Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Избор на гуми

    Промених заглавието на темата, че наистина обхавата е по-голям от изброените марки в началото.

    Аз лично имам голям мерак да пробвам Trail wing на Бриджстоун...
    Разгледах им сайта и предлагат невероятен избор от такъв тип гуми...
    От 50/50 до почти 100% асвалтови с размери за тежки ендура.
    Лошото е, че за сега не съм намерил да прочета впечатления за тях.

    Допадат ми моделите 101(предна) и 152(задна)



    Задната най-вече заради плътния страничен протектор.
    Сега съм със Шинко и точно там където трябва да държи най-здраво при свален мотор... половината кубчета имат надлъжен канал...
    И имам чувството, че точно заради този канал ми пързаля, а и износването точно на тези кубчета, след канала, е много специфично... Личи си, че се чувства липсата на силна опора, заради канала и точно тези кубчета са изядени доста неестествено и изкривено...

    Другите дето ми хващат окото, но за тях се чуват и добри отзиви са именно на Дънлоп D607

    Коментар


    • #17
      До: Избор на гуми за тежко ендуро

      Подкрепям Дънлоп Трейлмакс.

      Коментар


      • #18
        До: Continental или Metzeler

        До преди седмица и аз имах подобна дилема. Обикалях магазини, телефони и почти навсякаде отговора беше с поръчка. Преди две години кпих моя DR650rs с гуми Континентал Туйн дуро. Предната беше на около 50% грайфер но доста нацепена и каучука твърд като пластмаса. Старост, въобще не държеше. Не смеех да наведа мотора, да не се лъзне предницата. Задната на 90% нова и се държи прилично. Та отивам и вземам първата предна гума която намерих налична в една гумаджийница до пожарната във Варна. Варна, защото мотора кпих от Русе а трябваше да стигна до Несебър. Новата предна гума е Дънлоп Трайлмакс. И се почнаха едни чудни завойчета по пътя от Варна към Несебър, голям кеф. От тогава за 12000км. Дънлопа(предната) е на 60% и продължава да се държи перфектно и на асвалт и извън него. И понеже за тия километри задния Континентал вече не е нов, както споменава колегата по-горе в средата стана слик и защото съм мнооого доволен от предната Дънлоп, реших и новата задна да е същата. И за късмет я намерих(гумата де) налична в нещо мотърс беше. Намира се като завиеш от Сточна гара посока Орландовци и минеш под жп линийте на дясно и се пада в ляво точно на завоя. Гумата струва 171лв. и ми взеха 20лв. за монтаж. Сега се надявам да съм направил правилен избор. От първи тестове на асвалт отлично поведение, а вчера разходих струга и до Герман. На авто Офф-роуд тасенцето, прилично накълвано от таралежки, гумите оставяха следа се едно е минал валяк, но се държаха много добре на този разоран и леко влажен терен, както и след това по околните черни пътчета и част от утрешното трасе за Ендуро София(по-лека част имам предвид) в началото му. Дано съм бил полезен с този мой пост че нещо стана дългичък ми се струва. Ама нали ми е за сефте, кво да праиш. Чефо ето тел. ми 0889036428. Да обменяме мисли на по бира, че гледам с DR650-тиците станахме нещо застрашен вид май. Поздрави на всички колеги и колежки.

        Коментар


        • #19
          До: Избор на гуми за тежко ендуро

          Този Dunlop D607 който е даден на снимките по-горе е по-шосеен вариант от Trailmax-a. Неговата шарка, ( на Trailmax-a) е почти, като шарката на предната на Bridestone, модела 101.
          Предната от този модел Dunlop обикновено издържа ДВЕ смени на задна, а понякога и ТРИ задни, защото е по-малко натоварена. Става за черно, ако някъде трябва да минеш по пътища с макадам, но в никакъв случай не е за гора, за полигони по мотокрос, за пясък, или дълбока кал.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #20
            До: Избор на гуми за тежко ендуро

            Сигурно говориш за тази?


            Това си е чистият Трайлмакс, обаче от нея по каталог задна имат само за Доминатор/Трансалп, т.е. 120/90 и 130/80, 17"

            Това е Трайлмакс D604


            Но по каталог от нея дори и 17ки няма, иначе 604ката най-приляга на мойте изисквания...


            Иначе за какъв мотокрос говориш и какви полигони не разбрах, то за него си има цял друг форум, а какво остава за гумите, а за моторите???!!

