Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Нещо не се е получило със снимките!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180714_134801150_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5816963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180728_105705761.jpg
Прегледи:1
Размер:293.2 КБ
ID:5816964
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Оо такова нещо не се е случвало при мен, нито отпред, нито отзад. Задната я хвърлих без една откъсната троха...
      Но както установих с разликата на износване в предните ми гуми, явно и в качеството има, не само в смесите.
      А тези кратери само в средната част ли ги имаше? Щото може при мен да ги е нямало, защото моята беше с непрекъсната линия.
      Но на твое място с такъв "успех" с К60 и аз не бих повторил, и бих бягал далеч
      Subaru Impreza 2.0 '98
      Honda Africa Twin RD07 '95
      Honda Africa Twin RD07А '96

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Цялата тази дискусия определено навежда на мисълта, че един и същи модел гума от един производител е с различни смеси за различните размери. Определено по-голямо внимание производителите обръщат на по-големите размери. 130х17, 150х17 и особено 170х17 от един и същи производител не са едни и същи гуми. Освен това обикновено 130х17 са с вътрешна гума, а по-големите размери са безкамерни. Става въпрос за тези производители, които имат пълната гама от даден модел. Например за Мишелин Сирак най-големият и размер е 130х17. Производителя е преценил, че този модел с тази смеска не става за най-тежките и големи ендура. До преди няколко години най-големият размер за тежки ендура беше 150х17, но вече има модели, които са със 170х17 задни гуми. Както е тръгнало може скоро да изкарат някой ендуро трактор със 190, или с 200х17 задна гума за офроуд...
        Освен това различните модели мотоциклети и различните водачи с характерният си стил на каране по различен начин натоварват и търкат гумите. Така, че коректното сравнение е, освен за марка и модел, поне за еднакъв размер на гумите, и по възможност за еднакъв модел мотоциклети.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Eто една статия за тествани различни модели гуми. Гумите са тествани на Триумф Тайгър 800 по пълна програма. Тоест, коя, колко км издържа на различни терени и в различни условия до края на живота си. Размерът им е 90х90х21 и 150х70х17. https://www.bike-on-tour.com/motorra...-tiger/reifen/
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Я да питам нещо. Тамън събрах гуми за сменя на Доминатора (предна Karoo Street и задна Micheline Sirak) и брат ми се пръкна от Германия с подарък Metceler Tourance предна и задна. И сега варианти много. Дали да си сложа тия дето си имам или тея дето донесе брат ми. Сирака по ме кефи за отзад. За отпред не знам.

            Освен това ако сложа едните, а другите ги забравя под леглото за 3 години дали ще е проблем? Щото иначе трябва да сложа едните и да продавам другите.
            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Аз съм доволен от Metceler Tourance. Разбира се основно асфалт и грундови настилки.
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                Я да питам нещо. Тамън събрах гуми за сменя на Доминатора (предна Karoo Street и задна Micheline Sirak) и брат ми се пръкна от Германия с подарък Metceler Tourance предна и задна. И сега варианти много. Дали да си сложа тия дето си имам или тея дето донесе брат ми. Сирака по ме кефи за отзад. За отпред не знам.

                Освен това ако сложа едните, а другите ги забравя под леглото за 3 години дали ще е проблем? Щото иначе трябва да сложа едните и да продавам другите.
                Скрий ги на тъмно и хладно и не ги мисли.

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Ако може дефинирай хладно. В къщи зимата е 21-22 градуса, а лятото е жега. Или да търся някъде хладно и сухо мазе за съхранение.
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    В мазата.
                    По-важното е да не виждат слънце, не знам 35 градуса на сянка как ще се отразят. Все ще си ги изтъркаш, не ги мисли толкова.

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      В мазата.
                      По-важното е да не виждат слънце, не знам 35 градуса на сянка как ще се отразят. Все ще си ги изтъркаш, не ги мисли толкова.
                      +1

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Привет,
                        Ще ми трябва нова предна гума за старата африка, та затова се допитвам до Вас за гуми за наистина тежко ендуро Тя вече е олекотена с над 20 кг от фабричния си вид и се кара само по черни пътища. Дънлопа, който сложих преди, се оказа прекалено мек и бутоните поддават при завиване. Преди се търпеше, но на тази жега явно още повече омекват.... Направо плава предното колело, независимо от настилката.
                        Та, ще ми се, да сложа нещо по-бутонесто, но твърдо, но и евтино за отпред. Отзад съм с Mitas C-02.
                        Не знам, дали са много хората, които на такива тучове слагат такива гуми, но някои би ли препоръчал подходяща гума, съобразена с теглото на мотора
                        Разгледах по родните доставчици някои модели, като например BRIDGESTONE X40, на който ми се струва, че има усилки между бутоните и може би ще се суче по-малко.
                        Благодаря предварително на отзовалите се!
                        Subaru Impreza 2.0 '98
                        Honda Africa Twin RD07 '95
                        Honda Africa Twin RD07А '96

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Ако ще го караш този мотор по черни пътища , най-добре премини отзад на 18 цола. Правилните гуми са Pirelli Rallycross MT21.




                          За по-евтино отпред съм карал с Michelin AC-10 , но не е подходяща за капла 1.85 при каране по камъни.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            За отзад вярно няма голям избор на 17". Единствената подобна гума, която намерих налична всъщност беше този Митас С-02, но аз съм доволен от нея. А и инвестицията не си заслужава. Този мотор ще се кара 30-40 км/година от баща ми и 100тина от мен. Преди 2-3 месеца взех за основната ми Африка нови капли и спици, та не ми се влиза в същото приключение за старата
                            На МТ21 блоковете изглеждат доста по-масивни. Това ще е в такъв случай!
                            Благодаря!
                            Subaru Impreza 2.0 '98
                            Honda Africa Twin RD07 '95
                            Honda Africa Twin RD07А '96

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Това което си монтирал отзад , е възможно най-грешния избор на гума за тежко ендуро. Преди доста време се излъгах да монтирам Митас-с02 , и я хвърлих след 20 минути каране. Единственото което става за тежко ендуро 17 цола , е Митас Е09.

                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                А каква е причината, да не става?
                                Усещам задницата стабилна, не се носи, уж твърда и не я дупчат драки...
                                Subaru Impreza 2.0 '98
                                Honda Africa Twin RD07 '95
                                Honda Africa Twin RD07А '96

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X