Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    2 или 3 пъти съм купувал по 1 гума от този сайт но за мое щастие гумите са били без дефекти и не ми се е налагало да търся никого. Задната гума на мотоциклета ми Анаке 3 е купена от там.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
      Пич, къде видя разлика в индексите на 2-я и 3-я артикул???? АААаааа, не ме вземай за червената шапчица!
      Разлика в така показаните индекси няма но някои индекси не са показани - например дали гумата е за с вътрешна или за без вътрешна гума! Това също влияе!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Khu Д‘Гґ thб»‹ phб»‘ biб»ѓn Marine City VЕ©ng TГ*u (Website: www.marinecitycualap.com ) vб»›i sб»± phб»‘i hб»Јp hбєїt sб»©c thГґng minh vГ* Д‘б»™c Д‘ГЎo giб»Їa an cЖ° – Nghỉ dЖ°б»Ўng – Du lб»‹ch – Dб»‹ch vụ.
        + Tổng chiếc khấu lên đến 9%;
        + Tặng gói nội thất trị giá 30 triệu/ nền có giá trị trên 2 tỷ đồng;
        + CГ№ng nhiб»Ѓu phбє§n quГ* hấp dбє«n trong ngГ*y event ( chi tiбєїt xem tбєЎi trang : www.marinecitycualap.com )
        * Дђiб»ѓm mбєЎnh:
        + Vб»‹ trГ* Д‘бєЇc Д‘б»‹a: 3 mбє·t giГЎp sГґng gбє§n cб»*a biб»ѓn, lЖ°ng tб»±a nГєi, lГ* khu Д‘Гґ thб»‹ riГЄng biệt vб»›i Д‘бє§y đủ tiện Г*ch bГЄn trong.
        + Đất sбєЎch 100% - Д‘ГЈ cГі quyбєїt Д‘б»‹nh giao đất vГ* giấy chб»©ng thб»±c quyб»Ѓn dГ№ng đất lГўu dГ*i.
        + Khu Д‘Гґ thб»‹ lГ* 1 sб»± phб»‘i hб»Јp hбєїt sб»©c thГґng minh (an cЖ° - Д‘бє§u tЖ° - nghỉ dЖ°б»Ўng).
        + Nбє±m trong khu dГўn cЖ° hiện hб»Їu, Д‘бє§y đủ cГЎc tiện Г*ch ngoбєЎi khu Д‘Ж°ЖЎng Д‘бєЎi, an ninh bбєЈo Д‘бєЈm 24/24.
        + PhЖ°ЖЎng thб»©c thanh toГЎn linh hoбєЎt chia lГ*m nhiб»Ѓu Д‘б»Јt.
        + Dб»‹ch vụ timeshare kб»і nghỉ của bбєЎn Д‘б»ѓ tДѓng thГЄm nguб»“n thu nhбє*p.

        * Diện tГ*ch, quy mГґ vГ* phГўn khu chб»©c nДѓng:
        Diện tГ*ch Д‘a dбєЎng tб»« 90 - 250 - 480m2 vб»›i quy mГґ dб»± ГЎn trГЄn 28ha, tЖ°ЖЎng Д‘Ж°ЖЎng 900 nб»Ѓn, bao gб»“m:
        - NhГ* phб»‘ thЖ°ЖЎng mбєЎi.
        NhГ* phб»‘ liб»Ѓn kб»Ѓ.
        - Biệt thб»± Д‘ЖЎn lбє*p.
        - Biệt thб»± song lбє*p.
        - Trung tГўm thЖ°ЖЎng mбєЎi
        - TrЖ°б»ќng hб»Ќc
        - QuбєЈng trЖ°б»ќng vГ* phб»‘ Д‘i bб»™.
        ...
        * Tiện Г*ch nб»™i khu:
        - Trung tГўm thЖ°ЖЎng mбєЎi - tГ*i chГ*nh.
        - Dịch vụ căn hộ, khách sạn.
        - Khu dб»‹ch vụ du lб»‹ch vГ* nghỉ dЖ°б»Ўng.
        - Trung tâm hội nghị tiệc cưới.
        - TrЖ°б»ќng mбє«u giГЎo, nhГ* trбє», khu vui chЖЎi con nГ*t.
        - Trung tâm thể dục thể thao.
        - cГґng viГЄn cГўy xanh mбє·t nЖ°б»›c.
        - Hб»“ bЖЎi.
        ....