            Коментар


            • #21
              До: Избор на гуми за тежко ендуро

              И аз в момента съм в размисъл какви гуми да купя за новия сезон. Определено съм се спрял на т.нар street enduro модели. Карам R1200GS-а с Metzeler TOURANCE EXP - доволен съм, но естествено за 10'000 км. задната замина - особено в средата. Предната ще мога да я карам още около 2'000 км. Без колебание щях да поръчам същите, но видях на Лъчо KTM-a, който беше с Pirelli SCORPION и ме грабна шарката. Той сподели, че е много доволен и ме хвърли в размисъл - дали да не ги пробвам?! Поразрових се в сайтове и форуми и отзивите са добри. Изкарали са и нов модел - Trail, неговия беше с МТ модела.
              Ето в картинки дилемата:


              Pirelli ------------------ Metzeler




              110/80R19 59V TOURANCE EXP TL MET Metzeler
              150/70R17 69V TOURANCE EXP TL MET Metzeler

              PIRELLI SCORPION TRAIL (NEW) 110/80 R19 M/C 59V TL (NEW) предна
              PIRELLI SCORPION TRAIL (NEW) 150/70 R17 M/C 69V TL (NEW) задна

              В наличност има MICHELIN

              110/80 R 19 59H TL MICHELIN ANAKEE 2 08
              150/70 R 17 69H TL MICHELIN ANAKEE 2 08

              Мнение или съвет по дилемата?
              Последно редактирано от Димо; 01-12-09, 17:26.

              Коментар


              • #22
                До: Избор на гуми за тежко ендуро

                Колега Жоро XR 600 точно за този Dunlop Trialmax говорех. Благодаря че си пуснал картинки. Аз вече две задни съм купил от този модел за моята Африка с размер 140/80/17 69Н по 180 лева парчето и една предна от същият вид, но 90/90/21 по 140 лева парчето...
                Момчетата от КТМ Пазарджик ми ги доставиха от София, така че не знам кой е търговецът им.
                Говорех за офроуд, защото някои колеги с големи туристически ендура много напъват с тези мотори за тежък офроуд и си мислят, че само гумите им пречат за да го направят.
                А с другият Dunlop D604 бях оборудвал ТДМ-а си преди три години и с тази гума го и продадох. Но размера там беше 150/70/17.
                Последно редактирано от ВладиЧ; 24-04-09, 19:24.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #23
                  До: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от dsredkov Преглед на мнение
                  И аз в момента съм в размисъл какви гуми да купя за новия сезон. Определено съм се спрял на т.нар street enduro модели. Карам R1200GS-а с Metzeler TOURANCE EXP - доволен съм, но естествено за 10'000 км. задната замина - особено в средата. Предната ще мога да я карам още около 2'000 км. Без колебание щях да поръчам същите, но видях на Лъчо KTM-a, който беше с Pirelli SCORPION и ме грабна шарката. Той сподели, че е много доволен и ме хвърли в размисъл - дали да не ги пробвам?! Поразрових се в сайтове и форуми и отзивите са добри. Изкарали са и нов модел - Trail, неговия беше с МТ модела.
                  Ето в картинки дилемата:


                  Pirelli ------------------ Metzeler

                  Дафине,когато купих 950-ката също беше с Pirelli Scorpion,навъртях с тях около 9,000 км,нищо лошо не мога да кажа,но само за асфалт,на черно никога не съм ги пробвал.
                  Надявам се да ти е полезно.

                  Поздрави,
                  Последно редактирано от Димо; 01-12-09, 17:27.
                  търся си подписа....

                  Коментар


                  • #24
                    До: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Аз се спрях на Metzeler все пак, вчера взех предната, края на тази седмица взимам и задна.
                    Отзивите (спрямо anakee), след почивните дни
                    [SIZE="4"][COLOR="DimGray"]Enduro - way of life![/COLOR][/SIZE]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Избор на гуми за тежко ендуро

                      имам хонда трансалп и карам с michelin sirak, много съм доволен.

                      Коментар


                      • #26
                        dunlop trailmax

                        Аз карам с dunlop trailmax, но това са 90% асфалтови гуми. на асфалт се държат много добре, но на трева или мека пръст са зле. за твърдо и камънак горе-долу стават, но за кал изобщо и не помислям - там се държат като кънки.
                        за 50/50 съм с много добри впечатления от Bridgestone TrailWing, макар че и те са по-скоро за твърдо и трябва да се забрави за приятни изживявания в калта, все пак се държат сносно на трева и влажно. за асфалт и лягания по завоите също са много стабилни и не са прекалено шумни.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Момчета, знам че не е тук мястото, но имам една ендуро гума 21 цола. Много е запазена. Искам да я подаря на някой. Ако има желаещи пишете на лични съобщения, за да не разваляме темата. За марка немога да кажа, защото не съм я заглеждал. Ако има желаещи утре ще видя марката и точният размер.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Всъщност, Pirelli Scorpion освен Trail /който е откровено шосейно ориентиран/ имат и SYNC модификация, която си е от класа на Tourance, Anakee и TrailWing.

                            Понеже много ме радват отзивите за Pirelli Scorpion Trail, а пък и Бойко ми ходи по акъла, ще тестваме тази модификация на Пирели /аз - на В-Стром 1000, той - на 1200 ГС/ и съвсем скоро ще можем да споделим впечатленията си.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Metzeler изглеждат добре,наистина! На трансалпа съм с Michelin в момента,на асвалт бива но извън него- ужас!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Metzeler-a се държи невероятно на асфалт, ляганията по завоите ми се снижиха доста. На трева почти не пързаля, но има какво да се желае .
                                Първите ми впечатления са че е по добре от Michelin.
                                [SIZE="4"][COLOR="DimGray"]Enduro - way of life![/COLOR][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X