Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да изгоня паяците от дадено помещение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да изгоня паяците от дадено помещение?

    Подобно на темата с мравките, аз имам подобен проблем с паяците. И сега се налага да имам помещение, в което да не припарват. Принципно нямам нищо против паяците, за тях също се говори, че са на късмет, та неща да ги изтребвам. Помещението ще се изчисити основно, но се притеснявам да не се завърнат... Не мога да пръскам с химикали и пестициди, трябва ми еко решение...

  • #2
    До: Kak изгоня паяците от дадено помещение?

    Еко решението е да ги хващаш един по един и да ги отнасяш навън.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      До: Kak изгоня паяците от дадено помещение?

      Не неее... Не съм го написал ясно сякаш. Искам да ги изгоня след каго съм ги изнесъл 1 по един . Демек във вече чисто помещение, да съм сигурен, че няма да влизат пак.

      Коментар


      • #4
        До: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

        Наистина не си си написал ясно въпроса.
        Еко решението на upi съвсем няма да ти свърши работа, защото гадините се връщат!
        Аз не ги понасям и затова се замислих над въпроса ти... Моето решение е веднъж седмично обиране с прахосмукачката на ъглите и ако някъде другаде е нужно. Правя сравнение с предишни жилища и този метод е близо 100% ефикасен.
        Може вече да си минал тези разсъждения, но ще опитам да обобщя:
        - еко "преместване" -не става, връщат се
        - унищожаващо преместване - идеално, но свързано с шум, електричество и въздушно течение в стаята
        - химикали - няма 100% гаранция, освен това е и отровно за хората
        - отблъскване чрез някакъв вид звукови или електромагнитни вълни - май няма такъв вариант
        - текущо унищожаване чрез насекомоядни растения или животни - ?
        - херметическо затваряне на помещението и вентилиране по изкуствен път - това може би е най-сигурният вариант, макар веднъж тези натрапници да ми бяха поврелили служебния климатик, настанявайки се вътре
        Добра темичка, но живеейки в отворена еко система, няма спасение! Налага се да съжителстваме всички видове заедно, като брънки от екологичната верига. Ако намериш решение, сподели го!
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #5
          До: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

          Да, ми то аз ги приемам нормално. Чудя се просто, кога ще се появят пак, след като боядисах и ги унищожих тотално уви. И дали има нещо, което да не обичат, като молците с ореховата шума...

          Коментар


          • #6
            До: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Подобно на темата с мравките, аз имам подобен проблем с паяците. И сега се налага да имам помещение, в което да не припарват. Принципно нямам нищо против паяците, за тях също се говори, че са на късмет, та неща да ги изтребвам. Помещението ще се изчисити основно, но се притеснявам да не се завърнат... Не мога да пръскам с химикали и пестициди, трябва ми еко решение...
            Има "еко решение" на проблемът ти...най обикновен деоздорант.Всеки ден по половин-един флакон...не се майтапя.Ако искаш мога да те свържа със специялист точно в тази област...Иначе имам и познат с фирма за изтребване на всякакъв вид вредители,но няма да е "еко"...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

              Идеята е да се ароматизират стените ли?

              Коментар


              • #8
                До: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Идеята е да се ароматизират стените ли?
                Горе-долу...Паяците мразят всякакви миризми.Ако намериш голям паяк и нямаш с какво да го напръскаш,пък те е страх да го смачкаш,или просто не искаш-един дезодорант върши перфектна работа.Пръскаш малко и после дълго време няма паяци в района...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                  Интересно.... А дали ароматните пръчици вършат същата работа? Тъкмо с гадините ще изгониш и злите енергии от помещението и ще го заредиш положително?
                  НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                  Omnia vincit amor !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                    Интересно.... А дали ароматните пръчици вършат същата работа? Тъкмо с гадините ще изгониш и злите енергии от помещението и ще го заредиш положително?
                    Не вършат! Нетърпимостта на паяците към дезедорантите е не миризмата , а по-скоро аерозолите и алкохола който съдържат. Това не означава, че ако се напиваме редовно няма да има паяци в помещението.
                    Истината е че редовното почистване на прах, паяжини и редовно проветряване не им понася. Притока на чист въздух също не им е любим.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                      В Мосьо Бриколаж се продават електромагнитни или ултразвукови уреди на прилична цена.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                        Първоначално публикуван от academil Преглед на мнение
                        В Мосьо Бриколаж се продават електромагнитни или ултразвукови уреди на прилична цена.
                        Не е доказано, но почти е сигурно, че освен за паяците са неблагоприятни и за хората.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                          Със сигурност е така, но при 2 мобилни телефона, 2 микровълнови печки, 2 йонизатора, фотоапарати със светкавици, дросели на луминисцентнното осветление и пр. електроника, едва ли неблагоприятното въздействие се увеличава съществено... Мен например много повече ме тревожи фактът, че няма кисело мляко с българските бактерии, няма българско сирене, няма и български кашкавал - всичко това , което се продава като храна е чиста химия, хиляди пъти по вредна...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                            Не ги гонИ, носят щастие, говоря сериозно .
                            А, ако паяк те полази - много пари ще изкараш.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да изгоня паяците от дадено помещение?

                              Да ползвам темата . Помещението е гараж който се намира на края на града и гадините преобладават .
                              За сега се справям с тях чрез редовно чистене на паяжините и пръскане със спрейове ( Райд и др.подобни ) . Аз обаче търся не Еко решение и търся съвет за ефективен препарат който по-дълго време да ги държи надалеч. Обмислям използването на препарат подобен на едно временния Регент , имам опит с такъв срещу хлебарки и бях много доволен.
                              Та съвети са добре дошли....
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X