Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парно.

    Покрай тия интеркулери се сетих да питам.
    Има ли някоя кола, на която парното не е сандъче като жигулското например, ами е тръба? Че и неголяма.

  • #2
    Какво имаш впредвид под "тръба"?
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: Парно.

      Първоначално публикуван от Стефан
      Покрай тия интеркулери се сетих да питам.
      Има ли някоя кола, на която парното не е сандъче като жигулското например, ами е тръба? Че и неголяма.
      Ами на ЗАЗ 968 е тръба. Даже две тръби една в друга

      Коментар


      • #4
        Ма аз нямам бензин щот съм прозд. Карам с мазут, кат кемафите.
        Знам ли. Кутията с радиатора и вентилатора да е приблизително поне цилиндрична. Много кофти мястото, ни така да сложа парно, ни иначе. И ми се дощя да е цилиндър, напреки на стената между мотора и кабината. Горе, под таблото.

        Коментар


        • #5
          Аз само ти подхвърлям идеята за печка. Зазовата съм я подкарвал на керосин, значи ще може и на нафта.
          А парното на Москвич 21412 е цилиндрично, но е с доста голям диаметър

          Коментар


          • #6
            Дори да е цилиндрична, радиотора пак е пита правоъгълна вътре. Мисли какво ще правим с отвода, другото е лесно. А парното от ЗАЗ-а работи и с дизел. Само малко бензин или спирт за подпалка. Ама отдавна не съм виждал с изправна помпа...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Хм. А може ли изобщо отнякъде да се намери? Макар че къде ще го сложа ...

              Коментар


              • #8
                Аз имам(мисля) някъде. Преправено с искрова а не подгряваща свещ, комплект с помпата, до последно си работеше...
                Интересно е като идея, обаче си е мъка в експлоатацията.

                Коментар


                • #9
                  Аз имах барем 4 обаче разбиха мазето и фанаха крака...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Гледал съм ти каляската няколко пъти и съм ти казвал, че парното което ти трябва е от Голф.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      Дай едно счупено да го меря и гледам.

                      Коментар


                      • #12
                        Нещата от Голфа стават на всичко... той е като констректор-лего
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X