Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    За външните гуми ми стана ясно.И понеже ще поръчвам нови гуми,ми се ще и да си поръчам и вътрешни гуми.Но размерите нищо не ми говорят.Само цолажа на външната гума ли трябва да отговаря с вътрешната или има и други параметри които да гледам?

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      По принцип пише и за тях от кой до кой размер са подходящи...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Налага ми се смяна на гуми на моята HONDA NC700X, срещам много добри отзиви в чуждите сайтове за гума, за която не стана дума в цялата тема (прочетх я). Та питането ми е: някой да има опит с PIRELLI ANGEL GT? Мерси предварително.
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Искам да попитам понеже съм си харесал задна гума Dunlop trailmax за доминатора обаче размера и е 4.60/17, което ми казват, че отговаря на 120/90/17...дали е така и защо на някой гуми размерите са в инчове?

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Гумите ми пристигнаха METZELER TOURANCE,задната вече е монтирана.Но когато свалих задната капла и махнах зъбчатката,ми направи впечатление че тампоните между венеца и каплата са много твърди и мостчето където се свързват двете половини са скъсани.Бихте ли ми казали как се наричат тези тампони и въобще трябва ли да ги сменям,макар че ми изглеждат много стари.Гледах по наши сайтове но нищо подобно не открих.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Първоначално публикуван от markoz Преглед на мнение
              Гумите ми пристигнаха METZELER TOURANCE,задната вече е монтирана.Но когато свалих задната капла и махнах зъбчатката,ми направи впечатление че тампоните между венеца и каплата са много твърди и мостчето където се свързват двете половини са скъсани.Бихте ли ми казали как се наричат тези тампони и въобще трябва ли да ги сменям,макар че ми изглеждат много стари.Гледах по наши сайтове но нищо подобно не открих.
              В Бултрако са 85 лв. , ама както за всеки чарк от там се чака. Хубаво е да ги смениш. От wemoto ще ти дойдат по- бързо, а и цените са идентични.Сменях миналата пролет. Може да има малки раЗЛИКИ В ЦЕНИТЕ.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
                Искам да попитам понеже съм си харесал задна гума Dunlop trailmax за доминатора обаче размера и е 4.60/17, което ми казват, че отговаря на 120/90/17...дали е така и защо на някой гуми размерите са в инчове?
                Според математиката 4.60 * 25.4 = 116, закръглено 120.
                Сравнявал съм две гуми с тези размери на друга марка и нямат абсолютно никаква разлика. Слагай смело.

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Наложи ми се и на мен да сменя гумите на Африката. Т.е. наложи се предната, но смених и двете
                  От достата събрана информация тук и AdvRider реших, да са Heidenau K60. Първо взех предната, като по-наложителна и после задната.
                  Предната си я сложих сам без сериозни затруднения. Имаше нужда от лек баланс, но нещата не бяха трагични.

                  Задната обаче много ми се опъна и накрая се предадох... и отидох на гумаджия...
                  Остана ми 30 см борд и вече колкото и да напъвам не успявах да я разпъна, за да влезе в шината.
                  Успях да надера борда леко на едно място и явно съм скъсал и вентила на вътрешната, колкото и да го пазя, но това както и да е...

                  Та въпроса ми е, как ги слагате тия задни гуми
                  Дали конкретно K60-ката е толкова трудна? Гледам разни клипчета на разни хорица, които го правят все едно е песен, но на други гуми...
                  Subaru Impreza 2.0 '98
                  Honda Africa Twin RD07 '95
                  Honda Africa Twin RD07А '96

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Предполагам, че вкараната зона не си я поддържал в средата на обръча.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Нарочно даже отпусках невкараното, за да успея да я върна в канала, когато се начи пак на ръба
                      Но явно след като бягаше към ръба, може би аз нещо съм бъркал.
                      Subaru Impreza 2.0 '98
                      Honda Africa Twin RD07 '95
                      Honda Africa Twin RD07А '96

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Гледай внимателно как я слага гумаджията и ще разбереш

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          ЗА КОЛЕГАТА МУТРАГЕН и Pirelli Angel въпроса


                          Привет,до колкото знам ейнджъла на пирели е по новия модел на диаблото,аз карах моята хонда цбф600 с диабло и бях много доволен,държи много и се износва сравнително бавно,преди да я продам и сложих пак диабло понеже ми излезнаха на по-добра цена от ейнджъла,в магазина горещо ми ги препоръчаха и двете,казаха дори че доста хора ги използват за трак дни (на писта)
                          Последно редактирано от SIM; 09-06-15, 15:38. Причина: забравих да отговоря с цитат
                          Kawasaki GTR 1400

                          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                            ЗА КОЛЕГАТА МУТРАГЕН и Pirelli Angel въпроса


                            Привет,до колкото знам ейнджъла на пирели е по новия модел на диаблото,аз карах моята хонда цбф600 с диабло и бях много доволен,държи много и се износва сравнително бавно,преди да я продам и сложих пак диабло понеже ми излезнаха на по-добра цена от ейнджъла,в магазина горещо ми ги препоръчаха и двете,казаха дори че доста хора ги използват за трак дни (на писта)
                            Не е вярно! Angel и Diablo sa различни гуми! И двете са шосейни, като Diablo e по-"пистово" ориентирана, докато Angel е по-туринг ориентирана и теоретично би трябвало да издържа повече километри. Diablo Corsa карам в момента на априлията ми и е много добра гума. С Angel GT нямам опит, но отзивите по капиталистическите форуми са много добри.

                            п.п. ако са ти препоръчали Angel GT за track days им кажи да се гръмнат!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              п.п. ако са ти препоръчали Angel GT за track days им кажи да се гръмнат![/QUOTE]

                              Ще им кажа колега бушидо!!!
                              Kawasaki GTR 1400

                              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Да не отварям нова тема:за външна гума 130/70 r17 какъв размер вътрешна да сложа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X