        * PhЖ°ЖЎng thб»©c PTTT: PTTT linh hoбєЎt, trбєЈ chбє*m nhб»Џ giб»Ќt tб»«ng Д‘б»Јt trong 24 thГЎng.
        Mб»Ќi chi tiбєїt xin gб»Ќi: PhГІng KD chủ Д‘бє§u tЖ° Д‘б»ѓ Д‘Ж°б»Јc tham mЖ°u miб»…n phГ*.
        Hotline: --0934.754.038--
        Website:www.marinecitycualap.com

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Да споделя впечатление от Митас Е-08 150/70-17 на ГС1200 - изненадващо стабилна и безшумна гума, с подчертано мека смес, първата я приключих за десетина хиляди км., карана на разнообразни терени, географски ширини и климатични условия. Втората е на около четири хиляди, потвърждава до момента впечатленията от първата. Като единствена забележка мога да посоча малкия пробег, но предвид цената покупката на такава гума намирам за пълно оправдана - аз съм предоволен от качеството, което предлага.

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Износих аз един комплект митаски Е07 ли бяха Е08 ли. Не от тия с тракторната шарка ами другите по асфалтовите. Абсолютно непредвидими гуми които не ги ща ако ще и подарък да ми ги дадът повече! Аз съм сиромах човек и имам един кеф в живота та не ща да го развалям с такива недоразумения!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              За мен Mitas бяха най-лошите гуми с които съм карал. По-лоши дори от Continental Escape. Или напоследък са ги оправили, или колегата Змей е почнал работа в маркЕтинговия им отдел
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Най-лошите и гадни гуми с които съм карал бяха Шинко. Пластмасови, твърди, хлъзгави, и когато ги сменях на предната се оказа, че има вътрешна жаба, колкото кибритена кутия. Как не съм се пребил с тях не знам. Митас Е 07 съм смачкал вече 3, или 4 комплекта. За парите си, а те са точно два пъти по-евтини от Мишлена тези гуми са много добри. В никакъв случай не може да се каже, че са два пъти по-лоши от Мишлена. В момента на БМВ-то ми също отзад е Митас Е 07 вече на 12 000 км на половината на грайфера си. Трябва да се отбележи, че размера на Митас Е 07 150/70/17 като гума е по-добра от Митас Е 07 130/80/17 примерно. Явно има разлика в смесите, но не е чак толкова фрапираща. На мокро трябва да се внимава, когато се кара с Митаса. На сухо нямат никакви разлики и проблеми в сравнение с Мишлен, или Метцелер. Абсолютно по същият начин, по който се държи, като гума Митас Е 07 по същият начин се държи и Дънлоп Трайлмакс с тази разлика, че Дънлопа е по-скъпа гума. Пробвано! Толкова от мен.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  100 хил километра, повечето от които бяха на Шинко 244. Оплаквания нямам

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Най-лошите и гадни гуми с които съм карал бяха Шинко. Пластмасови, твърди, хлъзгави, и когато ги сменях на предната се оказа, че има вътрешна жаба, колкото кибритена кутия. Как не съм се пребил с тях не знам. Митас Е 07 съм смачкал вече 3, или 4 комплекта. За парите си, а те са точно два пъти по-евтини от Мишлена тези гуми са много добри. В никакъв случай не може да се каже, че са два пъти по-лоши от Мишлена. В момента на БМВ-то ми също отзад е Митас Е 07 вече на 12 000 км на половината на грайфера си. Трябва да се отбележи, че размера на Митас Е 07 150/70/17 като гума е по-добра от Митас Е 07 130/80/17 примерно. Явно има разлика в смесите, но не е чак толкова фрапираща. На мокро трябва да се внимава, когато се кара с Митаса. На сухо нямат никакви разлики и проблеми в сравнение с Мишлен, или Метцелер. Абсолютно по същият начин, по който се държи, като гума Митас Е 07 по същият начин се държи и Дънлоп Трайлмакс с тази разлика, че Дънлопа е по-скъпа гума. Пробвано! Толкова от мен.
                    Ше имаш да взимаш, че Митаса държи колкото Траилмакса! А относно пропорцията цена/качество си в голяаама заблуда!

