Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Присаждане (ашладисване)

    Така ще излезе накрая. Тия дни бая нещо прочетох за тая хлороза и верно се оказва, че много зависи и от подложката... Въобще не съм се и замислял досега.

    Коментар


    • От: Присаждане (ашладисване)

      Шантавото време тази година подкара спящи пъпки през юни и даже една през юли при мен, става дума за вече отписани "неуспешни" присадки - четири круши и една асма... Сега вървят като луди и наваксват.

      Коментар


      • От: Присаждане (ашладисване)

        Паджеро, кога е присаждано това, кои месеци?

        Коментар


        • От: Присаждане (ашладисване)

          Началото на март. Одеве ги превръзвах към колчета, толкова буйно вървят.

          Коментар


          • От: Присаждане (ашладисване)

            Е това е. Природата винаги ще намери начин да ни изненада.

            Коментар


            • От: Присаждане (ашладисване)

              И при мен същото , особенно с лозите ашл.през април и май.Някои вече се качиха горе и ги разклонявам , а други имат и грозде макар и закъсняло.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • От: Присаждане (ашладисване)

                Мисля да си набавя тази есен диворастящи фиданки за подложки и имам няколко въпроса:

                - Може ли корени засадени тази есен да ги ашладисам напролет?

                - Какво мога да си взема от гората и заслужава ли си да го използвам за корен:
                ** круша - за семкови калеми
                ** джанка - за костилкови калеми
                ** глог - чета, че много се използва за мушмула, а за друго може ли?
                ** трънка ?

                - Майка ми иска да си размножава рози и се чудех дали да не си набавя няколко шипки. Как става ашладисването на роза върху шипка?

                - Този тип клещи вършат ли работа?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9360523427870.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5797961

                Коментар


                • От: Присаждане (ашладисване)

                  Дивата круша и джанката са чудесни подложки, за другите не знам. Чини ми се много нахално на прЕсадена есента подложка да прИсаждаш напролет калемчета, но знае ли се? Аз не съм пробвал, изчаквам поне една година. С такива клещи съм пробвал десетина пъти и поне девет от тях са се хванали, препоръчвам, но и при тях има ментерляци

                  Коментар


                  • От: Присаждане (ашладисване)

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    но и при тях има ментерляци
                    А аз си мислех, че всички са ментаци и даже се бях наканил да ги поръчам от Китай - имат половин година да дойдат.

                    Коментар


                    • От: Присаждане (ашладисване)

                      Гледай да са семкови , джанка , дива круша , киселица/дива ябълка/ , са идеални за подложки , а глога е добре за мушмула защото някой използват дюлята за подложка на мушмула , което не ти го пожелавам , че дюлята ще ти напълни двора с леторасли. Ако ги вадиш есента след листопада/зимата/ и ги засееш не ти препоръчвам напролет да ги ашладисваш. Нека да покарат с чести поливки и лятото можеш на ,,на листо,, да ашладисаш за да не губиш време.
                      Ножиците ги имам същите ментета, вършат работа , но не стават за лятно ашладисване , т. е. стават само за ашладисване с калеми.Успех!
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • От: Присаждане (ашладисване)

                        Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                        - Какво мога да си взема от гората и заслужава ли си да го използвам за корен:
                        ** круша - за семкови калеми
                        ** джанка - за костилкови калеми
                        ** глог - чета, че много се използва за мушмула, а за друго може ли?
                        ** трънка ?


                        [ATTACH=CONFIG]968624[/ATTACH]
                        Можеш също киселица/дива ябълка/ за да си направиш хубави ябълки , а обратното на ябълка круша също става , но не се препоръчва , че не живеят мн. дълго. Можеш също Дива круша или Оскруша да вземеш , но не знам дали я имате по вашия джендем. Другия номер е събираш от горепосочените видове плодове и засяваш семките им. Поздрави!
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • От: Присаждане (ашладисване)

                          Здравейте! Някой може ли да ми намери калеми от лоза десертен безсеменен сорт ,,Розов кишмиш,,?
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • От: Присаждане (ашладисване)

                            ...и аз бих приел 1-2 бр.

                            Коментар


                            • От: Присаждане (ашладисване)

                              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                              - Може ли корени засадени тази есен да ги ашладисам напролет?

                              - Какво мога да си взема от гората и заслужава ли си да го използвам за корен:
                              ...
                              ** глог - ...
                              ** трънка ?

                              - Майка ми иска да си размножава рози и се чудех дали да не си набавя няколко шипки. Как става ашладисването на роза върху шипка?
                              Най-добър шанс за оцеляване и най-кратко време за срастване имат две-годишни фиданки.


                              На трънка идеално се присаждат сини сливи, но също може кайсии и круши.
                              На глог също стават круши, но са по-податливи на болести. От друга страна хубавото на глога е, че спокойно ще расте и в по-бедна почва.


                              Розите не са особено податливи на ашладисване, намалява се също студоустойчивостта. Но може просто да отрежеш стъбло, от по-старата част, към 30см дълго, и да го боднеш в земята до половината. Най-добре септември-октомври, вече е малко късно. Сега може да ги започнеш от семки (тамън са опадали "шипки"), но има чалъм, държат се в хладилник и т.н.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_step_2.jpg
Прегледи:1
Размер:316.7 КБ
ID:5804070 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_step_3.jpg
Прегледи:1
Размер:235.4 КБ
ID:5804071 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_step_5.jpg
Прегледи:1
Размер:298.9 КБ
ID:5804072

                              Коментар


                              • От: Присаждане (ашладисване)

                                Махалебката е универсална подложка за всички видове дървета.Расте сравнително добре на всички почви и бързо надава по диаметър за около година е готова за присаждане има и добро сокодвижение през през периода за присаждане на пъпка-околиране и дава добри прихващания.Преди доста време пробвах върху нея вишня и синя слива и двете се прихванаха като се има в предвид,че не се бях занимавал преди това с присаждане.До колкото знам е родственица на черешата,но с много по-дребни плодове.При нас я имаше много по лозовите масиви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X