Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
    CESAR ви е отговорил,в общи линии мненията ни съвпадат.А след всичко описано от него носи и гаранция.На който не му изнася да плаща за "глупости" както се изразяват част от т.нар инвеститори е свободен да работи както му изнася.Само да добавя към поста на колегата................състави календарен график,след това бюджетен по седмици,а незабравяйте че има и приходна част коятотрябва да се планира.......нека да е реален ако е възможно а не някакво недуразомение,направи макет на договор свързан с приходите и разходите.Преди това естественно влез в бюджета,а малко преди това го определи -защото строителството само по себе си си е точна наука и мина времето когато банката даваше ние си строехме .................
    А и не на последно място като струпа някой къщурката с "майстори" и после като тръгне става законен гледай ти цирк.Редовна постановка напоследък.И изказвания от сорта ....е какво толкова едно подписче и плащам 500 лв само за това не са чужди.............е да ама не.Всеки е свободен да твори безобразия,да мисли че може с банда "майстори " да се справи по ефтинко и след това да си узакони творението с някой лев...........за щастие тези времена отминават,вярно болезнено бавно но си заминават.
    Та на въпроса колко струвал труда ми...........сам прецени.
    Не исках да задълбавам в още подробности, че съвсем щях да объркам човека...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Не исках да задълбавам в още подробности, че съвсем щях да объркам човека...
      ох добре де.малко се нервирах.......т.е. приех го като лична нападка.Което е неправилно,всеки има право на мнение.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
        ох добре де.малко се нервирах.......т.е. приех го като лична нападка.Което е неправилно,всеки има право на мнение.
        И аз понякога реагирам остро на питането "колко е квадратния метър на твоите къщи?". На което обикновено казвам - "метър на метър..."
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Ей вие като ритнат кошер скочихте бре!
          Не съм ви нападал ама хич, просто се надявах да ми обясните като на приятел защо оня ден един ваш колега архитект ми поиска примерно 16 евра на кв.метър да ми проектира две стаи дето са нищо особено като конструкция. И при положение че поне половината сметки се правят със компютърни програми а не на ръка със елката като едно време си смятах проектите по турбини.
          Моите уважения към всеки труд са ясни, но ми е неприятно когато някой не може да обясни примерно защо едно нещо струва еди колко си!?
          Та ще ми разбиете ли една калкулация на труда си !?
          Моля и съм съвсем сериозен!
          Поздрави.
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
            Ей вие като ритнат кошер скочихте бре!
            Не съм ви нападал ама хич, просто се надявах да ми обясните като на приятел защо оня ден един ваш колега архитект ми поиска примерно 16 евра на кв.метър да ми проектира две стаи дето са нищо особено като конструкция. И при положение че поне половината сметки се правят със компютърни програми а не на ръка със елката като едно време си смятах проектите по турбини.
            Моите уважения към всеки труд са ясни, но ми е неприятно когато някой не може да обясни примерно защо едно нещо струва еди колко си!?
            Та ще ми разбиете ли една калкулация на труда си !?
            Моля и съм съвсем сериозен!
            Поздрави.
            Сега малко ме притиска времето и няма как да пиша фермани.Довечера ще се опитам да ви изясня тази"загатка"Ккто ви писах по горе може леко да оптимизирате цената.
            Най общо казано по ...........да ми проектира две стаи дето са нищо особено като конструкция....................това изисква същите проекти,който и вие сте описали по горе както за един блок.Да обема е по малък,те не се работят само от архитекта,имате.....конструктор,вик инженер.ел инженер,някой овк за малко....некой да направи трасировка,някой да направи ПБЗ, да не забравяме оценка на риска/ в случая е незадължителна/ някой да извади КСС ............и т.н.А сега разделете тази цена на човечетата който работят ...........и си отговорете сам...........довечера ще продължа.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Ей вие като ритнат кошер скочихте бре!
              Не съм ви нападал ама хич, просто се надявах да ми обясните като на приятел защо оня ден един ваш колега архитект ми поиска примерно 16 евра на кв.метър да ми проектира две стаи дето са нищо особено като конструкция. И при положение че поне половината сметки се правят със компютърни програми а не на ръка със елката като едно време си смятах проектите по турбини.
              Моите уважения към всеки труд са ясни, но ми е неприятно когато някой не може да обясни примерно защо едно нещо струва еди колко си!?
              Та ще ми разбиете ли една калкулация на труда си !?
              Моля и съм съвсем сериозен!
              Поздрави.
              Точният отговор според мин е :По лош от държавният монополист, може да бъде само частният монополист,лошото е че държавата ги бетонира всички видове монополи.Преди години се купуваше готов проект от книжарницата за 15 лв,и всеки си правеше сам къщата,с двама маистори и 5-6 приятели,и нито една от тези къщи не е паднала.А великите специалисти,който сега ни скубят като кокошки,тогава дремеха в някое проектантско бюро,и завиждаха на майсторите,който за 4 дена изкарваха колкото те за месец.Но сега палачинката се обърна,и с помоща на лобистки закони,маисторите станаха изпълнители,а учените с високопарни слова трупат капитал.Разни проекти и съгласувания струват колкото половината материали,това ако не е обир,здраве му кажи!