                    Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                    100 хил километра, повечето от които бяха на Шинко 244. Оплаквания нямам
                    Ако прокарам пак мататретки, първите гуми, които ще трябва да пробвам, явно, са Шинко и Митас - на половин пари и по-добри от маркиджани гуметките....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      [QUOTE=bushiDO;3200450]Ше имаш да взимаш, че Митаса държи колкото Траилмакса! А относно пропорцията цена/качество си в голяаама заблуда!

                      Ще продължа да си живея с тази "голяаама" заблуда... А за Шинко не искам и да чуя.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        През уикенда разходих Капото с новите "китайки" - 700+ км. Засега всичко е наред, тествах ги на различни терени и настилки- държат се перфектно. Теста, разбира се не е меродавен, температурите на въздуха бяха между 20 и 35 градуса, така че нямам наблюдения за студено и за мокро. Относно "Митас" мога да говоря само за чифта, който аз имах- хвърлих ги на около 7000 км, изглеждаха почти като нови ( не знам това добре ли е? ). На студен или мокър асфалт бяха отвратителни. Може вече да са си оправили "смеските", но си мисля, че ако ги бях изхвърлил по-рано, сигурно щях да имам няколко белега по-малко по краката си...
                        Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          То вече която и тема да хванеш трябва да се "тупа" от пепел.

                          Някой да има опит с пробег, поведение на гума която е с по нисък скоростен индекс от предписания?
                          Като и в двата случая предписаните макс. скорости са над възможностите за мотора.

                          пример и факти:
                          R1200GSA е с макс. скорост 200км./ч.
                          т.е. H=210км./ч. и V=240км./ч. покриват показателите!
                          в моето книжле за GSA пише: 59V
                          в това за GS: 59H (тук максималната скорост на машината е по-голяма)
                          повечето 50% on/off гуми дори са с R=170км./ч.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            аз имам опит с TKC80 - максимална скорост е 160 км/ч и ти май за това питаш..

                            на кофти пътища (и пътеки) е много по-добре от останалите (70/30 и т.н.), но идва на следната цена:

                            - не можеш да лягаш в завойте, както с шосейна гума, което е ясно...
                            - на мокро трябва да си изключително внимателен - до степен, в която кефа от карането на мотор го няма. Пързаля се много, особено ако вече са поизтъркани на 50%
                            - на скорост почти всяко пипане на предната спирачка задейства ABS-а, просто контактната площ е много малка
                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Тая година на Доминатора трябва да сложа нещо ново. Последно бях с Хиденау к60 и нещо много опасни станаха на мокро като се поизтъркаха. Преди това TKC 80 и те много бързо стигнаха до състояние опасни на мокро. Иначе извън пътя продължаваха да стават.
                              Сега се загледах в Bridgestone trail wing tw-48. Хареса ми шарката обаче не мога открия някакви реални тестове и ревюта. Само това https://www.tyres-pneus-online.co.uk...il-enduro.html ама нещо много различни по тип са гумите в класацията.

                              Та някой нещо за trail wing tw-48 (има и trail wing tw-42) ама по ми грозенят?

                              Бях се навил на Кароо 3 на Метзелер миналия сезон ама отложих купуването и сега нещо ги няма. Да не са спряни от производство?
                              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Ползвам Heidenau K76, за мен са достатъчно добри, в началото (или преди) сезона обикновено ги няма никъде. Ползвам ги и на утъпкан черен път, който понякога е определено кален и с коловози, не съм състезател и мога да кажа, че вършат работа. За мокър асфалт, до сега не са ме поднасяли никъде. За мен имат достатъчно голямо разстояние между "кубчетата" което измества водата. Поне аз така си обяснявам нещата.
                                LZ1NIM/P
                                B pos

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X