Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    абе порових се малко из интернет,ама не мога да открия нищо за 48? има за 42-ката, която според мен е 70асфалт/30офф. при добра работа с лявата ръчка на кормилото може и да успееш да стигнеш 50/50,ама знам ли? лично аз съм карал доминатора си /250 кубика/ с предна 39 и задна 40. мое мнение -при всички случаи не можеш да се отпуснеш 100% на доверие, освен на сух път/асфалт.

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Здравейте колеги, някой има ли мнение по въпроса за Metzeler Z8 Roadtec, мисля да сменям вече стария Dunlop Sportmax RoadSmart за R850R-ката ми. Ето тук https://www.mopedreifen.de/Motorrad/...addToCartModal са на прилична цена. Приемам и съвети

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Аз ги карах миналия сезон. Тия със шарката на π и със слончето на периферията..... Не са лоши, но аз всичко сравнявам с Pirelli Diablo Strada..... Diablo Strada са по-хубави по 2 причини:

        - мокро
        - със стареенето и износването на гумата Diablo Strada почти не се променят като поведение. Metzlera по тази причина имат по-къс живот.
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Болагодаря за съвета. От къде ги купи? Всъщност споменатите от теб Пирели не видях в някаква класация на мото гуми, но сега ще погледна отново.

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            gumi7

            Аз класации не гледам, това, което ти казвам е от опит. Гумите са толкова добри, че само заради тях минах на втори комплект джанти с 17" предница, за да мога да ползвам тая гума. Оригиналните джанти са ми с 19" предница, а такава предна гума от тоя модел не правят... затова.
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Видях от къде да ги напазарувам, имаше и доста добри отзиви, НО нямат моя размер на 18". Трябва ми 160/60/18" а го имат на 17". Та най вероятно ще взема Metzeler-a. Гледам че е dual compaund, по средата е малко по-твърд, а в краищата е мек да държи в завой. Все пак R-ката не е GS.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Поръчах Metzeler-a, пък да видим дали ги бива, все пак са ОЕМ доставчик на BMW Motorrad.

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Вече монтирани и чакат разходка. Дойдоха с DOT0119, единствено разочарованието ми бе ..."Made in China" След кратка справка се оказа, че Metzeler имат завод в Китай от преди повече от 5-6 г. и изнасят продукцията си в цял свят. Не открих лоши коментари по повод качеството в чуждите форуми, но....глобализация това е положението. Освен Metzeler завод за мото гуми в Китай имат и Пирели, а може би не само....така че това е положението. Хайде със здраве и успешен сезон на всички!

                  ПС: Гумите които свалих бяха Dunlop SportMax Roadsmart- задната Made in Japan by Sumitomo...., предната Мade in France...

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:metzeler-karoo-street-tire.jpg
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:5814443Metzeler Karoo Street..,Държат много, дори и на дъжд. Ужасно шумни, направо непоносимо шумни- да не кажете че не съм ви предупредил..

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      ето тук един човек се е заел сериозно със задачата каква гума да "изръмби" на своето конче.... приятно четене и дано да е полезно!
                      https://advrider.com/real-life-adven...ent=27_06_2019

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                        ето тук един човек се е заел сериозно със задачата каква гума да "изръмби" на своето конче.... приятно четене и дано да е полезно!
                        https://advrider.com/real-life-adven...ent=27_06_2019
                        Отказа ме да чета, понеже веднага ми се наби за Heidenau K60... Единствената гума, с която съм порим на оранжев код за порой на максимум газ... ДО тук с хубавото. Задната ми изкара около 10к на 90/10 асфалт/софт офф и я изхвърлих заради липсващи бомбета. Бях пускал из форума.
                        като оценка - слабо се доближавам до статията: Мокро/сух асфалт/мазен асфалт/прашен асфалт: 10+ (винаги спира предвидимо, никога не е носела) | Дълголетие: -10 | Ofrod - ? но я хвалят | цена: 10
                        В момента съм с предна, купена с ментака задна, за която наривам: не успяха да я балансират три опита. Не знам дали е от това, но миналия септември се блъснах в една кола и сега е малко по-добре. Няма го разпада на грайферите. Държи добре на пътя...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          народът е казал: "не питай старило,а питай патило". и те така...благодаря за споделеното!

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Моите впечатления за К60 са сходни с тези на автора на статията. Аз с нея имам изкарани 17 000 км за задна и около 20 000, но неясно колко, за предна. И двете се бяха одървили до едно положение и от там не се харчеха повече.... на 2 години, купени с пресен дот! За сметка на това се хлъзгаха на богато към края на живота си, особено на нашия грапав асфалт Когато направих сметка колко километра е изкарала, реших, че съм объркал. Не бях.
                            След това взех Митас Е07 и задната е тръгнала да си ходи на 11-12 000 км, но понеже я няма централната непрекъсната линия, не се хлъзга толкова на мокро, колкото К60. Като цяло ми харесва повече.
                            На черно не съм стигал лимита на К60, че да кажа, че Е 07 се държи по-добре. Не съм стигал и на Е 07 Повечето няма да го стигнем най-вероятно И с двете съм карал без да се притеснявам, че може да ме подведат, което за мен е достатъчно.
                            Разлика, която видях и която се очакваше - Е07 заради по-малкото матереал в средата става по-бързо квадратна и това се усеща при завои. При К60 централното износване не беше голямо и горе-долу си беше запазила формата.
                            Отпред сега съм с една К60, която миналата година взех от човек заради сбъркан размер. Нова, стояла една година в гараж...уж. Повече се износва от първата ми такава. Това малко говори за неповторяемост в производството.... Сега на около 12 хил. е износена колкото преднодната К60, когато я изхвърлих.

                            Сега на приятелката ми на БМВ-то сложихме E07+, която е с малко по-големи блокчета от стандартната. Май ще си взема комплект такива другия месец и за мен.
                            Бях се замислил за Каруу 3, но четох за някакви направени на сликове за 3-4 х.км., което вече ми идва повече. Явно гумата държи доста, но не е евтина, за да я сменям толкова често

                            Ето още малко агитация:
                            https://www.youtube.com/watch?v=YnEcI3F_pqE
                            Subaru Impreza 2.0 '98
                            Honda Africa Twin RD07 '95
                            Honda Africa Twin RD07А '96

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро




                              Да кажем, че гумата БЕШЕ на 10 000. Пак повтарям: падна ми на сърцето - сигурност и "залепва" на асфалта... Но 6 такива дупки намерих...

                              Хейденала го смених при първа възможност с Michelin Sirac, като повдигнах тегловния индекс, с цел да елеминирам и тоя момент:



                              Sirac-a в топло време ме извади от един завой, дето малко се притесних: голяма скорост, натоварен и остър... Но есента, на паветата в София си хлъзгаше вече...
                              На тая снимка: ляво Sirac 130/80, дясно Heidenau 120/90

                              Друго, което подозирам е "качествена партида". Между другото пак ще си купя Хейденау, но от друг продавач.
                              Последно редактирано от p-pleven; 05-07-19, 10:50.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Нещо не се е получило със снимките!
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X