Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

    Първоначално публикуван от Nuclear Преглед на мнение
    Е значи това което си мислех няма да мога да го направя. Жалко
    Идеята ми беше да мога да следя един телефон каде се намира по всяко едно време и си помислих че има такива тъй наречените hack tools устройства тип gps ще свършат работа, ама явно на този етап си е някаква фантазиика.
    Хрумна ми и друго нещо дали и то ще е неусъществимо?
    Възможно ли е подслушване или следене на GSM разговори. Нешо от рода примерно подслушвания(следения) телефон да праща скрит sms на втори(моя) телефон с съдържание номера с който е имало разговор следения телефон?
    И двете неща за които говориш са възможни !
    Влез в Англииските саитове - там продават програми с които правиш проследяване на телефона ( с лаптоп ).Намираш телефона с точност до 10 м - това в Англия .
    Не само това - ако телефонът е активен в момента - можеш чрез него да слушаш разговорите в стаята , без собственика на телефона да знае това . Само с програмата на твоя лаптоп......
    И програмите не са секретни ...... в Англия !
    Не знам в България как са нещата ........ но ......не забравяй , че нашите хакери открехват Умните западняци на ..... източване на кредитни карти и други такива гимнастики .....
    Тези които ги хванат ..... им предлагат Супер платена работа .......
    Таланти !

    http://www.spycatcheronline.co.uk/spy-phones-c-52.html kato na4alo

    temata e bezkraina........http://www.gsmspy.com/

    http://3d2f.com/tags/spy/gsm/ - това е което търсиш , точка 2.
    Последно редактирано от bgbul; 13-06-09, 22:52.

    Коментар


    • #17
      До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

      http://mapnav.spb.ru/site/ Има и орция проследяване и става за всякакви телефони поддържащи ява!(с вграден или външен гпс приемник)
      Другото решение е да си купиш гпс трейсър и на определени интервали да получаваш смс с координатите. ( това устроиство не проследява телефона но можеш да го поствиш в колата , в дамската чанта или на каишката на домашният любимец)
      Не на последно място има много програми под symbian и windows mobile които вършат тази работа но не ги препоръчвам защото черпят много gprs Трафик и ще ти излезе солено.
      Ако телефонът ти има инсталиран някакъв gps софтуеар и има вграден gps ,можеш да записваш тракове и да ги проверяваш тайно в къщи.(разбира се преди това трябва да миниманизираш активираната програма за да не те хванат че си пипал телефона)
      А ако много бързаш и изкаш резултатите веднага ето заповядай http://www.tracemyman.com/
      само отмяташ страната и пишеш телефонния номер и готово!!!

      Коментар


      • #18
        До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

        milstan, 2 дни поне ще изкарва
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #19
          До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
          ... 2 дни поне ще изкарва
          Добри, я кажи кой е тзи телефон, дето ще издържи 48 часа с включен GPS. Дори т.н. "логери" не издържат по толкова...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            ...ако телефонът е активен в момента - можеш чрез него да слушаш разговорите в стаята , без собственика на телефона да знае това.
            Ей това, който ми го покаже (без да ми пипа телефона) получава от мен каса бира. От други хора - и повече. В която и да е страна.

            Коментар


            • #21
              До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

              Възможни са два варианта -телефон с операционна система и телефон без операционна система !

              При мобилните телефони без операционна система съществуващите възможности за локализация са базиране основно вурху изтичане на информация от обслужващият оператор.

              При мобилните телефони с операционна система има повече възможности .Задължително е да има GPS -интегриран или външен макар че не виждам как работата с външен GPS може да бъде дискретна .
              Останалото е софтуер- има много възможности!

              Относно времето за работа между две зареждания-има много фактори които оказват влияние ,но и най-добрите съвременни устройства с приемливи размери на практика трудно достигат 36 часа!

              За подслушването - много стар номер при който телефона се поставя в ТИХ РЕЖИМ, активира се функцията АВТОМАТИЧЕН ОТГОВОР и апарат се "лъже" че в режим Handsfree.Следва набиране и...

              Дълбоко вярвам че друга възможност при телефон без операционна система не може да има!

              Уви , изводът който се налага е че при телефоните с операционни системи можем да очкаваме и повече проблеми-вируси , допълнителни програми които правят разни работи...

              Напоследък много потребители на GSM с опер.системa получват големи месечни сметки за които претендират че са погрешни.След уточнения често се оказва че имат инсталиран софтуер който прави автоматичен update или нещо друго (полезно или вредно) генериращо скъп трафик !
              Последно редактирано от Красимир Найденов; 16-06-09, 11:27. Причина: корекции и допълнения!
              0+,Bombardier DS650,Discovery II.

              Коментар


              • #22
                До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Добри, я кажи кой е тзи телефон, дето ще издържи 48 часа с включен GPS. Дори т.н. "логери" не издържат по толкова...
                Искаш ли такъв ? 200 лв
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #23
                  До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ей това, който ми го покаже (без да ми пипа телефона) получава от мен каса бира. От други хора - и повече. В която и да е страна.
                  За жалост ....... може ! В Англия със сигурност ! С по-новите модели ...
                  В България - ... не се знае ..... А бе .... не е наша работа !

