Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Избор на гуми

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    ...
    Аз лично имам голям мерак да пробвам Trail wing на Бриджстоун...
    Разгледах им сайта и предлагат невероятен избор от такъв тип гуми...
    От 50/50 до почти 100% асвалтови с размери за тежки ендура.
    Лошото е, че за сега не съм намерил да прочета впечатления за тях.
    ...
    Понеже сега видях поста ти, ще споделя впечатления от TrailWing - В-Строма ми беше обут заводски с тях и имах възможност да ги пробвам - задната /TW 152/ я смених на 17 500 км., като имаше още около 1,5 - 2 мм грайфер - дори и износена, държеше перфектно и на студен асфалт, и в дъжд. Карал съм я по твърдо и каменисто - също се справя отлично.

    Предната /TW 101/ все още е на мотора ми - вече е на 25 000 км. и скоро предстои смяната й, но се представи блестящо и по гъстите завои на турското крайбрежие - нито веднъж не се "зачуди", въпреки стъргането на стъпенки по асфалта. Ясно си личеше, че протектора е работил с цялата си площ и въпреки това - дори за миг не прояви някаква нестабилност.

    Коментар


    • #32
      До: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
      Всъщност, Pirelli Scorpion освен Trail /който е откровено шосейно ориентиран/ имат и SYNC модификация, която си е от класа на Tourance, Anakee и TrailWing.

      Понеже много ме радват отзивите за Pirelli Scorpion Trail, а пък и Бойко ми ходи по акъла, ще тестваме тази модификация на Пирели /аз - на В-Стром 1000, той - на 1200 ГС/ и съвсем скоро ще можем да споделим впечатленията си.
      Той Бойко докога ли ще ти ходи по акъла. Първите впечатления - Вчера сложих тези гуми и са невероятни. Много добре се лепят за асфалта. Мотора при закупуването ми го дадоха с гуми Мишелин, на които за съжаление на записах модела и въпреки, че са от така известна марка тези на Пирели са доста по-добре.


      Дафине вземи си такива и няма да съжаляваш, а моделите между които се чудиш са все шосейно ориентирани. Обадисе на ЗМЕЯ да питаш за цени.

      Коментар


      • #33
        До: Избор на гуми за тежко ендуро

        Е, взех си от Змея пирелито и врътнах едни бързи 1'000 км. Карах до Белград и обратно, с втори човек и не много багаж. Маршрутът беше по второстепенни пътища, нееднороден асфалт, завои. На връщане минах през Петрохан в 23.00 ч., а там си има и дупки и температурата падна под 10 градуса. Чувствах се много сигурен - може би има чисто психологически елемент от това че съм с нови гуми. Усещането беше, че мотора стъпва меко, стабилно и безшумно. Все още нямам впечатления на мокро, но от показаното до момента съм доволен.

        Коментар


        • #34
          До: Избор на гуми за тежко ендуро

          Аз вече ги тествах и на дъжд и съм много доволен. Всъщност с тези гуми само веднъж се подхлъзнах с мотора в един завой като стъпих на дебело боядисана осова линия

          Коментар


          • #35
            До: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
            Аз вече ги тествах и на дъжд и съм много доволен. Всъщност с тези гуми само веднъж се подхлъзнах с мотора в един завой като стъпих на дебело боядисана осова линия
            На сухо ли се хлъзна или на мокро ?

            Интересуват ме впечатленията ви от тия гуми, защото са нови като модификация и до сега не съм ги виждал сложени на мотор в България и не съм имал възможност да разпитам за тях - само ревюта съм чел, та вие сте "опитните зайчета"

            Аз пък ще тествам SYNC-а и ще разкажа за него /и той е сравнително нов/.

            Коментар


            • #36
              До: Избор на гуми за тежко ендуро

              Със Scorpion Sync съм карал преди три години, останах много доволен , говоря за експолатация , близо до спортната ( wheelie и т.н. ... ) , при температури от -5 C , и то на пистов мотор

              http://bikepics.com/pictures/565506/

              . Та лично на мен са ми фаворит в калса , макар че нови гуми скоро не мисля да си купувам.

              Коментар


              • #37
                До: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                На сухо ли се хлъзна или на мокро ?

                Интересуват ме впечатленията ви от тия гуми, защото са нови като модификация и до сега не съм ги виждал сложени на мотор в България и не съм имал възможност да разпитам за тях - само ревюта съм чел, та вие сте "опитните зайчета"

                Аз пък ще тествам SYNC-а и ще разкажа за него /и той е сравнително нов/.
                На сухо се подхлъзнах.

