Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво служи Интеркулер-а :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За какво служи Интеркулер-а

    Топлообмен със изгорелите газове практически няма, всичко е от сгъстяването (и малко от триенето на въздуха между лопатките). Мързи ме да смятам колко точно е нагряването, но 100+ градуса за висшите режими не е невъзможно.

    Коментар


    • #62
      Re: От: За какво служи Интеркулер-а

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ... съветски комбайни "Нива" двигателите са с турбо. Имат и интеркулер(някои модели). Не се усеща турбо дупка, но тези двигатели се изфорсират само веднъж, и после с часове работят на пълна газ. При температура на атмосферния въздух често над 35 градуса. Корави двигатели са, но нали става въпрос за презряна руска техника...
      Тези точно двигатели са отвратителни и нищо кораво няма у тях. (имам опит с точно такъв, качен на багер) А разликата между автомобилен и тракторен двигател е именно това, че единят е проектиран да работи на пълно натоварване продължително време.
      А презряната руска цивилна техника си е именно такава и има защо...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        От: За какво служи Интеркулер-а

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Топлообмен със изгорелите газове практически няма, всичко е от сгъстяването (и малко от триенето на въздуха между лопатките). Мързи ме да смятам колко точно е нагряването, но 100+ градуса за висшите режими не е невъзможно.
        Ясене мерил съм на състезателната си кола температурата през датчика на мегаскуирта е достигала нива около 100 градуса , но това е при външна температура над 30 градуса на писта след доста обиколки . Също така сме пробвали с различни по производител и големина кулери има разлика и то осезаема при това на един и същ автомобил с еднакви настроики с налягане около 1.5 бара и мощност около 300 коня , така че съм на мнение че не е шега работа монтирането на интеркулер и трябва много добре да се обмисли преди това нужен ли е , колко да е голям , колко да е китайски също е много важно ,защото един марков интеркулер охлажда въздуха точно толкова колкото над два пъти по голям китаиски събрат от цам и мааалко алумин
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #64
          От: За какво служи Интеркулер-а

          Естествено не мисля че един средностатистически дизелво джип особенно с предкамерно впръскване може да достигне такива мощностти и температури в смукателния колектор , аз на моя стар джип ТЛК-70 2.4 2ЛТ бях сложил над мотора с джоб на капака оригиналния кулер на нисан 200сх и лага практически не се покачи заради увеличаването на обема а доколко е свалил температурата не съм мерил но със сигурност си е дал желания ефект .
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #65
            Открих няколко неточности в табличката и ще я сложа отново, с малко допълнение за още 2 стойности на налягането... твърде рано съм писал вчера:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Turbocompressor_warm-up_2.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5326403
            Ако модераторите имат техническа възможност и желанияе да обединят двете мнения и да подменят горната таблица с тази, ще бъда благодарен.

            П.П. Използвал съм 60 и 78% КПД на компресора, защото това е типичната работна зона на турбокомпресорите ако съдим по техните характеристики (compressor flow map), т.е. производителите скриват изолинии с КПД по-ниско от 60% (с презумцията, че там е да кажем забранена работна зона поради твърде нисък КПД), а пък максималният възможен за някой компресори е да кажем 78%, макар че има и примери за по-висок, както и много повече примери за по-нисък максимален КПД.
            П.П.2 Искам да обърна внимание колко сериозно влияе температурата на засмуквания от турбокомпресора въздух (т.е. околната) - поради това е важно двигателят винаги да засмуква колкото е възможно по-студен въздух, т.е. всички технически решения в посока Cold Air Intake, включително шнорхел, са оправдани ако се модифицира двигателя (вдига се налягането на свръхпълнене) или се прецени, че производителят не се е постарал достатъчно в това да осигури достатъчно студен въздух.
            Последно редактирано от Postman; 12-12-11, 10:57.
            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

            Коментар


            • #66
              От: За какво служи Интеркулер-а

              Според един приятел,при по-старите от 10 години автомобили,кулерите се задръствали с прах и мазнотии и не можели да охлаждат добре.Добро решение би било да се свали и измие с пароструйка, и после се усещала разлика.Един вид-профилактика.Вие какво мислите?