                  За проба .... и да е интересно :
                  Дали е възможно чрез твоя телефон да набираш през друг номер , без собственикът му да знае за това ?
                  Само си стоите в едно заведение например ..... в България ....

                  Коментар


                  • #24
                    До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    За проба .... и да е интересно :
                    Дали е възможно чрез твоя телефон да набираш през друг номер , без собственикът му да знае за това ?
                    Само си стоите в едно заведение например ..... в България ....
                    за съжаление, да.
                    Не през всички телефони, разбира се. Елементарно е, всеки ще се досети как.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                      пробвай с

                      Google maps

                      Коментар


                      • #26
                        До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        за съжаление, да.
                        Не през всички телефони, разбира се. Елементарно е, всеки ще се досети как.
                        Според мен няма шанс някой да звънне от моя телефон,без аз да знам това.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                          Настрой си телефона да не иска парола през bluetooth и пак ще говорим. Но сложи вътре предплатена карта с малко пари, че да не те е яд.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                            Аз,като си настроя телефона да е без парола за връзка с блутуут значи,че вече съм позволил това да стане с мое знание.Тези програми с хакване вече са бита карта и не са толко добри,стават за малко модели телефони и т.н.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                              Здравейте!
                              Относно проследяването посредством GPS има начин. Конкретно за телефони със Симбиан или поддържащи Java има програми, които през определен интервал изпращат координатите получени от GPS-а или чрез SMS, или чрез e-mail, или ги качват на даден сървър в интернет. Отделно има програми, наподобяващи социалните мрежи, които показват къде точно се намират "приятелите" ти пак на същия принцип (координатите се качват на сървър в интернет). Има някои подробности, които би било хубаво да се знаят - батерията ще държи много по-малко заради постоянното (или по-скоро честото) ползване на GPS и изпращане на данни, ще се генерира доста трафик при всяко изпращане на координатите. Мисля, че съм срещал и програми, които изпращат данни за местоположжението на телефоните само при получаване на орпеделен SMS, така може да се види къде е телефона в точно определен момент, а GPS-а не се иззползва постоянно. Това са начините да се проследи телефон посредством GPS, но не забравяйте, че GPS сигнал почти никога няма в сгради, както и понякога около близо разположени и високи сгради.
                              Втори начин за проследяване на телефона препокрива първия в частта с предаването на данните. Разликата е, че не се изпращат координати, а номера на клетката към която е свързан телефона, както и номерата на клетките "съседни" на свързаната клетка (обикновенно клетки, които също покриват местоположението на телефона, но са по-отдалечени), както и силата на сигнала от всяка клетка. Ако се знае точното положение на поне 3 клетки и силата на сигнала може да се определи доста точно местоположението на телефона. (Понякога за точното определеняне са необходими повече клетки поради отраженията на сигнала от сгради, скали и др.). Този метод е ефективен в градовете, тъй като там има много клетки, които препокриват различни части от територията поради наличието на много абонати, иззвън градовете може да има една клетка, която да покрива терен с радиус няколко километра. Информацията за това към коя клетка е свързан телефона, както и за силата на сигнала може да се види чрез програми (Symbian и Java), както и чрез сервизните менюта на някои телефони (например Alcatel OT311, който е доста старичък имаше меню, в което се влиза с набирането на 000000*). Не се сещам да съм попадал на прогама, която да изпраща данните за клетките чрез SMS или да ги качва на сървър, но предполагам има. Относно точното разположение на клетките - всяка клетка има GPS, така мобилните оператори могат да ррешават къде трябва да се сложи нова клетка, как да се насочи, къде има пикови натоварвания и т.н.. Данните от тези вградени GPS-и не знам как могат да се извлекат и да се видят на телефона, но е факт, че могат - A-GPS (assisted GPS), вграден в телефоните на Nokia използва данните от тези GPS-и вградени в клетките за да намери ориентировъчни близки координати, както и списък със сателитите, които се виждат. На този принцип мобилните оператори могат да определеят, с точност до няколко метра в градски условия, местоположението на даден телефон.
                              Също така има програми, които позволяват да се направи нещо като позиционираща система, на баззата на това към коя клетка се е свързал апарата. Пример: Когато телефона е на дадено място 99% е сигурно, че всеки път когато е там ще се връзва на една и съща клетка (99% защото клетката може се повреди, да се махне, да се сложи нова, да се претовари т.н.). На всяко място (например вкъщи, в работата, в магазина) може да се ззадава име и така има приблизителен ориентир (сравнително точен в градската част, понякога до 10-20 метра). Вярно, че изисква време да се ззапише коя клетка на кое място отговаря, но ако човекк го интересува само дадено място не е такъв голям проблем. Също така вярно, че не е толкова точен метод, но върши работа в сгради.

                              За да е възможно всичко това е ззадължително телефона да има покритие на мрежата (може и в роуминг) за да може да изпрати данните, а за случаите в които се иззполва GPS е нужно телефона да се намира на открито.

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Възможно ли е проследяване на GSM чрез GPS устройство?

                                Колега , относно A-GPS много си се объркал и от там всичките ти разсъждения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X