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                Яко! Заговорът на проектантите срещу работническата класа.

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Дааа...това ни е "наследство" от РСО. Кво разбира тоя учения, я да дойде да се качи на комина, на 60м. височина, па тогава да го питам що знае...и т.н.
                  Оня ден в една друга тема(за завиващ камион с триосно ремарке), пак имаше куп бисери за глупавите учени глави.
                  Пак добре е, че не сме космонавти, че и Вернер фон Браун да дойде, ще му кажем: Тоя в ракета не е влизАл, акъл ще ми дава как се лети...
                  Изобщо у нас не се цени труда като цялост, в частност най-вече умственият.
                  Любимо ми е, като ми каже някой клиент: Е колко да струва, няма да влагате материали, аз ще ви дам, имам тук едни стари....

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Дааа...това ни е "наследство" от РСО. Оня ден в една друга тема(за завиващ камион с триосно ремарке), пак имаше куп бисери за глупавите учени глави.
                    ....
                    Само дето не се разбра какво прави , на път забранен за движение на машини над 10т.

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Само дето не се разбра какво прави , на път забранен за движение на машини над 10т.
                      Пак същото...те ще ми кажат....

                      Коментар


                      • От: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        Любимо ми е, като ми каже някой клиент: Е колко да струва, няма да влагате материали, аз ще ви дам, имам тук едни стари....
                        Толкова ми е познато... А един даже ми се обиди, че му изтрих телефона пред него...
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Престои ми изграждане на гараж 120кв.,дострояване до къща 2ет.х40кв.и нов покрив на старата и новата част 110кв.Извадил съм виза за проектиране.Престой проект и изграждане,ако има колеги който се занимават с проекти и изграждане на груб строеж насреща съм.София тел.0888344659
                          Последно редактирано от krasivl; 29-03-12, 20:16.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                            Престои ми изграждане на гараж 120кв.,дострояване до къща 2ет.х40кв.и нов покрив на старата и новата част 110кв.Извадил съм виза за строеж.Престой проект и изграждане,ако има колеги който се занимават с проекти и изграждане на груб строеж насреща съм.София тел.0888344659
                            Не ми стана ясно как имаш виза за строеж без проект.Предполагам ,че имаш виза за проектиране.Иначе тук има и проектанти и строители.Но по принцип са различни фирми, всеки с лиценза си.

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              Малко ме мързи да закачам постове .........така че:
                              Всеки е свободен да си купи проект за 15 лв от книжарницата,то авторските права и труда са безплатни.Всеки е свободен да иска да си доставя материалите на "майсторите" и да му излиза тънкана................то това е личен избор и както един колега е казал по горе "Тежко наследство от..............."Честно казано няма желание да се обяснявам кое колко и защо,живеем в свободна страна.Само не се чудете после като се о................те как и кой да викате да съдейства защото безплатен обяд няма.А и нека господ прати на хора с такова мислене ако реши господата от незаконното.
                              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                              GSM +359 895 236 182

                              А Rhf +

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                                Престои ми изграждане на гараж 120кв.,дострояване до къща 2ет.х40кв.и нов покрив на старата и новата част 110кв.Извадил съм виза за строеж.Престой проект и изграждане,ако има колеги който се занимават с проекти и изграждане на груб строеж насреща съм.София тел.0888344659
                                Това ми пралича на ""пристройка и надстрояване на едноетажна жилищна сграда" или нещо от сорта.Като цяло ви е нужен пълен проект по всички части,и си е едни вид нов строеж/поне по документи/......тъжно е че се прави дори и оценка на риска.
                                Първо ви е нужен архитект/върви си с екипа/ а след това стройтелна фирма,може да минете и на стопанска сметка и технически защото строежа ви е 5 та категория/вторият вариянт ви е малко по изгоден според мен................но си е ваше решение.Преди да търсите архитект си формулирайте ясно
                                какво искате и какво очаквате да се случи,след това при архитекта,за да спестите един разговор носете снимки.И не забравяйте,че добър проект/изпипан/ е по лесен и ефтин за изпълнение а материалите са ви около 60 % от стойността .
                                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                                GSM +359 895 236 182

                                А Rhf +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X