                Коментар


                • #38
                  До: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Някой си беше изхвърлил митаса, аз го сложих на баба Хонда да си джиткам по асфалта

                  Коментар


                  • #39
                    До: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Може да е моя митас е09! ако си го намерил до една малка гумаджийница в к.в. Левски. Много бях доволен от митаската. Сега се обух с нови (дот09) Митас Е-07 и съм изключително доволен - единствената им слабост се проявява на жълтите павета при дъжд. Иначе се износват за около 7000-10 000км на ДРБИГ. Бих ги препоръчал на кротки ездачи, които си повдигат адреналина за кратко извън пътя!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Не са твоите, не получаваш бира
                      Обърни внимание откъде съм
                      Последно редактирано от Ivan_J; 31-07-09, 11:54.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Имам отлични впечатления от Metzeler Enduro 3 Sahara. Карах ги на Transalp-а. Много добро поведение в завои. Ляга се стабилно и сигурно. Държат отлично на мокра настилка. Не се износват бързо (вкл. 4600км. по едрите камъни в Турция). Карал съм само само по асфалт и макадам, без черно.

                        В момента съм пак с Metzeler, само че Tourance. Намирам Enduro 3 Sahara за по-добри.

                        Със сигурност обче и двата Metzler-а ми доставят повече удоволствие от другите, които съм имал: Dunlop(вече забравих буквено-цифреното означение) и Continental Escape(абсолютна тояга!).
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • #42
                          До: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Скоро сложих един чифт Mitas E-07. Засега впечатленията ми са добри - на асфалт и лек офроуд по черен път държат добре. Не карам агресивно, така че не мога да кажа къде им е границата Ходих вчера до едба местност, където асфалта е много стар и изронен и ми направи впечатление, че мотора доста се колебае, върви сякаш в коловоз, но може би е нормално, все пак настилакта беше доста изгоряла и наръбена.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • #43
                            До: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Я дайте малко повече систематизирани впечатления от гумите за тези големи, шосейни ендура, моля!
                            Че уж малко километри тази година - пък втори Anakee си заминава вече...

                            Интересуват ме основно горе споменатите Скорпиони - Trail/Sync; Conti Trail Attack някой ако има впечатления от повечко км; как се усеща Anakee2 в равнение с нормалното (еднокомпонентно) Anakee; Heidenau K76 - също (един приятел си ги сложи на големия В-стром, но за него 140км/ч е голяма скорост, та не му е меродавно положителното мнение пред мен)... някой ако е карал на ендурото с типично асфалтови от сорта на Pilot Road, или Road Attack (щото гледам германците масово правят така)...

                            Как държат - на сухо/мокро/студено; пробег - колко горе/долу; субективно е, но - запазва ли се овала, или стават квадратни; за черно е ясно че не са особено добре, но все пак... ей такива неща евентуално...
                            ...ясно е, че всеки ще си хвали неговите, но колкото повече мнения - толкова по-добре...

                            За Michelin Anakee мога да кажа, че съм доста доволен на студено и мокро; задната изкарва (с клизма) до към 14-15хил.км, предната малко повече; но въпреки кефещото каране по завоите - рано, или късно започва да се износва видимо по-интензиво в средата и съответно последните няколко хиляди км лягането в завоите започва да става леко особено...
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • #44
                              До: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Conti Escape e доста добра гума с възможно двойно предназначение.За шосе е екстра ,а става и за черни пътища.Съвсем на скоро с два доминатора минахме Боровец-х.Заврачица-Кайзеровата пътека-х.Грънчар-Белмекен. Времето беше сухо. Единият беше обут с ContiEscape а другия с Pirelli MT21 RallyCross.Pirelli MT21 ми е фаворит.С него доминатора придоби зверска проходимост като за "паркетник". При 80 обаче става шумно - бучи,вие,вибрира,с една дума ограничава ви максималната скорост до законовите граници за междуселищни пътища.От 5 месеца го карам включително и по асвалт и изглежда износоустойчив.
                              HONDA XR400

                              Коментар


                              • #45
                                До: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Един полезен сайт със сравнения и оценки (субективни, но все пак...) на доста модели гуми: http://www.tirestest.com/motorradreifen/index.html

                                Реших да експериментирам с Heidenau K60. Оферираха ми ги за около 300лв комплекта - естествено, че имам съмнения що за стока са, но от личните впечатления по-добри едва ли мога да получа.


                                Ограничени са по максимална скорост до 190км/ч за моя размер, но с оглед на сезона, който не предразполага за големи преходи с бързо каране и яко лягане в завои - ще пробвам и ще се ограничавам леко.
                                Последно редактирано от Shider; 03-11-09, 11:45.
                                SUZUKI V-STROM 1000
                                Jeep Cherokee 2.5CRD
                                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                                о889 525 о74 - Владо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X