Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Присаждане (ашладисване)

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    Имаме една круша върху дюля, която е на повече от 30 години..
    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
    Остави го за няколко години , щом върви добре и
    Хе хе, при тези срокове, трябва да мисля повече за себе си, а не за крушата Тя тръгна като луда, и аз съм си добре засега, значи остава да чакаме

    Коментар


    • От: Присаждане (ашладисване)

      Трапер2504...Праскова на джанка на страничен зарез...Благодаря за съветите...А,и череша на същата подложка под кора, дали ще съжителствуват мирно дълго време, кой знае

      Коментар


      • От: Присаждане (ашладисване)

        Какво праскова на джанка? Да не би да си захванал сефтето на страничен разцеп тази пролет? А за съжителствуването им , кой знае , направил си ги вече така , че на късмет. И аз моите с несъвместимост си ги гледам , кат малки деца.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Присаждане (ашладисване)

          трапер 2504
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0090.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5589648
          Праскова на джанка на страничен зарез, следвах съветете ти, за което благодаря и това е един от успехите.Е, не мога да се похвала с забележителни успехи/около 50 % са.../, както на разцеп който практикувам от 20 години, но за начинаещ, по този метод, смятам е добре...И понеже си нямах доверие, сложих по един калем от череша под кора, а той взе че се хвана, ще ги остамя да видим как ще съжителстват....Между другото много добра успеваемост на череши на джанки под кора тази година, но с по рано съхранени калеми/края на януари в хладилник!!!/, да видим какво ще стане...Айде, поздрави и пишете...А...то предното се запаметило, съжалявам за повторението, поздрави....А иначе, череша на трънка на листо, нещо не се получи, кората е жива, но пъпката не пукна, пробвах на калем, да видим...Поздрави...
          Последно редактирано от dukaginche; 26-05-14, 20:40.

          Коментар


          • От: Присаждане (ашладисване)

            Браво колега , продължавай със страничния разцеп и сам ще се убедиш , че има по голяма успеваемост , естественно , че ще му свикнеш и добиеш по голяма сръчност.
            И аз миналото лято имам 100% успех черша върху джанка , на листо/будна пъпка/, бяха тръгнали оща същото лято. През есента след листопада си ги преместих и засях в двора и тази пролет се пробудиха и разлистиха , но едната развива филиз , а другата за сега е в застой.
            А също и праскова върху джанка пак на листо , но на спяща пъпка. Тази пролет се събуди и за сега върви филиза добре. Ня кой ден , като ми остане време ще ударя по едно фото. Ще покажа и лозите на , които по горе съм пуснал снимки /на зелено , на страничен разцеп/ до къде са стигнали в момента. Поздрави и успехи колеги желая! Ееех хобита,хобита и това е само едно от многото при мен ........краста , че и морето се стопли мани , та къде по напред!
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Присаждане (ашладисване)

              Traper
              Със спящата пъпка се справям общо-взето добре, но с будна не съм опитвал от дълго време/освен на лимони/,помня само че търпях провали, а и чета че не била много успешна, при теб как е...пак въпрос, кога според теб е най-доброто време за нея и режиш ли чепа отгоре веднага или по-късно...Поздрави...

              Коментар


              • От: Присаждане (ашладисване)

                Абре колега то при мен с будните пъпки става случайно ....да не би да ги различавам чак толкова.Колкото до чепа/горната част на подложката/ при будна пъпка , ако тя се е захванала и се развива още същото лято след , като направи 10 или 15см. филиз отрязвам още същото лято чепа /горната част на подложката/ , но го режа малко над раната , около 7 до 10мм. отгоре.Това е особенно задължително при прасковата , както и при резитбата и също. Реже се малко по далеч , защото има опасност да изсъхне и другата клонка. Това е от мен и не претендирам да съм супер спец просто трябва четене , практика и изводи.Поздрави!
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • От: Присаждане (ашладисване)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0094.jpg
Прегледи:1
Размер:170.1 КБ
ID:5593953

                  Коментар


                  • От: Присаждане (ашладисване)

                    Трапер:
                    Пробвах препоръченият от тебе метод и при лозите, е получи се, от 2-един успех, явно става и е по-сполучлив, поне при мене от изключително трудоемкият разцеп, там успехът ми е 10 %.Поздрави

                    Коментар


                    • От: Присаждане (ашладисване)

                      Браво колега радвам се , че ми повярва за страничния разцеп , при него имам най добри резултати не само при лозите , а и при семковите и костилковите.
                      Това дето си захванал обаче май е на зряло и то през пролетта.Сега е момента да пробваш и на зелено , а там резултата е още по голям. Поздрави!
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • От: Присаждане (ашладисване)

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0095.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5596738E, мисля че най-после открих добър метод за лозата/от руски и други сайтове.../, на будна пъпка под кора през май, тук от 4-4 успеха, е не винаги е така, но определено е доста успешен, ако някой прояви интерес, ще посоча сайтовете, и ще напиша какви са моите констатации...А по отношение на лоза на черница, да не казвам голяма дума, но, поне за мен, съм наясно с загадката-няма никакво срастване, а си е жив паразитизъм, том където се допират, лозато пуска корени и смуче сок, забравих обаче да направя снимка, но това е обяснението струва ми се...

                        Коментар


                        • От: Присаждане (ашладисване)

                          Давай линкове!

                          Коментар


                          • От: Присаждане (ашладисване)

                            А така колега , а сега пробвай лоза на зелено , сега му е времето до към средата на август. Поздрави!
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • От: Присаждане (ашладисване)

                              Това е руски линк, на някаква тяхна академия, третира основните методи на зелено, много подробно, опитах, особено на пъпка на зелено и зряло е доста успешен.Има и добри линкове на английски, на будна пъпка, но аз не съм добре с английският, но ако искаш, ще ги дам...Но се оправям с руският, и главно гледам тях.Питай, ще ти отговоря с удоволствие, но съм аматьор, все пак!!!


                              Коментар


                              • От: Присаждане (ашладисване)

                                Айде пак да се похваля със 100% успех от преди 15тина дни ,,На листо,,. Два броя дра синя слива на дива джанка и два броя едра джанка/афъзка/също върху дива джанка.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P17-08-09_22.08.jpg
Прегледи:1
Размер:225.7 КБ
ID:5599869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P17-08-09_22.09.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5599870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P17-08-09_22.09[1].jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5599871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P17-08-09_22.10.jpg
Прегледи:1
Размер:219.2 КБ
ID:5599872
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X