н
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • #80
            От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

            Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
            Самсунг си имат безплатна услуга за тая работа. С дистанционно заключване, позвъняване и т.н и т.н
            Бихте ли казали как се казва тя?
            First Man, then Machine!
            Lada Niva
            Honda XR 400

            Коментар


            • #81
              От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

              Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
              Бихте ли казали как се казва тя?
              www.samsungdive.com/
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #82
                От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ако не ти се обадят от него, го отпиши.
                Нямам представа какво представлява този телефон и колко е хубав (и скъп), че го търси чак в офроуд сом, но си прав. Полицията разполага с достатъчно средства да го намери (смяната на ИМЕИ-то при последните телефони не е толкова лесна, трябва много да се знае) но няма време да се занимава стова. Има по-важни задачи - да подслушва бизнеса и политиците и да се опитва да вади дивиденти от това.
                Според лицензните условия получателят на лиценза е длъжен да има "досие" на сим картата (ИМСИ = имеи +номер на карта, но не телефонен и още номера и тнт) където поне 6 месеца да се пазят номерата, които са я търсили и номерата, които е търсила. Пази се информация и за базовите клетки, в чийто обхват е била, с времето и интензитета на излъчването на апарата. На тази база се прави профил на картата (абоната) и може да се прогнозират предварително някои действия на приносителя на картата. Всичко това операторът е длъжен да върши и да предоставя резултатите на "съответните органи" при "съответното поискване". Предполагам, че (като се има предвид колко поевтиняха паметите) се пази и запис на всички разговори. Това ми е информацията от преди 12-13 г. когато темата ми беше много интересна. Днес сигурно нещата са много напреднали но принципно нещо ново едва ли има. Във всеки случаи поевтиняват средствата с които можеш да направиш разговора си неразчитаем. Поевтиняват и средствата за "частно" проследяване на гсм апарати. Този "бус" дето ни го приказваха за подслушването още преди 15 г. оборудването му струваше 5 -6 х. долара и беше предназначен за "частни купувачи". Не ми е ясно защо му е на МВР-то такъв като може да ползва ресурса на самия оператор. Или пък са ми много смешни криминалните сериали дето "не им стигнало времето" да локализират съответния ГСМ. Информацията за базовата клетка, през която се осъществява повикване се предава заедно с много други данни още преди търсения телефон да звънне. Няма нищо по-лесно от доказването в съда, че си говорил по гсм-а докато си карал кола но е по-скъпо от акта който ще ти напишат.

                Но, независимо от технологичния напредък, умните и знащи хора, които могат ефективно да го ползват стават все по-малко и поради това (а и защото ние сме си същите и след незнам колко години "демокрация") този телефон с голяма степен на вероятност ще бъде намерен на куково лято.


                Докъде напредна демокрацията - носим си сами проследяващите и подслушващи устройства и даже си плащаме за това.

                Аз си врнах един Сименс 45 преди 10-тина години, забравен в автобуса, но позвъних веднага и се оказа че го е прибрал шофьора на автолуса. Каза, че ще го върне като отида в депото. Там ми поиска 10 лв и по-добре да му ги бях дал, щото бирите за черпене (помирителни, след викове, заплашвания, разправии и тнт) ми излязоха повече.
                Последно редактирано от bogilloff; 27-05-13, 19:09. Причина: ПП
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #83
                  От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                  По принцип всеки мобилен оператор може да намери изгубеният телефон. Особено ако е в гаранция.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                    Къде я метнах тая тема,че се запалих.
                    Какво е сега положението с Тея програми и нови телефони. Има ли вече подслушване на разговори,проследяване и тн.
                    Бях срещал из нета някаква програма,която се инсталира на гсма и хем се слуша през микрофона му в реално време,хем може през камерата да се гледа,ама забравих как се казва

                    Коментар


                    • #85
                      От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                      Това законно ли е?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #86
                        От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Това законно ли е?
                        Зависи.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Зависи.
                          Зависи,от какво следиш ли?
                          На камиона имам GPS,но ако на жената сложа?
                          Кое е законно?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #88
                            От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                            Ако камионът е твой, ама го кара някой друг - трябва да му го пише в договора, иначе е проблем.

                            За жената имаш проблем ДАЖЕ и без истанбулската конвенция.

                            Истинският мъж дава на жената кредитна карта със смс-известяване и през 1-2 часа получава надеждни сведения къде е тя. Може и по-начесто.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                              На жената само пари в брой,никакви карти!
                              И въобще не ме интересува,къде ги дава.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #90
                                От: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                                При тебе така, при мене така, ама пък хора всякакви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X