Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    Труда за грубия строеж върви 35-40 лв на квадрат.
    За още 40 не виждам как ще се плати бетона, тухлите и желязото.
    Да не би нещо да не си разбрал?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      35лв е на ТАКТ(етап)- основи; първа плоча ;втора плоча; покрив- това за Варна

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Труда за грубия строеж върви 35-40 лв на квадрат.
        Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
        35лв е на ТАКТ(етап)- основи; първа плоча ;втора плоча; покрив- това за Варна
        Здравейте!
        Тази цена включва ли вътрешни и външни зидарии, и също така в цената включен ли е кофража?

        Коментар


        • Груб строеж?

          Включва всички зидарии без кофража но той не е голяма цифра ако е под наем - нещо като 3-4 лв на квадрат с транспорта.
          Оскъпяване може да има ако се качва на ръка тухли нависоко без кран/хаспел.
          При мен етажите са високи 3.20 от кота до кота - при по ниски етажи може още надолу от цената.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Благодаря за бързия отговор... 3-4 лв на квадрат - предполагам квадратурата на самия кофраж (не на РЗП)? А имаш ли наблюдения - за двуетажна къща ориентировъчно ще е нужен общо около 1/2 РЗП + разгърнатата площ на колоните на етажа?
            Приятна вечер!
            Последно редактирано от nikikal; 20-12-15, 22:26.

            Коментар


            • Груб строеж?

              Първоначално публикуван от nikikal Преглед на мнение
              Благодаря за бързия отговор... 3-4 лв на квадрат - предполагам квадратурата на самия кофраж (не на РЗП)? А имаш ли наблюдения - за двуетажна къща ориентировъчно ще е нужен общо около 1/2 РЗП + разгърнатата площ на колоните на етажа?
              Приятна вечер!
              Квадратен метър кофраж за определено време е 3-4 лв.
              Ако двуетажна къща има 100 кв.м на етаж се взимат 120-150 кв.м кофраж под наем и вече крайната цена зависи от скоростта на работа.
              Последно редактирано от rosen_offroad; 20-12-15, 23:05.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Здравейте
                Понеже последните постове са от 2015г. Ще задам същият глупав но важен за мен въпрос.
                Интересува ме цена на квадратен метър за двуфамилна къща на два етажа евентуално с мансарда до кота 10метра.около 150 - 200 кв. На етаж.
                Ще бъда благодарна за адекватни отговори, че ми казаха за едни цени от 800евро на квадрат. Вижда ми се прекалено
                Последно редактирано от Доби; 18-12-18, 21:58.
                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Какво е двукамерна къща?

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                    ... Ще бъда благодарна за адекватни отговори, че ми казаха за едни цени от 800евро на квадрат. Вижда ми се прекалено
                    Адекватни отговори трудно ще получиш при зле формулиран въпрос. Вече са ти го казали в другата тема. И в трета тема да попиташ - все ще е същото.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      Всъщност не двукамерна писах двуфамилна къща, клавиатурата ми променя думите.съжалявам?
                      Може и да не съм специалист в тази област, но смятам въпроса си за разбираем. Сигурна съм че тук има хора които могат да ми кажат колко би струвал квадрат строеж до мазилка и шпакловка на квадратен метър към днешно време. Знам че най голям процент са изкопните роботи,основите и покрива.
                      Последно редактирано от Доби; 18-12-18, 22:14.
                      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Начин на изпълнение? Степен на завършеност? Къде е обекта? Какво трябва да включва: Проектиране, труд, материали... и още много конкретизиращи въпроси, за да се даде адекватен отговор.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Ай ся. Стойността на строителството се състои от бетон, тухли, вар, пясък, някоя друга греда и керемидка и 100 надници на общаци. Всичко останало са глезотии и абсолютно ненужни неща.

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Ай ся. Стойността на строителството се състои от бетон, тухли, вар, пясък, някоя друга греда и керемидка и 100 надници на общаци. Всичко останало са глезотии и абсолютно ненужни неща.
                            Да, ама НЕ! И много други възнаграждения на тези, които знаят какво правят, защото и сина ми е "общак" и не може един елементарен чертеж да разчете. А какви "едноръки" майстори знам... Не е правилно така опростено да се смята всичко. Не е космическа ракета строежа, но не е и пясъчен замък., Но това е само върхТЪ на айсберга.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              От опит със строежа на нещо като лятна кухня с навес на вилата... от това лято. Ако сметна всичко което се плати, в това число документи проекти и не знам си какво и ако нямах един бордови мерцедес и Братчеда с бригадата му като изпълнител на проекта, щях да стигна до тази цена 800евро че и отгоре. Говорим за строеж от ниво ливада до ниво прибрах се за събота и неделя и си пих бирата на масата под навеса. Всичко останало са го вършили те с команди по телефона.
                              0-

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Строежът ще е в София, имаме проблем с избора на място, фирмите обявяват парцел в регулация но като отидеш на оглед излиза поземлен имот.Което ще рече още средства и време докато стане УПИ, после проект,виза, одобрение.Затова мислим да строим с бригада и технически ръководител.Финансирането ще е част от наши средства и дъщерите ми ще теглят кредит, затова трябва добре да се сметнат разходите.
                                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X