Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

    Колеги искам да споделя опита си от последните няколко дни - може да е полезен на някого.

    С един приятел обикаляхме доста по гумаджийници в София да ни изправят две криви алуминиеви джанти за атв. На повечето места отказваха, защото машините не им ги хващат. От две места ни пратиха при едни майстори в горна баня - близо до околовръстното. Там имали машина и т.н.

    Отидохме там щастливи, че няма да трябва да търсим повече и разтоварихме гумите. Надявам се майсторите от въпросното място (май БИД се казваше или нещо такова) да влизат в този форум и да го прочетат това. Казаха ни цена 100 лв на джанта за изправяне!!! Извинявам се, ама тия луди ли са или какво? Нови се купуват за по 120 лв.... естествено им казахме, че това е абсурд и си тръгнахме. Опитаха се да се пазарят даже. Егати не бих препоръчал на никого да стъпва там - не знам кой какви впечатления има, но моите са много лоши.

    След още малко обикаляне се озовахме в една гумаджийница в Дружба до завода "Тих Труд" - до един светофар е. И познайте какво? Имаха подходяша машина и за 20 минути и 22 лв ми изправиха едната джанта, която беше доста крива, и то в няколко посоки.

    След това в един от мотомагазините се позаинтересувахме за въпросните "майстори" в горна баня. Казаха ни, че преди вземали по 10лв на джанта, но после разбрали че машините ни били скъпи и започнали да взимат много. Е това ако не е българска тъпотия!!!

    Както и да е. Дано да е полезна информацията на някого.


  • #2
    До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

    Изпрявали са ми джанта там преди 3 години, беше усукана и изкривен борд. Нямаше цепнатини и не се нуждаеше от заварка. Оставих им я и те ми я оправиха срещу сумата от 120лв. бях се съгласил защото тогава нямаше много голям избор като сега от магазини и тогава нова джанта струваше 300-400лв. Всеки си има цена и си я казва, ако те устроива взимаш ако не "кои от къде е'"

    Коментар


    • #3
      До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

      Ами по принцип тука зимат по левче на цол (10" - 10лв). Това за железни джанти... За алуминиеви не съм се интересувал, но колкото и да е по скъпо (дори и 100%), пак няма да стигне 120лв. Явно онзи ви е взел за будали и как да изкара надника за седмицата и те така. Проблем е както сами сте разбрали машината. И това не е много вярно, защото ако имаш познат и му се занимава става фокуса (попринцип всички казват че не стават). Или другото оправдание е че не се сцепи, еми браво че сте намерили честен майстор и леко с карането (да не ги кривите ).

      Коментар


      • #4
        До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

        аз пък случайно реших да си изправям джантите на kfx-a в град Елена тъй като атв-то ми е там в момента
        за 2 джанти + баланс (въпреки че им казах да не правят) - 10лв

        Коментар


        • #5
          До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

          Наскоро ходих при тези БИД. Не бях затегнал гайките на задната джанта и те изпопадали по пътя в следстивие на това дупките на джантата бяха станали кратери. Отидох и за 50лв ми ги напълниха и разпробиха наново. Не знам колко е една джанта ама тогава ми се видя ок пък и кадърно го направиха

          Коментар


          • #6
            До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

            От към 120 лв нагоре започват най-евтините алуминиви джанти. Кадърни са май, ама много скъпо...

            Коментар


            • #7
              До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

              Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
              Ами по принцип тука зимат по левче на цол (10" - 10лв). Това за железни джанти... За алуминиеви не съм се интересувал, но колкото и да е по скъпо (дори и 100%), пак няма да стигне 120лв. Явно онзи ви е взел за будали и как да изкара надника за седмицата и те така. Проблем е както сами сте разбрали машината. И това не е много вярно, защото ако имаш познат и му се занимава става фокуса (попринцип всички казват че не стават). Или другото оправдание е че не се сцепи, еми браво че сте намерили честен майстор и леко с карането (да не ги кривите ).
              Колега гледам, че си от Бургас. Къде в Бургас изправят Джанти 12". Благодаря предварително.
              Последно редактирано от Димо; 24-06-09, 15:29. Причина: Правопис.Писане с главни букви
              [LEFT][I][B]Цветан Карабекиров RENEGADE 1000RX[/B][/I] [SIGPIC][/SIGPIC][/LEFT]
              [LEFT][/LEFT]

              Коментар


              • #8
                До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

                Колега Deyan108, би ли казал точния адрес на гумаджийницата? Пък ще е добре и някой друг да сподели къде още в София изправят, защото моята се изкриви
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

                  До Всички колеги от Бургаско в кв.Лозово има много добри майстори за изправяне на джанти тел.на майсторите 0899110982.Вчера ми изправиха една джанта 12" и ми взеха 15лв.
                  [LEFT][I][B]Цветан Карабекиров RENEGADE 1000RX[/B][/I] [SIGPIC][/SIGPIC][/LEFT]
                  [LEFT][/LEFT]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

                    Във Варна ул. „Иван Рилски” (преди колело) – има един дядо-майстор, само той съгласих да ми ги изправи за kfx700. Вътре много ендуро афиши….

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

                      Я да съживя малко темата- вчера носих една предна 10" на гумаджиите до завод Тих труд- много са старателни момчетата, мъчиха се близо час, но понеже нямаха подходящ фланец и нищо не стана, съответно не ми взеха и пари. Сега се чудя къде още да пробвам да я занеса тук в София ?!
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

                        Блъскай с чука и така

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

                          С чука определено не става, или поне аз със сигурност не бих се справил. Давайте някакви смислени предложения !
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изправяне на джанти - едни абсурдни и едни добри майстори

                            аз съм изправял на две места в софия едното мисля че почти всички го знаят , работят перфектно но цените им са като за нова джанта почват да говорят от 100лв и на пазарлък може да слезат на 80 ако е малко изправянето това са гумаджжийте от горна баня като караш по околовръстното преди разклона за горна баня завиваш наляво по реката пътя пряви завой и втората къща ако не се лъжа мисля че това им е номера 0887 62 33 10 ако не са си го сменили.
                            другото място е една гумаджийница в малинова долина след железарията ташев галвинг от дясно телефона на човека там е 0878 454526 Тони там почват да говорят от 50-60лв и ако е повече работата катерят.
                            другите за който съм чувал но не съм пробвал са едни гумаджий който работят в опел на ботевградско изправяли мотоциклетни джанти горе-долу добре на за тях не мога да ти кажа нищо повече само идея да се пробваш и пак си помисли дали да не си вземеш нова джанта или направо усилени аз от както си взех такива 2 години не съм ходил на гумаджий иначе всеки месец абонат
                            Николай Гогов 0898676912

                            НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X