              Коментар


              • #67
                От: За какво служи Интеркулер-а

                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                Според един приятел,при по-старите от 10 години автомобили,кулерите се задръствали с прах и мазнотии и не можели да охлаждат добре.Добро решение би било да се свали и измие с пароструйка, и после се усещала разлика.Един вид-профилактика.Вие какво мислите?
                Като знам колко гняз излиза от един кулер, трябва да е вярно. Особено ако колата е неизвестно коя употреба и е минала през неизвестно колко мундари - всъщност, достатъчен е само един, старателното измиване е винаги добра идея.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #68
                  От: За какво служи Интеркулер-а

                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  Според един приятел,при по-старите от 10 години автомобили,кулерите се задръствали с прах и мазнотии и не можели да охлаждат добре.Добро решение би било да се свали и измие с пароструйка, и после се усещала разлика.Един вид-профилактика.Вие какво мислите?
                  Точно с пароструйка не си представям как ще се измие радиатора. Аз моя го измих с обикновена топла вода от бойлера и едно шише обезмаслител от магазина. Налях малко топла вода и изсипах половината обезмаслител, след което кламбучкане, изчаквам около час и отново кламбучкане. Изсипах някакви боклуци и повторих процедурата с другата половина от обезмаслитела. За последно промих обилно с вода и доста време го изцеждах и суших, че ме беше страх да не направя някоя беля, ако е останало вода. Ефект не усетих, освен успокоението, че съм го чистил.

                  Коментар


                  • #69
                    От: За какво служи Интеркулер-а

                    То ако има прах и мазнотии в смукателната система, задръстването на кулера ще е най-безобидния проблем на тоя мотор ...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #70
                      От: За какво служи Интеркулер-а

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      То ако има прах и мазнотии в смукателната система, задръстването на кулера ще е най-безобидния проблем на тоя мотор ...
                      Мисля че човека говори за външната мръсотия

                      Коментар


                      • #71
                        От: За какво служи Интеркулер-а

                        Един съвет:

                        Когато се наложи смяна на турбо поради износеност-винаги, ама винаги източвайте каквото има в кулера. Обикновено е пълен с масло от старото турбо. И когато новото надуе системата-маслото се увлича от потока въздух и влиза в цилиндрите. Следва неконтролируемо изфорсиране на двигателя, от което той почти винаги се поврежда.
                        За пример-при същата случка на камион който развива максимум 2400 оборота, двигателя се е развъртял до обороти извън скалата на оборотомера. може би над 5000.
                        Последващия ремонт на мотора е бил за сметка на сервиза, понеже не са източили маслото от кулера.

                        Така, че имайте едно наум.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: За какво служи Интеркулер-а

                          Според мен има Файда от допълнително Монтиран Интеркулер само ако това е направено Както трябва!
                          На мен ми предстои монтаж на интеркулер на нисан к160 3,3ТД- Не лош мотор но всички които го познават знаят че е печка и загрява бързо!
                          Доста мислих по въпроса дали обикновен интеркулер или Воден но в крайна сметка реших да е обикновен за да е по просто и и да има по малко неща които могат да ме издънат.
                          Само че ако сложа Пред водния радиатор Вдигам доста обема който турбото трябва да пълни и ще има страшен лаг до като напълни всичката простотия.След това забелязах че на повечето джипки е монтиран над двигателя за да има малко тръбен път и след това обърнах внимание че на всички джипки с горен кулер има винтилатор под кулера за да може да охлажда дори и да не се движиш със скорост(не знам само перката на кулера кога се пуска със датчик ли е?)
                          Моето Мнение за джип за разходки в гората и главно за оффроад Интеркулера задължително трябва да има перка за охлаждане - Иначе файда няма
                          Ако се монтира много голям или със дълъг тръбен път и с неподходящ размер ф на тръбите и се правят редукций от по голяма на по малка (че такава тръба или маркуч имам и да не купувам друга) да не говорим за претрупване с кривки и колена и всякакви S - ове U - та дето въздуха се обърква на каде трябва да тръгне ПАК НЯМА ФАЙДА Възможно е дори да стане по зле но в повечето случай някой се трепе 2-3 дни и най накрая си е внушил че е открил топлата вода а в крайна сметка не е направено нищо освен един кич на двигателя.

                          Коментар


                          • #73
                            От: За какво служи Интеркулер-а

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Следва неконтролируемо изфорсиране на двигателя, от което той почти винаги се поврежда.
                            Да допълня,в 95% от случаите,мотора отива за скрап,поради показал се движещ елемент от бутало-мотовилковата група.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #74
                              От: За какво служи Интеркулер-а

                              https://www.youtube.com/watch?v=FH1U93rsuys
                              Ето подобен случай
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • #75
                                От: За какво служи Интеркулер-а

                                При такава ситуация,вариянтите са два,първият е да се забоде Веднага въпросната машина на предавка и да се загаси на спирачка,другият е да се спре притока на въздух към мотора,в повечето случаи неприложим,поради факта,че всмукателя на двг-то е наврян на майната си,най-често зад някой фар и практически достъп до него-няма.В никакъв случай не запушвайте всмукателя с ръка,ако има достъп,евентуално използвайте достатъчно голям парцал или пластмасова туба.Вариянтите със спиране на гориво или развиване на горивен филтър,при тази ситуация НЕ работят,мотора продължава да се пържи докато не му свърши маслото и се разпадне.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X